Praca w nocy to "warunki uciążliwe"?
20 czerwca 2022
(73 opinie)
Do umowy zlecenia nie mają zastosowania przepisy prawa pracy. Nie oznacza to jednak, że taka umowa może zawierać dowolne zapisy.
Porady prawne w serwisie Praca
Oferty pracy w Trójmieście
Masz wątpliwości dotyczące działań firmy, która Cię zatrudnia? Nie wiesz jak postąpić w sporze z pracodawcą, jakie możliwości pozostawia Ci prawo pracy? A może po prostu jest temat, który Cię nurtuje i chcesz poznać zastosowanie bieżących przepisów? Prześlij swoje pytania mailem: serwispraca@trojmiasto.pl. Na pytania czytelników odpowiadać będą radcy z trójmiejskich kancelarii. Odpowiedzi na wybrane pytania publikowane będą w Serwisie Praca portalu Trojmiasto.pl
radca prawny, MGS LAW Kancelaria Radców prawnych Mądry, Sznycer, Sambożuk Spółka Partnerska Sp. p.
2020-01-30 09:05
Jak zaborca nakazał. Chyba że nie to wtedy nazywa się dziwakiem, burakiem, buntownikiem lub terrorystą. I my to kupujemy. Pamiętaj posłuszny obywatelu że danie minusa też jest buractwem.
2020-01-30 15:58
którzy wnosili turystów i ich klamoty na Mount Everest za - uwaga - wynagrodzenie jakieś sto razy większe niż średnia w tym kraju się zjednoczyli i zbuntowali, praktycznie blokując sezon wspinaczkowy. W efekcie rząd się ugiął i przyznał im lepsze warunki pracy, odszkodowania dla rodzin w wypadku ich śmierci i inne takie. Polecam film "Szerpa" z 2015.
A Polacy jak zwykle, szef "właśnie takie straty ponosi moja firma że muszę ci płacić" a oni "spoko szefie, w niedzielę przyjdę i to odrobię".
2020-01-30 09:06
NA zleceniu/dziele można sobie przestać przychodzić do pracy z dnia na dzień;)
2020-01-30 12:08
Na zleceniu / dziele można wcale nie pojawiać się w pracy, Ważne żeby dzieło /zlecenie zostało zrobione w terminie. A jak, kim i kiedy nie jest tu istotne.
2020-01-30 09:17
Umowa o pracę podpisana na okres próbny trzech miesięcy. Po dwóch tygodniach okazało się, że praca nie pokrywa się z tym co było napisane w ogłoszeniu o pracę i podczas rozmowy z działem HR.
Złożyłem wypowiedzenie w trybie natychmiastowym za porozumieniem stron. Ale "Prezes" powiedział, że tak nie można. (Brak pracowników i byłem szóstą osobą na tym stanowisku). To złożyłem z okresem dwutygodniowym i później po prostu przychodziłem sobie do pracy na luzie, bo i tak nic nie mogli mi zrobić.
Teraz pracuje już w takiej firmie gdzie wiem co mam robić i mam jasno określone obowiazki.
2020-01-30 09:29
Finansują niepotrzeby dział HR, ale żeby dać troche wiecej pracownikom aby zahamować rotację- to już nie da rady;)
2020-01-30 17:54
a po podpisaniu umowy masz chodzić po domach i sprzedawać garnki xD To jest niemal standard, dlatego ja zawsze odradzam szukania pracy z ogłoszenia, bo na 90% to jest wałek, działa tu ten sam mechanizm jak przy reklamie "zarób 10k w godzinę bez wychodzenia z domu dzięki tej technice".
Ja miałem identycznie kilka razy i złożyłem wypowiedzenie a potem zabrałem rzeczy i wyszedłem - a dyscyplinarki sąd anulował, bo były już wtedy po terminie (wystarczy odebrać dyscyplinarkę z poczty po terminie wypowiedzenia).
2020-01-30 10:24
... wskazał. Nie wypowiedział się, nie zajął stanowiska. Wskazał. Ja też na przykład jak idę do sklepu, na pytanie "Co dla Pana" odpowiadam: "Wskazuję, że proszę litr mleka. Nadto zapytać należy, w jakiej cenie jest ser żółty, bowiem od powyższych zapisów zależy swobodne ukształtowanie treści stosunku prawnego w zakresie zawarcia umowy sprzedaży w lokalu przedsiębiorstwa Danuty Kowalskiej prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą 'Sklep Wielobranżowy Danutex Danuta Kowalska'". Brawo koledzy mecenasi, na pewno coś wyjaśnimy takim językiem.
2020-01-30 17:58
więc i by nie zarobił :D
2020-01-30 21:13
Jakie długie, nie mam siły czytać tego prawniczego języka, nie da się krócej i prościej?
2020-01-30 21:27
Da się ale trzeba umić. Na studiach tłumaczenia z prawniczego na nasze nie uczą
2020-02-03 01:50
Jakie wypowiedzenie powinno obowiązywać przy 1.5 roku pracy na umowie na zastępstwo?
Jest to umowa na czas określony więc moim zdaniem powinno być to 14 dni, jednak pracodawca przedstawił mi wypowiedzenie na piśmie 3 dniowe i wynikało to jedynie z uwagi na niewykorzystany urlop.
Pracodawca (administracja publiczna) wskazywał na powrót pracownika (urlop macierzyński/wychowawczy) i brak możliwości utrzymania "podwójnego etatu".
Przy tej okazji mam pytanie w jaki sposób, w jakim terminie i z jakim skutkiem (korzyścią) można skarżyć takie wypowiedzenie?
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.