• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Poczta kusi sezonowych, a pocztowcy piszą do Tuska

Wioletta Kakowska-Mehring
22 listopada 2023, godz. 13:00 
Opinie (219)
Poszukiwani są pracownicy do sortowni, kierowcy oraz kurierzy. Poszukiwani są pracownicy do sortowni, kierowcy oraz kurierzy.

Poczta Polska poszukuje pracowników na gorący okres przedświąteczny, a pocztowcy piszą do Donalda Tuska, proszą o pomoc w sprawie zbyt niskich płac.Czy w tym roku będziesz szukał(a) pracy dodatkowej przed świętami?

- Praca sezonowa w Poczcie Polskiej to szansa na dodatkowe pieniądze w okresie przedświątecznym, który - jak doskonale wiemy - jest wymagający dla naszych portfeli. Staramy się zaoferować elastyczność, dzięki czemu godziny oraz wymiar zatrudnienia można dostosować do swoich możliwości czasowych. Na wiele stanowisk, głównie w sortowni, nie wymagamy doświadczenia ani nawet CV - wszystkiego nauczymy na miejscu. Gorąco zachęcam do obserwowania naszych ofert pracy i aplikowania - mówi Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.
Narodowy operator pocztowy szykuje się na wzmożony ruch przedświąteczny. Jak poinformowano, w tym roku zatrudnienie może znaleźć nawet kilkaset osób. Poszukiwani są pracownicy do sortowni, kierowcy do i powyżej 3,5 tony oraz kurierzy doręczający przesyłki na terenie całego kraju.Praca w sortowni nie wymaga kwalifikacji i doświadczenia. W przypadku kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t). Od kurierów często oczekuje się posiadania własnego samochodu.

- Oferta pracy sezonowej to zatrudnienie na umowę zlecenie do końca roku. W niektórych lokalizacjach istnieje możliwość przedłużenia współpracy lub zatrudnienia na umowę o pracę. Stawki są zróżnicowane w zależności od regionu i charakteru pracy. Dla studentów, ze względu na to, że od ich wynagrodzeń nie są potrącane składki ZUS i nie są pobierane zaliczki na podatek dochodowy (PIT), stawka brutto równa się stawce netto - informuje Poczta Polska.


Poczta szuka pracowników sezonowych, a pracownicy etatowi w tym czasie piszą list do Donalda Tuska. Pocztowcy walczą o podwyżki. Według nich fatalna kondycja finansowa spółki wpływa na niskie wynagrodzenia. Próby porozumienia z zarządem skończyły się fiaskiem, dlatego listonosze zwrócili się z prośbą o interwencję do Donalda Tuska - podaje "Rzeczpospolita".

Związkowcy wystosowali list do Donalda Tuska po tym, jak Jacek Sasin odprawił ich z kwitkiem, mówiąc, że nie może interweniować w sprawy Poczty Polskiej.

Spór załogi z władzami Poczty Polskiej toczy się już od dłuższego czasu. Pracownicy domagają się m.in. wzrostu wynagrodzeń zasadniczych o 800 zł czy ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego powyżej płacy minimalnej. Jest to wspólna propozycja siedmiu związków zawodowych działających w PP. Niestety na zmiany nie zgadza się zarząd narodowego operatora pocztowego.Sytuacja jest bardzo napięta od września, kiedy to pracownicy dowiedzieli się, że kadrze menadżerskiej przyznano premie.

- Szalę goryczy przelała informacja, że kadra menadżerska - dość dobrze jak na warunki rynkowe wynagradzana - otrzymała w sierpniu br. premie/nagrody za wykonanie minimum 60 proc. planu/zadań - poinformował w komunikacie Wolny Związek Zawodowy Pracowników Poczty.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (219)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane