• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ruszył projekt 7 kroków do Work Life Balance

2 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 

Pierwsze spotkanie w ramach projektu 7 kroków do Work Life Balance

Żyjemy coraz szybciej, pracujemy coraz więcej. Często dzieje się to kosztem rodziny, relacji ze znajomymi, chwil dla siebie. Projekt Pracodawców Pomorza "7 kroków do Work Life Balance" ma pomóc firmom w zarządzaniu, które ułatwi równowagę między życiem zawodowym i osobistym. Za nami pierwszy krok, ale jest jeszcze szansa na udział w projekcje.- Work life balance stanowi dla przeciętnego pracodawcy wciąż pojęcie abstrakcyjne, jednak wielu z nich nawet nieświadomie zaczyna się skłaniać ku tej koncepcji - mówi Magdalena Stasiak, jedna z uczestniczek projektu 7 kroków do Work Life Balance, który miał swoją inaugurację pod koniec czerwca.

Projekt realizowany przez Pracodawców Pomorza przy wsparciu norweskiego grantu ma wesprzeć firmy w zarządzaniu zasobami ludzkimi w sposób, który pozwala na rozdzielanie życia zawodowego od prywatnego z zyskiem dla obu stron.

- Nie samą pracą żyją pracownicy. Zadaniem pracodawcy jest stworzenie takich warunków dzięki, którym będą wykonywali swoje zadania z chęcią. Projekt 7 kroków do Work Life Balance - ma pokazać pomorskim przedsiębiorstwom jak ważne jest to, by godzić życie zawodowe z prywatnym - opowiada o założeniach Joanna Bruździak, pełnomocnik zarządu Pracodawców Pomorza ds. społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak w praktyce wyglądają spotkania?

W tematykę wprowadza wykład prezentowany przez specjalistę z danego zagadnienia. 7 kroków, czyli w praktyce siedem bloków tematycznych, które rozpoczęły się od "Godnej pracy i wynagrodzenia". Wykład prowadzony przez prof. Haliny Czubasiewicz z Instytutu Organizacji i Zarządzania na UG opowiadał o zasadach jakimi powinniśmy się kierować, budując w firmie system wynagrodzeń, by faktycznie motywował pracowników do działania.

W dalszej części uczestnicy dzieleni są na dwie grupy, które biorą udział na przemian w dwóch warsztatach. Ich celem jest nie tylko podzielenie się wiedzą przez prowadzącego i szansa na praktyczne wykorzystanie przedstawionych zagadnień, ale, co nie mniej ważne, dzielenie się doświadczeniami samych uczestników.

- Osoby na prowadzonych przeze mnie warsztatach mogły poznać narzędzia, które wykorzystuje się w kształtowaniu systemu wynagrodzeń. Opisy stanowisk pracy pozwalają sensownie rozdzielić obciążenia, żeby stanowiska pracy nie były przeciążone lub niedociążone, a wartościowanie pracy chwali się za uniemożliwianie dyskryminowania pracowników - opowiada o swoim warsztacie dr Marek KalinowskiUniwersytetu Gdańskiego.

- Temat warsztatów "Pieniądze to nie wszystko, czyli co powinniśmy uwzględniać budując system wynagrodzeń" miał pokazać, że małe i średnie przedsiębiorstwa też mogą dużo zaoferować pracownikom poza wynagrodzeniem. Mieliśmy część teoretyczną i dyskusję dotyczącą konkretnych przypadków. W każdej grupie perspektywa patrzenia była zupełnie inna. Ale mam nadzieję, że spotkanie było bardzo owocne - Agnieszka Gostkowska-Szmyt, prawnik, menager personalny.

Projekt finansowany z norweskiego mechanizmu finansowego na lata 2009 - 2014 - fundusz na rzecz godnej pracy i dialogu trójstronnego. Liderem i realizatorem projektu jest organizacja "Pracodawcy Pomorza". Spotkania będą odbywać się średnio co 1,5 miesiąca. Kolejne spotkanie już po wakacjach.

Choć rozpoczęcie za nami do kolejnego spotkania trwają zapisy do projektu. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://7steps2wlb.pl/

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (8)

 • Kolejny artykuł o ważnych problemach które nie istnieją. (1)

  Dla despoty, u którego się pracuje Twoja równowaga życiowa jest warta tyle co zeszłoroczny śnieg.

  Więc, fajnie jest poczytać o takich festynach, ba, może nawet łezka się w oku zakręci. Ci biedni szefowie, oni nie wiedzą, że jak karzą zostawać po godzinach albo brać pracę do domu to odbija się to na życiu prywatnym. Faktycznie geniusz może przeoczyć takie szczegóły. Na szczęście osobisty trener na spotkaniu "7 kroków i jednej pary sandałów" objawi te prawdy.

  • 17 4

  • Chyba powaga artykułu odebrała ludziom mowę

   bo tyle napisali postów, że hej.

   • 0 0

 • Przyrost naturalny w naszej ojczyznie (1)

  Jest najlepszym dowodem na balans pomiedzy praca a zyciem :]

  • 19 1

  • Ja bym jeszcze dodał roczny wskaźnik samobójstw jako

   najlepszy barometr poziomu życia statystycznego Polaka. Można by prześledzić kadencję każdej szui w pseudo postkomunistycznej Polsce by wiadomo było kogo krytykować bardziej a kogo mniej.

   Swoją drogą, nie bez powodu, statystyk samobójstw się nie ujawnia a na bank takie są prowadzone w GUS.

   • 2 0

 • ktos robi kasiore , a pracodawcy dalej beda stosowac metode "pieczarki" dajac dowod ze (1)

  dla większości z nich pracownik to ruchoma i wymienna cześć firmy i ma generować należyty zysk

  • 8 1

  • ehhhhh

   Przepraszam co ma generować pracownik jak nie zysk? Ma po prostu być i trwać, a każdy powinien się cieszyć, że jest? Winić należy państwo, które generuje tak ogromne pozapłacowe koszty utrudniające zatrudnianie i zniechęcające do podejmowania potencjalnego ryzyka.

   • 0 0

 • a demografia

  A demografia spada i będzie coraz gorzej, bo przeciętny Polak ma zbyt niestabilną sytuację, by decydować się na dzieci. Dylematy typu - pomóc dziecku w domu i narazić się na utratę pracy, czy zostać na nadgodziny - niszczą kompletnie życie rodzinne. W warunkach tak wysokiego bezrobocia, jakie mamy, rząd powinien chronić pracowników! No ale głosowaliśmy na PO, to mamy co mamy...

  • 11 1

 • jak sie ktorys pracodawca zapisze na kurs , to bedzie wiedzial czego nie robic w 7 krokach

  bo najważniejsza jest metoda "pieczarki "

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane