• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiejskie Biura. Siedziba Allcon w biurowcu Officer

Joanna Stolp
20 października 2023, godz. 08:00 
Opinie (60)
Pełne światła i przestrzeni lobby wejściowe do biurowca. Uwagę przykuwa tu przestrzenna dekoracja na ścianie. Pełne światła i przestrzeni lobby wejściowe do biurowca. Uwagę przykuwa tu przestrzenna dekoracja na ścianie.

W cyklu "Trójmiejskie Biura" pokazujemy interesujące wnętrza biurowe, by inspirować i odkrywać, jak tworzyć przyjazne przestrzenie do pracy. Tym razem odwiedzamy biura będące siedzibą spółek firmy Allcon. Mieszczą się one w wybudowanym przez tę firmę budynku Officer w centrum Gdyni. Poprzednio byliśmy z wizytą w przestrzeni biurowej Collab w Gdańsku.Grupa Allcon ma ponad 33 lata doświadczenia na rynku budowlanym i nieruchomościowym. W tym czasie zrealizowała ponad 180 inwestycji i wybudowała ponad 5000 mieszkań. W skład grupy wchodzą: generalny wykonawca, deweloper oraz spółka specjalizująca się w najmie powierzchni komercyjnych.

Biuro z widokiem na GdynięBiuro Allconu od lutego 2023 roku mieści się w oddanym do użytku miesiąc wcześniej budynku Officer zlokalizowanym w ścisłym centrum Gdyni, przy al. PiłsudskiegoMapka.

Powierzchnia biura Allconu oraz biuro sprzedaży zajmują łącznie 2122 m kw. z 3189 m kw. powierzchni biurowej i usługowej tego obiektu. Całkowita powierzchnia budynku wraz z halami garażowymi wynosi 5274 m kw. Zgodnie z założeniami projektowymi w biurze Allcon może pracować do 500 osób. Na chwilę obecną pracuje w nim 178 osób. Na swoich najemców czekają jeszcze dwa lokale biurowe na pierwszym piętrze i lokale usługowe w parterze budynku.

Budynek ma sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne z halą garażową i pomieszczeniami technicznymi. Pracownicy Allconu mogą korzystać m.in. z ośmiu sal konferencyjnych, miejsc postojowych w hali garażowej, ładowarek do samochodów elektrycznych, szatni i pryszniców dla rowerzystów oraz miejsc parkingowych na rowery.  

Potwierdzeniem wysokiej jakości samego obiektu oraz sposobu jego funkcjonowania na co dzień jest jego certyfikacja w systemie BREEAM. Biurowiec uzyskał w tym procesie wysoką ocenę - Excellent na poziomie 78,1 proc.

Artykuł z maja 2022 r.: Trójmiasto w Budowie. Officer, który odmieni wygląd Gdyni Artykuł z maja 2022 r.: Trójmiasto w Budowie. Officer, który odmieni wygląd Gdyni

- Gdy zapadła decyzja o tym, że do budowanego wówczas biurowca Officer przeniosą się spółki z grupy Allcon, wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowo ambitny projekt. Allcon już wcześniej budował swoje biura, ale teraz, gdy robiliśmy to kolejny raz, oczywiste było, że chcemy zrobić to jak najlepiej - mówi Martyna Białek, prezes spółki Officer.
 • Biuro Allconu od lutego 2023 roku mieści się w budynku Officer w ścisłym centrum Gdyni.
 • Allconowi, który nie tylko był inwestorem, ale jest także głównym użytkownikiem obiektu, zależało na stworzeniu wyważonej, estetycznej i eleganckiej przestrzeni.
 • Oprócz biura Allconu w budynku Officer znajduje się także biuro sprzedaży.
 • We wnętrzu znalazł się m.in. naturalny kamień w różnym wykończeniu: od matu i poleru po charakterystyczne nacięcia w lobby wejściowym.
 • W strefach komunikacji na piętrach i w salach konferencyjnych zastosowano tapety strukturalne.
 • W całym biurowcu, w strefach wspólnych i reprezentacyjnych, a także by udomowić wnętrze i nadać mu przytulny charakter.
 • Na każdym z naszych pięter stworzono inną przestrzeń wspólną, odpowiadającą potrzebom pracujących tam osób.
 • Także na tarasach uwzględniono dużo zieleni.
 • Z tarasów rozpościera się widok na Śródmieście Gdyni.
 • Nie tylko wnętrze, ale i sam budynek nawiązuje do gdyńskiego modernizmu.


Wysoka jakość wykończenia wnętrza i inspiracje miastemProjekt aranżacji wnętrza powstał w pracowni Koncept Jakuba Nowopolskiego przy współpracy z architekt Pauliną Rowińską, architekt wnętrz i krajobrazu spółki mieszkaniowej Allcon. Pracownia Koncept była także odpowiedzialna za koordynację międzybranżową, projekt mebli oraz zabudów stolarskich.

Głównymi założeniami projektu było dążenie do nawiązania do gdyńskiego modernizmu oraz chęć zastosowania wysokiej jakości materiałów, które stworzą przyjazne warunki do pracy, zwłaszcza w zakresie jakości akustycznej, termicznej i ekologicznej.

- Całość prac obwarowana była licznymi ograniczeniami, takimi jak: ciasna przestrzeń centrum miasta, która przekłada się na niewysokie kondygnacje, oraz nietypowy kształt budynku czy też przepisy ochrony przeciwpożarowej. W to wszystko miał wpisać się dość złożony układ funkcjonalny podziału na pomieszczenia przy konieczności zapewnienia przestrzeni wspólnych do integracji zespołu - wyjaśnia arch. Jakub Nowopolski z Pracowni Koncept.
"Zielone" biurowce nową wizytówką Trójmiasta

Allconowi, który nie tylko był generalnym wykonawcą, ale jest także głównym użytkownikiem obiektu, zależało na stworzeniu wyważonej, estetycznej i eleganckiej przestrzeni. Z tego względu we wnętrzu znalazł się naturalny kamień w różnym wykończeniu: od matu i poleru po charakterystyczne nacięcia w lobby wejściowym. Wszystkie elementy drewniane utrzymane są w spójnej kolorystyce naturalnego forniru, a zabudowy stolarskie były szczegółowo dopracowywane z uwzględnieniem wszystkich detali.

- Charakter tego miejsca odzwierciedla nasze podejście do projektowania jako firmy i jest jednocześnie naszą wizytówką. W całym biurowcu, w strefach wspólnych i reprezentacyjnych, wprowadziliśmy dużo zieleni, by udomowić wnętrze i nadać mu przytulny charakter. Dodatkowo w salach konferencyjnych i strefach komunikacji na piętrach zastosowano tapety strukturalne, które odbijają światło, nadając szyk tym przestrzeniom - mówi Paulina Rowińska, architekt wnętrz i krajobrazu ze spółki mieszkaniowej Allcon.
 • W biurowcu nie brakuje także artystycznych nawiązań do Gdyni, która nie tylko jest aktualną siedzibą Allconu, ale i miastem, z którego wywodzi się firma.
 • W biurowcu nie brakuje także artystycznych nawiązań do Gdyni, która nie tylko jest aktualną siedzibą Allconu, ale i miastem, z którego wywodzi się firma.
 • Wszystkie elementy drewniane utrzymane są w spójnej kolorystyce naturalnego forniru.
 • W biurze Allconu są także sale konferencyjne o różnych wielkościach.
 • Aranżacja wnętrza zakłada przestrzenie typu open space dla osób pracujących zespołowo.
 • Aranżacja wnętrza zakłada przestrzenie typu open space dla osób pracujących zespołowo.
 • Nie brakuje też gabinetów, z których korzystają osoby pracujące głównie samodzielnie.
 • W strefach jadalnianych znalazły się fototapety ze zdjęć Kacpra Kowalskiego.
 • Do przestrzeni pomocniczych należą większe i mniejsze kuchnie.
 • Do dyspozycji pracowników są także kuchnie z jadalniami.
 • Wśród udogodnień dla pracowników są m.in. budki telefoniczne i biurka do pracy stojącej wyposażone w bieżnię.
 • Przy wyborze wyposażenia Allcon również kierował się najwyższą jakością produktów.
 • Różne wielkości sal konferencyjnych pozwala odpowiadać na zróżnicowane potrzeby pracowników.
 • Połączenie tapet strukturalnych z fornirem i roślinnością tworzy eleganckie, ponadczasowe wnętrze.
 • Połączenie tapet strukturalnych z fornirem i roślinnością tworzy eleganckie, ponadczasowe wnętrze.
 • Przy wyborze wyposażenia Allcon również kierował się najwyższą jakością produktów.
 • Przy wyborze wyposażenia Allcon również kierował się najwyższą jakością produktów.


W biurowcu nie brakuje także artystycznych nawiązań do Gdyni, która nie tylko jest aktualną siedzibą Allconu, ale i miastem, z którego wywodzi się firma. Na klatkach schodowych znalazły się fotografie miasta autorstwa Krzysztofa Winciorka, w strefach jadalnianych fototapety ze zdjęć Kacpra Kowalskiego, w wejściowym lobby obraz namalowany na zamówienie przez gdyńskiego artystę Janusza Osickiego, a za ladą recepcyjną płaskorzeźba inspirowana żaglami autorstwa Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej.

Samo wnętrze biura Allconu uwzględnia zarówno powierzchnie typu open space dla zespołów pracujących razem, jak i małe gabinety dla osób, których praca odbywa się raczej w trybie indywidualnym. Znalazły się także budki telefoniczne gwarantujące prywatność rozmów.

- Cały czas tworzyliśmy w oparciu o nadrzędne cele: ponadczasową elegancję, wnętrza pełne zieleni oraz komfort użytkowników. Nieocenione było wsparcie inwestorów; dzięki ich zaangażowaniu przeanalizowaliśmy każdy element, wprowadziliśmy liczne usprawnienia, dostosowaliśmy obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz daliśmy sobie czas, aby dopracować projekt tak, by każda osoba odczuła podwyższenie komfortu jej pracy - dodaje Martyna Białek.
"Trójmiejskie Biura" to cykl, w którym pokazujemy wnętrza biur znajdujących się na terenie Trójmiasta i jego okolic. Rozmawiamy o estetyce i funkcjonalnych rozwiązaniach, które ułatwiają codzienną pracę. Chcesz pokazać nam swoje biuro w tym cyklu? Prześlij trzy zdjęcia wnętrza na adres: j.stolp@trojmiasto.pl.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

 • pożyczki Ostatni post: 1 dzień temu
  (1 post)

Najczęściej czytane