- 1 200 tys. wniosków o 500 plus z Pomorza (102 opinie)
- 2 Rzeczniczka i były radny w zarządzie GW (193 opinie)
- 3 Sukces recepcjonisty z Trójmiasta (162 opinie)
- 4 Premia regulaminowa a rezygnacja z pracy (40 opinii)
- 5 Praca detektywa: na czym polega? (21 opinii)
Morska energetyka wiatrowa szansą na dobrą pracę
Budowa farm wiatrowych na Bałtyku to ogromna szansa rozwoju polskiego przemysłu morskiego. Ocenia się, że każdy GW mocy w takich elektrowniach wiatrowych to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy. O tym, jakie są perspektywy na dziś i na jutro, będzie można się dowiedzieć podczas I Edukacyjnych Targów Kariery Edu Offshore Wind.
Dwudniowe Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind (14-15 marca 2023) odbędą się w hali Amberexpo w Gdańsku. Wydarzenie organizują przedstawiciele Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku: Rumia Invest Park, Co-Made i Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej oraz jako współorganizator Międzynarodowe Targi Gdańskie.
Na tym spotkaniu deweloperzy morskich farm wiatrowych, producenci turbin, stocznie oraz uczestnicy łańcucha dostaw odpowiedzialnych za budowę i instalację lub obsługę farm będą mogli pokazać swój potencjał na rynku pracy. Organizatorzy liczą na obecność i zainteresowanie uczniów szkół średnich i wyższych, zrzeszeń pracodawców, klastrów. Ze względów bezpieczeństwa każdy odwiedzający musi dokonać rejestracji online.
- Targi edukacyjne są odpowiedzią na duże zainteresowanie branżą morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Kształcenie młodzieży jest jednym z kluczowych warunków rozwoju i sukcesu tego sektora. Zapotrzebowanie na nowych, ale już wykwalifikowanych pracowników w najbliższej przyszłości jest szacowane na kilkanaście tysięcy, a w dalszej perspektywie nawet do 60 tys. osób. Województwo pomorskie jako region będzie odgrywać kluczową rolę. Szacuje się, że tylko na Pomorzu nowy sektor wykreuje nawet do 30 tys. nowych miejsc pracy, a przeszkolonych zostanie 20 tys. osób. Aby zapełnić tę lukę, trzeba już dziś myśleć o pokoleniu, które uczy się jeszcze w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Stąd idea targów jako miejsca, które pozwoli na bezpośredni kontakt i rozmowy z przyszłymi pracownikami i pracodawcami sektora offshore w przyjaznej atmosferze - przekonują organizatorzy.
Targi i konferencje w Trójmieście
Partnerami głównymi wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego i miasto Gdańsk. Targi zostały objęte również patronatem honorowym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki a także przez Polską Agencję Kosmiczną.
- Obszar hali podzielony jest na wyspy tematyczne. Zaplanowano tzw. strefę inspiracji, w ramach której odbędzie się szereg wydarzeń w formie interaktywnej, zachęcającej młodych uczestników do zainteresowania się sektorem MEW. Dodatkowo odwiedzający będą mogli wziąć udział w spotkaniach z polskimi pracownikami branży, którzy opowiedzą, w jaki sposób rozpoczęli pracę w sektorze, jakie są tego korzyści i jakie mają rady dla uczniów, którzy chcieliby związać swoją karierę zawodową z morską energetyką wiatrową - informują organizatorzy.
Przewidziano też panel dla rodziców pierwszego dnia targów w godz. od 15 do 17, gdyż to właśnie rodzice są często inicjatorami ścieżki kariery dla swoich dzieci. W części dla profesjonalistów zaplanowane są też debaty i panele poruszające kluczowe tematy rynku offshore.
Wydarzenia
Miejsca
Zobacz także
Opinie wybrane
-
2023-03-12 14:03
praca
jeśli komuś taka praca pasuje, to pewnie, w sumie to zawsze coś można znaleźć ale dla mnie to coś to było za mało. dlatego wolę jechać za granicę do pracy, otto mi załatwia spoko jakiegoś joba i mam i kasę i nie musze się martwić o mieszkanie i wypłatę z nimi
- 1 0
-
2023-03-10 08:38
zatrudnic ekspertow (2)
trzeba zatrudnic tych wszystkich ekspertow z wyzszych uczelni ,ktorzy doktoryzuja sie z offshore a jeszcze 10 lat temu nie znali tego slowa.Wszystkie polskie szkółki robia podyplomowe z czegos czego nie ma,bo ani jeden wiatrak na morzu nie stoi.Bardzo mi to przypomina dojenie ludzi z lat 90 ,gdy wchodzil GMDSS i potem dp.Uklad zamkniety fachowcow wzajemnej adoracji dziala i ma sie dobrze.
- 19 3
-
2023-03-10 12:17
Fachowcy
Dokładnie Pracuje przy projektach farm wiatrowych już 10 lat na różnych jednostkach i jak czytam te wypociny polskich pseudo ekspertów to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Większość do niedawna jeszcze wiatraka nie widziała nawet na lądzie a biorą się za farmy na morzu. Jest wielu specjalistów w Polsce tylko wszyscy pracują za granicą bo u nas dzięki właśnie takim specjalistom to wcześniej nas emerytura czeka niż szansa na start pracy we własnym kraju.
- 4 0
-
2023-03-10 17:14
Fakt
Żaden z tych specjalistów nie pracował realnie w offshorze. Uczą czegoś, co sami znają tylko z teorii. Ale kasa się musi zgadzać - szkolenia, kursiki etc. Spece z tej branży, a trochę ich jest pracują za granicą za pensje, które są w Polsce nieosiągalne!
- 1 0
-
2023-03-09 13:24
Chyba raczej na bezrobocie (1)
Grupowe zwolnienia z zeszłego roku już sie zakończyły ? Wyrzuciliście za dużo ludzi ?
- 9 9
-
2023-03-09 14:48
kto taki zwalniał?
u nas zatrudniali. Produkujemy urządzenia do stawiania owych turbin.
- 7 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.