Wiadomości

stat

Ruszył projekt 7 kroków do Work Life Balance

Pierwsze spotkanie w ramach projektu 7 kroków do Work Life Balance

Żyjemy coraz szybciej, pracujemy coraz więcej. Często dzieje się to kosztem rodziny, relacji ze znajomymi, chwil dla siebie. Projekt Pracodawców Pomorza "7 kroków do Work Life Balance" ma pomóc firmom w zarządzaniu, które ułatwi równowagę między życiem zawodowym i osobistym. Za nami pierwszy krok, ale jest jeszcze szansa na udział w projekcje.- Work life balance stanowi dla przeciętnego pracodawcy wciąż pojęcie abstrakcyjne, jednak wielu z nich nawet nieświadomie zaczyna się skłaniać ku tej koncepcji - mówi Magdalena Stasiak, jedna z uczestniczek projektu 7 kroków do Work Life Balance, który miał swoją inaugurację pod koniec czerwca.

Projekt realizowany przez Pracodawców Pomorza przy wsparciu norweskiego grantu ma wesprzeć firmy w zarządzaniu zasobami ludzkimi w sposób, który pozwala na rozdzielanie życia zawodowego od prywatnego z zyskiem dla obu stron.

- Nie samą pracą żyją pracownicy. Zadaniem pracodawcy jest stworzenie takich warunków dzięki, którym będą wykonywali swoje zadania z chęcią. Projekt 7 kroków do Work Life Balance - ma pokazać pomorskim przedsiębiorstwom jak ważne jest to, by godzić życie zawodowe z prywatnym - opowiada o założeniach Joanna Bruździak, pełnomocnik zarządu Pracodawców Pomorza ds. społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak w praktyce wyglądają spotkania?

W tematykę wprowadza wykład prezentowany przez specjalistę z danego zagadnienia. 7 kroków, czyli w praktyce siedem bloków tematycznych, które rozpoczęły się od "Godnej pracy i wynagrodzenia". Wykład prowadzony przez prof. Haliny Czubasiewicz z Instytutu Organizacji i Zarządzania na UG opowiadał o zasadach jakimi powinniśmy się kierować, budując w firmie system wynagrodzeń, by faktycznie motywował pracowników do działania.

W dalszej części uczestnicy dzieleni są na dwie grupy, które biorą udział na przemian w dwóch warsztatach. Ich celem jest nie tylko podzielenie się wiedzą przez prowadzącego i szansa na praktyczne wykorzystanie przedstawionych zagadnień, ale, co nie mniej ważne, dzielenie się doświadczeniami samych uczestników.

- Osoby na prowadzonych przeze mnie warsztatach mogły poznać narzędzia, które wykorzystuje się w kształtowaniu systemu wynagrodzeń. Opisy stanowisk pracy pozwalają sensownie rozdzielić obciążenia, żeby stanowiska pracy nie były przeciążone lub niedociążone, a wartościowanie pracy chwali się za uniemożliwianie dyskryminowania pracowników - opowiada o swoim warsztacie dr Marek KalinowskiUniwersytetu Gdańskiego.

- Temat warsztatów "Pieniądze to nie wszystko, czyli co powinniśmy uwzględniać budując system wynagrodzeń" miał pokazać, że małe i średnie przedsiębiorstwa też mogą dużo zaoferować pracownikom poza wynagrodzeniem. Mieliśmy część teoretyczną i dyskusję dotyczącą konkretnych przypadków. W każdej grupie perspektywa patrzenia była zupełnie inna. Ale mam nadzieję, że spotkanie było bardzo owocne - Agnieszka Gostkowska-Szmyt, prawnik, menager personalny.

Projekt finansowany z norweskiego mechanizmu finansowego na lata 2009 - 2014 - fundusz na rzecz godnej pracy i dialogu trójstronnego. Liderem i realizatorem projektu jest organizacja "Pracodawcy Pomorza". Spotkania będą odbywać się średnio co 1,5 miesiąca. Kolejne spotkanie już po wakacjach.

Choć rozpoczęcie za nami do kolejnego spotkania trwają zapisy do projektu. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://7steps2wlb.pl/

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.