• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trident BMC szuka utalentowanych pracowników do realizacji projektów morskich

23 lutego 2024 

Trident BMC Sp. z o.o. ogłasza rekrutację nowych talentów do długoterminowych projektów morskich! Światowy lider w dziedzinie dostarczania kompleksowych rozwiązań i usług inżynieryjnych dla armatorów, stoczni i klientów branży offshore z ogromną przyjemnością zaprasza utalentowanych specjalistów do uczestnictwa w ekscytujących długoterminowych projektach na statkach.Jako firma o globalnym zasięgu Trident BMC oferuje kompleksowe usługi w zakresie remontów i
modernizacji wnętrz jednostek pływających, systemów okrętowych, rozwiązań elektromechanicznych oraz automatyki i sterowania.

W trosce o najwyższe standardy obsługi klientów firma zapewnia niezbędne szkolenia, najnowocześniejsze narzędzia pracy oraz atrakcyjne warunki pracy dla naszych pracowników i techników.

Imponujące portfolio zrealizowanych projektówPonad 10-letnia historia gdańskiego oddziału grupy Trident BMC obejmuje setki zrealizowanych projektów dla największych armatorów i stoczni. Warto przytoczyć ostatnie największe osiągnięcia firmy. W styczniu bieżącego roku Trident BMC zakończył realizację projektu na największym statku pasażerskim zbudowanym do tej pory - Icon of the Seas, pływającym dla Royal Carribean Cruise Line.

 • Icon of the Seas
 • Icon of the Seas
 • Icon of the Seas
 • Icon of the Seas
 • Icon of the Seas
 • Icon

Zaangażowanie firmy obejmowało kompleksową realizację pokładów otwartych, w tym najbardziej zaawansowanego do tej pory parku wodnego, basenów, jacuzzi, barów i restauracji.

Zakres prac obejmował engineering, prefabrykację, realizację prototypowych rozwiązań, montaż wszelkich systemów - od etapu sprefabrykowanych sekcji, aż po ostatnie prace wykończeniowe na gotowej jednostce. Łącznie ponad 14 tys. m kw. powierzchni o niespotykanym dotąd stopniu zaawansowania i pomysłowości.

Rok wcześniej firma wykonała najbardziej reprezentatywne obszary na jednostce Carnival Celebration, wykonując m.in. bary, restauracje czy też główny pasaż wraz z piękną przeszkloną klatką schodową.

 • Carnival Celebration
 • Carnival Celebration
 • Carnival Celebration
 • Carnival Celebration

...także tych skomplikowanych i ekologicznychTrident BMC to nie tylko prace związane z wyposażaniem wnętrz statków wycieczkowych, lecz również kompleksowe i często innowacyjne projekty techniczne. W ubiegłym roku firma ukończyła największy flotowy program montażu systemów oczyszczania spalin realizowany na ponad 40 największych kontenerowcach dla jednego armatora.

Ten unikalny na skalę światową projekt pod względem liczby statków i stopnia skomplikowania obejmował prace projektowe, prefabrykację nowych sekcji kominów, instalację kilometrów systemów rurarskich oraz montaż i integrację nowych urządzeń z istniejącymi systemami elektrycznymi i automatyki.

Warto wspomnieć, iż projekt był w całości realizowany w wielu różnych stoczniach w Chinach, pod nadzorem polskich inżynierów i w dużej części przez polskich techników.

 • EGCS China
 • Shore power

Pisząc o rozwiązaniach przyczyniających się do ochrony środowiska, nie sposób nie wspomnieć o projektach dotyczących montażu systemów oczyszczania wód balastowych, "Cold ironingu", czyli zasilaniu statków prądem z instalacji lądowych podczas postoju w portach, czy też montażu systemów zasilania bateryjnego. Firma wdraża również technologie i rozwiązania umożliwiające znaczne redukcje zużycia energii elektrycznej na statkach, co przekłada się na ogromne oszczędności dla armatorów.

Jako jedna z pierwszych firm realizowała projekty montażu tzw. Air Lubrication System - smarowanie dna kadłuba pęcherzykami powietrza, co w pewnych przedziałach prędkości przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.

W chwili obecnej firma realizuje kolejny już projekt związany z montażem systemu do efektywnego zarządzania odpadami organicznymi, w tym resztkami żywności i innych substancji biodegradowalnych. Podsumowując, Trident BMC aktywnie działa, pomagając armatorom i stoczniom w montażu najnowocześniejszych systemów wspomagających ochronę środowiska.

Cadiz Cadiz

Działania na farmach wiatrowychFirma równie dynamicznie rozwija się w branży offshore, sukcesywnie zwiększając swoje portfolio o prace zrealizowane na jednostkach typu FPSO oraz przygotowując się do realizacji projektów na pierwszych polskich farmach wiatrowych.

Obecnie u wybrzeży Afryki setki techników Trident BMC z sukcesem i uznaniem realizują projekty związane z modernizacją największych jednostek dla światowych gigantów w branży oil and gas.

W codziennej działalności firma stawia na polski "local content" w globalnych projektach, współpracując z polskimi dostawcami i producentami, co przyczynia się do sukcesów i rozwoju firmy oraz naszych partnerów.

Trident BMC, jako firma działająca globalnie, posiada biura w USA, Szwecji, Włoszech i Chinach, jednak to biuro w Gdańsku jest sercem operacyjnym, gdzie ponad 180 specjalistów przygotowuje, realizuje i nadzoruje większość projektów.

Warto dodać, że firma posiada Dział Engineeringu, realizujący zadania na potrzeby własnych projektów w branżach interior, stalowej, rurarskiej i elektrycznej.

Offshore TBMC Angola Offshore TBMC Angola

Pracownicy poszukiwani


Poszukiwani są specjaliści mniej lub bardziej doświadczeni w pracy na statkach. Obecnie firma prowadzi szeroko zakrojoną rekrutację, poszukując około 120 osób na poniższe stanowiska:

 • elektryk prowadzący / site manager
 • monter instalacji rurarskich prowadzący / site manager
 • monter instalacji wentylacyjnych HVAC prowadzący / site manager
 • elektryk
 • monter instalacji rurarskich
 • monter instalacji wentylacyjnych HVAC

Projekty są realizowane na statkach operujących na całym świecie. Poszukiwane są osoby, które posiadają konkretne kwalifikacje dla danego stanowiska, wylistowane w ogłoszeniach, a jednocześnie pragnące się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje.

Praca obejmuje modernizację istniejących systemów wentylacji i klimatyzacji, montaż zaawansowanych systemów sterowania i monitorowania na statkach pasażerskich odbywających rejsy w pełnym obłożeniu pasażerskim.

 • Offshore FPSO
 • Offshore Baltic

Wymaga to umiejętności pracy wielozadaniowej i różnorodnej, w tym pracy z komputerem, montażu i przebudowy kanałów wentylacyjnych, instalacji urządzeń i sensorów, montażu nagrzewnic i chłodnic oraz automatyki. Umiejętność radzenia sobie z sytuacjami nietypowymi jest niezbędna. Praca odbywa się w systemie rotacyjnym, zazwyczaj obejmuje około 4-6 tygodni na statku.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie ważnego paszportu, a dużym atutem jest posiadanie aktualnej książeczki żeglarskiej (nie jest to wymóg konieczny), potwierdzającej zobowiązanie pracowników do spełniania najwyższych standardów bezpieczeństwa i kwalifikacji w branży morskiej.

Osoby zainteresowane zapraszane są do składania aplikacji poprzez stronę internetową firmy: https://tridentbmc.pl/. Ponadto serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w otwartych spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w siedzibie firmy w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 163/parterMapka, w dniach 26 lutego i 4 marca o godzinie 10:00.

Dołącz do zespołu Trident BMC, gdzie czekają na Ciebie nie tylko fascynujące wyzwania i długoterminowe projekty, ale także możliwość rozwoju zawodowego w dynamicznie rozwijającej się branży morskiej. Otwórz nowe drzwi kariery i doświadcz pasji, która płynie wraz z każdym projektem, pomagając nam wspólnie budować przyszłość na morzu.

Trident BMC - Razem budujemy przyszłość na morzu!

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane