Wiadomości

stat

Bezpłatne kursy spawania i praca w AIC S.A.

Jeśli twój dotychczasowy zawód nie sprawdził się, nie możesz znaleźć pracy bądź ta, którą masz, nie sprawia ci satysfakcji, możesz zrobić dwie rzeczy. Narzekać (nie polecamy) lub pomyśleć o przekwalifikowaniu (zdecydowanie lepsze rozwiązanie). Tu z pomocą przychodzą firmy, które bezpłatnie wyszkolą pracownika, a potem zaproponują mu pracę. Dobrym przykładem jest AIC S.A. - firma, która szkoli i zatrudnia spawaczy.Obecny rynek pracy wymaga od pracowników elastyczności. Może się zdarzyć, że nasze umiejętności są zbyt powszechne, co powoduje trudności w znalezieniu pracy. Problematyczne są też kompetencje niszowe, na które nie ma zapotrzebowania. Jednym z zawodów, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem firm z Trójmiasta jest spawacz. Jeśli rozważasz przekwalifikowanie się na spawacza najlepiej związać się z firmą, która poza doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku chętnie przyuczy cię do wykonywania zawodu, zwiąże się z tobą umową o pracę i zagwarantuje stabilne zatrudnienie.

AIC S.A. to firma produkcyjna zatrudniająca już ponad 700 pracowników. Powstała w Gdańsku w 2001 roku jako niewielkie biuro projektowe założone przez kilkuosobową grupę inżynierów. Tylko w ostatnich trzech latach firma zatrudniła ponad 300 osób, a w najbliższych kilku zamierza podwoić zatrudnienie. Jej działania skupiają się na produkowaniu wysokiej jakości wymienników ciepła ze stali nierdzewnej i tytanu, a jej głównym procesem produkcyjnym jest właśnie proces spawania. Od jakiegoś już czasu AIC wspiera swoich pracowników kształcąc ich w przyzakładowej szkółce spawania. Do tego firma stawia na politykę równości, nie kieruje się stereotypami - do wykonywania zawodu spawacza przeszkoli zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

AIC rusza właśnie z nowym projektem, który ma pomóc pracownikom w przekwalifikowaniu się. Pierwszym etapem jest szkolenie i nauka zawodu spawacza TIG i MIG. Drugim - gwarancja zatrudnienia bezpośrednio w firmie w jednej z dwóch fabryk zlokalizowanych w Gdyni Dąbrowie lub w Tuchomiu (w zależności od preferencji i możliwości dojazdów kandydatów). Za szkolenie i wydanie książeczki spawacza firma nie pobiera żadnych opłat. Czego oczekuje? Chęci do pracy, zaangażowania i trochę zdolności manualnych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu i podjęciem pracy mogą wysłać swoje CV na adres rekrutacja@myaic.com z dopiskiem spawacz/2016.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (34) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.