Wiadomości

Targi pracy w AmberExpo

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Często na targach można odbyć pierwszą rozmowę z pracodawcą na neutralnym gruncie.
Często na targach można odbyć pierwszą rozmowę z pracodawcą na neutralnym gruncie. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy to ostatnia z wiosennych propozycji targów dla poszukujących pracy w Trójmieście. Już 17 kwietnia w AmberExpo zobacz na mapie Gdańska na odwiedzających czeka ponad 200 stoisk i 3200 wolnych miejsc pracy.


Czy znalazłe(a)ś kiedyś pracę na targach?

tak, była to stała praca, z której byłem(am) zadowolony 4%
tak, była to stała praca, ale nie byłem(am) tą ofertą specjalnie usatysfakcjonowany(na) 1%
tak, to była praca tymczasowa 3%
pracy nie, ale znalazłem(am) staż 3%
nie, choć byłem(am) na targach własnie w takim celu 44%
nie, ponieważ nigdy nie byłem(am) na targach 45%
zakończona Łącznie głosów: 301

Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w GdańskuWojewódzki Urząd Pracy w zmienionej formule odbywają się już po raz drugi. Kompleksowe podejście - spotkania z doradcami, warsztaty, konferencje i oferty edukacyjne - ma zachęcić jak najwięcej zainteresowanych osób. W tym roku zwiększono również obszar działania i obejmie on całe województwo pomorskie.

Organizatorzy przygotowali łącznie ponad 200 miejsc wystawienniczych, z czego ponad połowę przeznaczono dla firm. Wśród nich są m.in. Tesco, Lidl, Bayer Center Service Gdańsk, Jeronimo Martins Polska czy Lotos. Kto może znaleźć pracę na targach?
- Na odwiedzających targi czekać będą oferty z zakresu finansów, handlu, księgowości, gastronomi, branży mechanicznej, stoczniowej oraz IT - mówi Lidia Metel z Powiatowego Urzędu Pracy - A wybór stanowisk jest naprawdę spory: od kucharza, przez programistę, kelnera, kierowcę, księgowego, telemontera, magazyniera, na lekarzu kończąc. W sumie liczba ofert osiągnęła rekordową wartość, przekraczając 3 tys. wolnych etatów - dodaje.

Na targi warto wybrać się także wtedy, gdy w najbliższym czasie planujemy założyć własną firmę.
- Takie osoby będą mogły skorzystać z porad specjalistów na temat dostępnych form wsparcia dla przyszłych przedsiębiorców, takich jak: inkubatory czy startupy - mówi Lidia Metel.

Na stronach PUP-u możemy zapoznać się z katalogiem targowym, w którym znajdziemy m.in. dokładny plan oferowanych w środę atrakcji, informacje jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą, ale także dane dotyczące wystawiających się firm i dokładny opis jak dotrzeć do AmberExpo.

W staraniach o pracę na targach musimy nastawić się na dużą konkurencję, w ubiegłym roku tłumnie było przez pierwsze dwie godziny. W sumie - liczba odwiedzających wyniosła wtedy kilkanaście tysięcy osób - zauważa Lidia Metel.

Dla osób, którym pomimo chęci nie uda się dotrzeć na targi, proponujemy udział w organizowanym przez WUP Europejskim Dniu Pracy.
18 kwietnia w Hotelu Scandic zobacz na mapie Gdańska będziemy mogli uzyskać informacje o możliwości podjęcia pracy, praktyk, staży, szkoleń, wolontariatu, programów młodzieżowych w kraju i za granicą. Doradcy zawodowi pomogą nam sporządzić CV oraz podpowiedzą jak szukać pracy i jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Tutaj również znajdzie się coś dla rozważających założenie własnej działalności.
Odwiedzający targi będą mieli także okazję do rozmów z doradcami EURES z europejskich krajów, m.in.: Finlandii, Danii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

17 kwietnia Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy AmberExpo zobacz na mapie Gdańska, godz. 10:00 - 14:00
18 kwietnia - Europejski Dzień Pracy, godz. 10:00 - 15:00 w Hotelu Scandic w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska

Opinie (63) 1 zablokowana

 • odwiedzających targi czekać będą oferty z zakresu finansów, handlu, księgowości, gastronomi, branży mechanicznej, stoczniowej

  Czyli jak zawsze na targach praca z ofert tak atrakcyjnych i dostepnych od wielu iesiecy ze niebyło chetnych. To niesa oferty pracy nowe tylko te które wisza na tablicach od dawna.IT oni ofert szukac niemuszą praca sam ich znajduje ! Stoczniowej hahah pozamykali stocznie przez 2 lata za miliony podatników posrednik którego włascicielem jest poseł z PO szukała pracy i ieznalazła wyemigrowali zagranice!! Handlowcy? czyli wiadomo kto akwizytorzy tych zawsze potrzeba by wciskac towar który nikt neche kupowac .Mozna tak długo opisywac .Prywatni posrednicy co dostaja kase z dotacji UE musza sie wykazac ze niby robia z dotacji cos pożytecznego.

  • 48 6

 • To takie smutne ale jak najbardziej prawdziwe.

  • 9 2

 • Tylko

  dlaczego katalog pojawił się dopiero 2 dni przed targami? Organizatorzy nie grzeszą profesjonalizmem. Jak teraz dokładnie przygotować się na rozmowę z potencjalnymi pracodawcami? Pewnie - można po łebkach, i tak czasu nie będzie na nic więcej. Ale jak już robić taką imprezę to porządnie a nie na odczepnego.

  • 19 3

 • Będzie książę marcin plichta wraz z małżonką???

  • 24 2

 • ble ble

  już nie płacz tak mocno... nikt nie każe tam iść itd. może te wielkie nie rentowne molochy pozamykali ale działa sporo mniejszych firm które sobie jakoś radzą... dla nieroba zawsze źle

  • 7 18

 • ale marcin jest na wczasach panstwowych

  a malzonka pewnie za niedlugo dolaczy na te wczasy panstwowe

  • 4 0

 • bądźmy realistami

  na targach pracy , o zgrozo, pracy nie znajdziesz

  • 41 5

 • ze świtą gibbonów

  • 2 1

 • Tyle w temacie - Ferdek Kiepski

  • 4 2

 • targi pracy..koń by ośmiał..3200 akwizytorów potrzeba od zaraz ..ot całe targi.

  • 31 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.