Wiadomości

stat

Metropolitalne Targi Pracy w Amber Expo

Zobacz naszą relację z targów pracy w Amber Expo

Niemal 150 pracodawców z aglomeracji trójmiejskiej i kilka tysięcy ofert pracy. W czwartek, w halach Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 zobacz na mapie Gdańska w Letnicy odbyły się Metropolitalne Targi Pracy Pomorza. Ludzi był tłum, ale głównie świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich i uczelni wyższych.


Czy targi to dobre miejsce na znalezienie pracy?

tak, sam kiedyś w ten sposób znalazłe(a)m pracę 7%
być może, każdy sposób jest dobry 51%
nie, to strata czasu 42%
zakończona Łącznie głosów: 335

Podobno mamy teraz rynek pracownika, a nie pracodawcy, i chyba coś w tym jest. Wskazują na to dane dotyczące bezrobocia, a także ilość i jakość ofert pracy. A tych na Metropolitalnych Targach Pracy, jakie odbyły się w czwartek, było naprawdę dużo. To największe tego typu wydarzenie w północnej Polsce, które od kilku lat jest organizowane przez Gdański Urząd Pracy. Na targach zaprezentowało się niemal 150 pracodawców, którzy mieli do zaoferowania aż kilka tysięcy wakatów. Jak sama nazwa wskazuje, prowadzą oni działalność przede wszystkim na terenie Trójmiasta oraz pobliskich miejscowości. Pracodawcy reprezentowali przeróżne branże: od IT poprzez przemysł ciężki i handel, na służbach mundurowych kończąc.

Czytaj też: Targi pracy. W marcu aż pięć imprez

Poszukujący pracy mogli nie tylko zapoznać się z aktualnymi ofertami czy przeprowadzić bezpośrednią rozmowę ze swoim przyszłym szefem, ale także usłyszeć od ekspertów sporo wskazówek na temat procesu rekrutacji. Innymi słowy, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i w jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji. W tym celu zorganizowano tzw. Aleję Rekrutacji, w której zasiedli doświadczeni specjaliści, zajmujący się na co dzień pozyskiwaniem nowych pracowników. Kandydaci, od których przyszły pracodawca wymaga znajomości języka obcego, mogli przed rozmową kwalifikacyjną sprawdzić się konwersując z lektorami. Dodatkowo, można było skorzystać z usług fotografa, który wykonywał profesjonalne zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych.

- Eksperci tłumaczyli także, jak wykorzystać monitoring sieci i social media w rekrutacji, jak tworzyć interaktywne aplikacje oraz strategię biznesową. Mogli również zapoznać się z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, staży, dofinansowań do wynagrodzeń czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego - mówi Michał Piotrowski z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
W czwartkowych targach wzięło udział kilka tysięcy osób z całego województwa pomorskiego. Choć targi były adresowane do wszystkich osób w wieku produkcyjnym, zdecydowaną większość zwiedzających stanowiły oczywiście osoby, które dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową - absolwenci szkół średnich czy uczelni wyższych. Jak sami twierdzili, skusiła ich przede wszystkim mniej formalna okazja do kontaktu z pracodawcami.

A przed nami kolejne imprezy targowe. Jak już informowaliśmy, tylko w marcu mamy pięć spotkań tego typu do wyboru. Jedna już za nami.

Opinie (74) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.