Zwiedzanie PGE Areny i walki mieczami, czyli Metropolitalne Targi Pracy nie tylko o pracy

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Metropolitalne Targi Pracy to wydarzenie nie tylko dla bezrobotnych, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mają zwiększyć zainteresowanie targami.
Metropolitalne Targi Pracy to wydarzenie nie tylko dla bezrobotnych, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mają zwiększyć zainteresowanie targami. mat. prasowe

Zbliżające się Targi poza standardowymi propozycjami warsztatów i prezentacją ofert pracy chcą przyciągnąć odwiedzających atrakcjami i ciekawostkami. Czy pokazy szkoły motocrossowej i walki mieczami zadziałają jak magnes i przyciągną tłumy zainteresowanych?


Czy atrakcje proponowane na Metropolitalnych Targach Pracy przekonają Cię do przyjścia?

tak, choć nawet bez nich wybrał(a)bym się na te targi 37%
tak, gdyby nie te atrakcje, raczej bym nie był(a) nimi zainteresowany(a) 7%
nie, takie atrakcje nie są dla mnie ciekawe 56%
zakończona Łącznie głosów: 62

Metropolitalne Międzynarodowe Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości ruszają 9 maja w niedawno oddanym do użytku Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AmberExpo przy ul. Żaglowej zobacz na mapie Gdańska (obok stadionu PGE Arena).

Szykuje się duże wydarzenie, które organizuje aż dziewięć urzędów pracy (Gdańsk, Gdynia, Kartuzy, Nowy Dwór Gdański, Malbork, Puck, Tczew, Wejherowo, a także Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku). W wydarzeniu udział weźmie w sumie 300 firm oraz szkoły i uczelnie wyższe. Na targach znajdziemy propozycje pracy zarówno firm lokalnych, jak i oferty zagraniczne.

Przedsiębiorcy zaprezentują na targach ponad 1,6 tys. różnorodnych ofert pracy, m.in w takich zawodach, jak: analityk finansowy, murarz, dyrektor handlowy, kucharz, kelner, spawacz, monter, webmaster, instruktor fitness, radiolog, programista, architekt krajobrazu, masażysta, logistyk, czy lekarz.

Istotną częścią targów będą panele dyskusyjne, konferencje i warsztaty. Na pomoc mogą liczyć m.in. bezrobotni w ramach warsztatu: Odnajdywanie się na rynku pracy, natomiast warsztaty Mój pierwszy biznes skierowane są do osób zainteresowanych założeniem własnej firmy. W godz. 10-16 odbędzie się w sumie sześć warsztatów, a w role ekspertów wcielą się specjaliści z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, urzędów pracy czy firmy e-Global Consulting Services.

Dla urozmaicenia organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami i ciekawostki. - O tym, że nie samą pracą człowiek żyje wiadomo już od dawna. Właśnie dlatego zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Na pewno pozytywnie zaskoczymy nimi gości - zapewnia Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć pokazy przygotowane przez Straż Pożarną, grupę taneczną czy specjalne inscenizacje walk na miecze. Nie zabraknie też sportowego akcentu, organizatorzy postanowili wykorzystać bliskie sąsiedztwo stadionu PGE Arena.

- W dniu targów gdański stadion, sąsiadujący bezpośrednio z AmberExpo, zwiedzi łącznie 100 osób. Pierwsza 50 osobowa grupa na obiekt wejdzie już o godzinie 11. Druga dwie godziny później. - mówi Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W ramach wycieczki będzie można wejść na płytę boiska, zajrzeć do szatni piłkarzy, a także obejrzeć loże VIP.

W naszym dziale imprez można zapoznać się z pełnym harmonogramem targów, poza dokładnymi godzinami warsztatów znajdziecie też zapowiadane atrakcje.

Urzędy spoza Trójmiasta organizują bezpłatny dojazd na targi dla osób bezrobotnych. W Gdańsku komunikacja jest bezpłatna z kartą osoby aktywnie poszukującej pracy wydawanej przez Powiatowy Urząd Pracy.
Jak przygotować się do targów pracy?

Na targi pracy bez wątpienia warto się udać, warto również odpowiednio się do nich przygotować.

1. Zapoznaj się z listą wystawców, którzy będą uczestniczyć w targach pracy (informacja dostępna na stronie internetowej www.pup.gda.pl ). Następnie zapoznaj się z profilem działalności firm, odwiedzając ich strony internetowe.
2. Z oferty wystawców wybierz firmy, w których chciałbyś znaleźć zatrudnienie.
3. Przygotuj się na ewentualność krótkiej rozmowy z przedstawicielem firmy (zastanów się nad odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania oraz opracuj listę pytań, które mógłbyś zadać potencjalnemu pracodawcy).
4. Przygotuj aktualne CV i zabierz je ze sobą. Posiadanie CV korzystnie wpłynie na Twój wizerunek, może też okazać się przydatne przy wypełnianiu kwestionariusza, którym dysponują pracodawcy.
5. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie swojego CV lub rozmowy z pracodawcą, będziesz mógł w trakcie targów pracy skorzystać z porady doradcy zawodowego.
6. Zapoznaj się z ofertą warsztatów prowadzonych przez doradców zawodowych i zaplanuj w nich swój udział.
7. Zadbaj o swój wizerunek - liczy się pierwsze wrażenie. Spotkanie podczas targów pracy może być pierwszym etapem rozmowy kwalifikacyjnej.
8. Zabierz ze sobą długopis i notatnik.

Opinie (37) 6 zablokowanych

 • Po co? (3)

  Kolejne targi, kolejne atrakcje....a ja wciąż bezrobotna

  • 20 7

  • Po co plakać? (2)

   Trzeba podjąć decyzję albo się siedzi na d*pie i płacze i powiększa swój rozmiar nieszcęścia pieczętując to chorobą (ludzie z żalem w sercu częściej chorują) i samotnością no bo tacy ludzie co narzekają i zwalają winę na Polskę i użalają się nad sobą

   a do tego uważają się za mało wartściowych w męczeniczym wydaniu to odpychają ludzi.Drugą sprawą jest to ,że szukanie pracy nie odbywa się na poziomie tylko umysłu ale i woli i podświadomości ,jeżeli umysł i dusza zostaną skażone negatywnymi myślami to tracimy energię i wolę na szukanie pracy.A szukanie pracy zamieni się wtedy tylko w odgrywanie roli ,,przecież ja szukam co wy ode mnie chcecie?"'Ja nie

   mówię tu tylko o chodzeniu z cv po firmach ale i o kreatywnym myśleniu nad wyjściem z sytuacji.Możemy płakać i się martwić ,ale tylko po to by po KRÓTKIEJ CHWILI znależć bodziec do szukania pracy.Wtedy ma to sens bo przecież nie jesteśmy z drewna... Tak z się poddawać to jest największa głupota i brak szacunku i zabijanie życia w sobie.Taka postawa nie daje szansy na zmianę.Czasami podświadomie się sabotujemy przez niską samoocenę (za wysokie progi na me nogi,jestem za głupi/głupia),ale jeśli będziemy ciągle uciekać od dawanych nam szans i będziemy się truć tymi samymi myślami 24 godziny to wielce prawdopodobne ,że staniemy się nakręconymi frustratami wkurzonymi na siebie i ludzi i świat.I niekniecznie w wersji s*******skiej ale,tak w środku powoli nieświadomie w duszy umierająć.   KLea życzę ci więcej wiary w siebie.Nikt nie zasługuje na przegraną!!!

   • 3 7

   • ten post aż kipi od banałów

    • 6 2

   • Ty to chyba na targi Od Wahadełka Do Gwiazd powinieneś się wybrać :P

    • 7 2

 • Logistyka i koszty (2)

  "Dla urozmaicenia organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami
  i ciekawostki.
  - zapewnia Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku."
  Zamiast tych atrakcji proponuje zorgnizować bezpłatny transport
  na targi Panie dyrektorze. Chyba że angrpdą w konkursie będzie etat!,
  w co wątpię...
  A każdy poszukujący, patrzy na KAŻDĄ !!! wydawaną złotówkę,
  więc guzik go będą obchodziły atrakcję, na miejscu.
  Ucieszy się z.. bezpłatnego! dotarcia na Targi, potencjalnymi spotkaniami
  z pracodawcami, pozostawieniem CV,lub otrzymaniem wizytówki, na której będzie adres mail, na który będzie mógł/-ogła przesłać CV i powrót.

  Odpowiedź redakcji:

  Urzędy spoza Trójmiasta organizują bezpłatny dojazd na targi dla osób bezrobotnych. W Gdańsku komunikacja jest bezpłatna z kartą osoby aktywnie poszukującej pracy wydawanej przez Powiatowy Urząd Pracy.

  • 15 5

  • (1)

   ... ważnej przez 2 miesiące.. przy założeniu, że osoba bezrobotna zgłosi się po nią w ciagu trzech m-cy od rejestracji...
   a co po... ? Bo w ciągu 2 m0cy można pracy nie znaleźć.. i bedzie to craz częstsze...

   • 3 1

   • skąd ta pewność? Każdy może znaleść, ajk dobrze szuka, i nie ma aspiracji na naczelnego wszechwiedzącego dyrektora od wszystkiego!

    • 0 0

 • Smieszy mnie, ze urzednicy doradzaja przyszlym przedsiebiorcom (2)

  na temat 'jak zalozyc pierwszy biznes'.

  Przeciez zaden urzednik tego nie wie. Powinnismy uczyc sie od innych przedsiebiorcow o tym, jak zalozyli pierwsza firme, jak ja rozwijali itd. A urzednik?

  • 9 3

  • (1)

   tle że żaden przedsiębiorca nie będzie Cię uczył jak prowadzić biznes bo ma ciekawsze i lepiej płatne zajęcia na głowie i nie będzie wspierał potencjalnej konkurencji a to jak się prowadzi firmę musisz wiedzieć sam a jak nie wiesz to znaczy że się do tego nie nadajesz. a na szkoleniach z Urzędu to przekazują wiedzę którą można w 5 minut w necie znaleźć

   • 1 1

   • e-GCS

    Witam- to nie urzędnicy poprowadzą warsztat Mój Pierwszy Biznens- tylko sopocka firma, doświadczona w biznesie :-)
    serdecznie zapraszamy na 10.00
    e-GCS

    • 3 0

 • robienie ludzi w wała

  s****y taty targi i co z tego byłam już na niejednych i co guzik dalej szukam byłam na rozmowie w polo market i co jestem zastara 46 lat. a oni gadają o targach.BZDURA

  • 14 0

 • te urzędy, targi, szkolenia itd służą tylko temu żeby urzędasy miały pracę i jakieś powody do przepierdzielania kasy z podatków innych korzyści nie widzę

  • 10 1

 • Dlaczego takie wydarzenia odbywają się w godzinach pracy? (2)

  Też chciałabym mieć możliwość zorientowania się w ofertach pracy, mimo tego, że aktualnie pracuję.

  • 2 4

  • To mogę cię pocieszyć, targi pracy mają niewiele wspólnego z ofertami pracy, ot okazja do pokazania się i reklamy za frajer, a nawet z pocałowaniem w rękę, no bo dla władzy walka z bezrobociem jest potrzebna do PR.

   • 5 2

  • no a jak myślisz?

   No a jak myślisz, czy pracodawcy z chęcią przyszliby na targi pracy w godzinach wieczornych? Albo może na przykład w weekend w końcu pracodawca nie człowiek...może tyrać 7 dni w tygodniu

   • 2 1

 • whoaaa... ale czad (1)

  "- W dniu targów gdański stadion, sąsiadujący bezpośrednio z AmberExpo, zwiedzi łącznie 100 osób. Pierwsza 50 osobowa grupa na obiekt wejdzie już o godzinie 11. Druga dwie godziny później. - mówi Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. - W ramach wycieczki będzie można wejść na płytę boiska, zajrzeć do szatni piłkarzy, a także obejrzeć loże VIP."

  VIPy (aż 100 osób) będą zwiedzać lożę VIP

  • 2 1

  • no comment

   Zwiedzanie PGE A. to tylko pewien rodzaj atrakcji może i nie dla wszystkich ciekawej, ale na targi przychodzi się przecież w celu poszukiwaniu pracy, a nie dla rozrywki

   • 0 0

 • Trzeba będzie się bić!!!!

  Po co to ogłaszać, w radiu, necie...??? Tylko tłumy plebsu się zlecą - autokarami przyjadą i zabiorą oferty w 5 minut!

  • 2 1

 • a dlaczego na stadion wejdzie tylko 100 osób? a co z resztą chętnych? (4)

  i co zrobić zeby być w tej grupie?

  • 0 0

  • jw (3)

   a na targi przychodzisz żeby sobie pozwiedzać, czy żeby poszukać roboty?

   • 0 2

   • pozwiedzać (2)

    PUP mi nie znalazł roboty to i na targach jej nie znajdę

    • 2 0

    • (1)

     PUP nie szuka roboty, CZŁOWIEK (bezrobotny) JĄ SZUKA
     PUP jest instytucją wspierająca, a nie RĘKAMI człowieka

     ZAPAMIĘTAJ

     to, to samo jak się słyszy:
     SZKOŁA mi wychowa dziecko.... BZDURA!!!
     szkoła nie wychowuje, szkoła UCZY

     • 1 1

     • Aha, ...

      Do do cholery niech zmienią nazwę, bo urząd pracy, to zła nazwa, może na ośrodek aktywizacji zawodowej

      • 2 0

 • aha czyli osoby z wykształceniem podstawowym nie mają czego szukać na tych targach (4)

  szkoda

  • 2 0

  • Wręcz przeciwnie

   Organizatorzy targów - powiatowe urzędy pracy działające na terenie całego Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - serdecznie zapraszają wszystkich bezrobotnych. Pełna lista ofert pracy, jakie będą dostępne w trakcie targów znajduje się na stronie PUP w Gdańsku

   • 0 0

  • To są oferty dla osób po podstawówce? (1)

   analityk finansowy, dyrektor handlowy, kucharz, kelner, spawacz, monter, webmaster, instruktor fitness, radiolog, programista, architekt krajobrazu, masażysta, logistyk, czy lekarz.?

   • 2 0

   • oferty

    Pod wykazem przykładowych ofert pracy znajduje się link do pliku z pełną listą stanowisk pracy, mam nadzieje, że wśród nich uda się znaleźć coś odpowiedniego

    • 0 0

  • ZLIKWIDOWAĆ PUP-cię!!!

   • 3 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum