• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

MTG zamawia towar u okradzionej sprzedawczyni na Jarmarku

Aleksandra Nietopiel
17 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
  • Wyróżnione stoisko podczas tegorocznego Jarmarku św. Dominika.
  • Jedno z wyróżnionych stoisk podczas tegorocznego Jarmarku.

Organizator Jarmarku św. Dominika złożył zamówienie na towar od wybranych kupców. Wśród nich znalazła się właścicielka okradzionego stoiska z torebkami. Międzynarodowe Targi Gdańskie zapewniają, że co roku kupują od wystawców imprezy towar, który potem przeznaczany jest na upominki dla klientów.Zakup towaru przez organizatora Jarmarku od wybranych kupców to dobra praktyka?

Tegoroczną edycję Jarmarku św. Dominika w Gdańsku niektórzy kupcy zapamiętają szczególnie. I nie będą to tylko miłe wspomnienia. Podczas imprezy złodzieje okradli kilka kramów. Najpierw w nocy, 26 lipca, splądrowali m.in. stoisko z torebkami - powodując szkody na ok. 40 tys. zł, a kila dni później połasili się na towar w innych namiotach.  

- Okradziono namiot z przyprawami i zabawkami. Wybito szyby w aucie dostawczym nieopodal i skradziono z niego ceramikę i obrusy - napisał w Raporcie nasz czytelnik.
W tym drugim przypadku policji udało się odzyskać skradzione przedmioty.

Zamówienie na kwotę 10 tys. złWłaścicielka stoiska, która straciła szyte przez siebie skórzane torby, kradzieżą była zdruzgotana, ale pozostała na Jarmarku do końca. Żeby odrobić straty, codziennie, na okrągło szyła torby na stoisku, by uzupełnić braki asortymentu. Potwierdziła też, że w czasie trwania imprezy organizator złożył u niej zamówienie na towar o wartości 10 tys. zł.

Nowe i ciekawe stoiska Jarmarku- Przyznam, że byłam pozytywnie zaskoczona tym, że organizator chce przeznaczyć taką kwotę na zakupy u mnie. Nie spodziewałam się tego. Tym bardziej, że jako kupcy słyszeliśmy wcześniej, że po kradzieży to nic nam się nie należy, że to nie ich sprawa i że po zamknięciu stoiska powinniśmy zabierać towar ze sobą. Zostaliśmy też wprowadzeni w błąd podczas organizacyjnego spotkania internetowego przed imprezą - tam na pytanie, czy możemy na noc zostawiać towar w namiotach, odpowiedź brzmiała, że tak, bo Jarmark jest ubezpieczony i wystarczy zabezpieczyć namiot jedynie kłódkami, co robiliśmy. No ale to nie wystarczyło. Może organizator chce w ten sposób załagodzić tę sytuację - komentuje pani Anna.
Okradziony namiot pani Anny, złodziej ukradł 100 torebek Okradziony namiot pani Anny, złodziej ukradł 100 torebek

MTG: zakupy od wystawców to stała praktykaZ pytaniem o zakup towaru konkretnie u pani Anny zwróciliśmy się do organizatora Jarmarku. Rzecznik MTG przyznał, że co roku kupowany jest asortyment od wybranych wystawców.

- Co roku organizator Jarmarku św. Dominika kupuje od swoich wystawców towar, który potem przeznacza na upominki dla klientów, nagrody w konkursach itd. W tym roku zwyczajowo, podjęto decyzję o zakupie produktów od części kupców. W tej grupie znajdują się zdobywcy nagród w konkursie Grand Prix oraz przedstawiciele kilku innych stoisk handlowych. Wydane środki i rodzaj zakupionego towaru to ustalenia pomiędzy ww. wystawcami a MTG SA - przekazał Maciej Józefowicz, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Koniec Jarmarku św. DominkaW tegorocznej, 762. edycji Jarmarku św. Dominika udział wzięło ok. 600 wystawców prezentujących się na 700 stoiskach.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

  • pożyczki Ostatni post: 1 dzień temu
    (1 post)

Najczęściej czytane