• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jesteśmy solidnym wykonawcą i wiarygodnym pracodawcą

30 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Chcemy być solidnym wykonawcą i wiarygodnym pracodawcą - mówi Tomasz Koszlak. Chcemy być solidnym wykonawcą i wiarygodnym pracodawcą - mówi Tomasz Koszlak.

Dziś strona internetowa to coś więcej niż wizytówka, to narządzie, które ma realizować konkretne cele biznesowe i wizerunkowe. Projektowaniem zaawansowanych serwisów i portali internetowych od 10 lat zajmuje się Agencja Interaktywna Web24.com.pl. O "szyciu" serwisów na miarę i rozwijającej pracy w kameralnym zespole, w którym jest miejsce na indywidualność rozmawiamy z prezesem Tomaszem Koszlakiem.Marka Web24.com.pl istnieje na rynku już 10 lat. To ładny jubileusz, dekada w tak dynamicznej branży jak IT to duży dorobek.

- W naszej branży to faktycznie bardzo dużo. Obserwujemy wiele podobnych firm, które działają dwa, trzy lata, a potem upadają. Oczywiście pierwsze lata działalności są zwykle najtrudniejsze. Wiadomo, że każdemu wykonawcy marzą się jak największe zlecenia, najbardziej rentowne. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. My poszliśmy w jakość, nie poszliśmy drogą na skróty, nigdy nie walczyliśmy o klienta ceną. Chcieliśmy dążyć do tych projektów złożonych, długoterminowych, jakościowych. Nasze umiejętności rosły wraz z upływem czasu. Zawsze staraliśmy się wykonać serwisy jak dla siebie. A jakość się opłaca. Widzimy na przestrzeni lat, jak jakość powodowała, że klienci do nas wracali. Dlatego dziś mamy dość duże doświadczenie. Wykonaliśmy ponad 600 serwisów internetowych dla 150 klientów, w tym dla tak poważnych marek jak Grupa Żywiec, Energa, Stena Line, PWN czy Hossa. Dzięki pracy całego zespołu otrzymaliśmy wiele nagród i nominacji, między innymi wyróżnienie od miesięcznika Forbes za najlepszą stronę internetową w województwie czy nominację do Pomorskiego Gryfa Gospodarczego. Na taką pozycję pracuje się latami, ale jej utrzymanie jest równie trudne jak jej zdobycie. Chcemy być solidnym wykonawcą i wiarygodnym pracodawcą.

Branża IT to szerokie pojęcie. Czym dokładnie zajmuje się firma?

- Web24.com.pl to znacznie więcej niż kolejna firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych. To pełnowymiarowy Software House i zarazem profesjonalna agencja interaktywna. Naszą specjalizacją są projekty oraz aplikacje tworzone na miarę i kreowane z myślą o działaniu przez lata. Nie tworzymy tylko prostych stron internetowych, nie jesteśmy kolejną firmą tego typu. Podchodzimy do sprawy inaczej. Projekt graficzny realizujemy w stu procentach we własnym zakresie, aby odzwierciedlał on wszystkie cele, które muszą zostać osiągnięte przy użyciu strony. Ponadto zawsze korzystamy z naszego autorskiego i w pełni nowoczesnego systemu CMS, którego możliwości są nieograniczone. Dzięki temu możemy stworzyć dowolny moduł dostarczający takich funkcji, jakie są niezbędne do skutecznego wspierania funkcjonowania każdego biznesu w internecie. Dzięki autorskiemu silnikowi stron www jesteśmy w stanie wykonać nieograniczony serwis. Tworzone przez nas strony i portale internetowe można porównać do garnituru szytego na miarę. Im lepszego krawca wybierzemy, tym nasz garnitur będzie lepiej wykonany. My właśnie jesteśmy tym krawcem, który ma na celu zaprojektowanie takiego garnituru, którego już sam wygląd będzie sprawiał, że będą odnoszone korzyści. Materiał garnituru to nic innego, jak nasz autorski, niczym nieograniczony CMS, a design strony, czyli krój odpowiada bezpośrednio za wywoływane emocje. Z kolei Google można tutaj przyrównać do żony, której zdanie podczas projektowania garnituru często odgrywa równie ważną rolę.

Ładne porównanie, a sadząc po liczbie prowadzonych projektów, to chyba klienci dobrze się czują w tych "garniturach".

- Tak, bo u nas dostają coś więcej. Trzymając się tego krawieckiego porównania - my nie tylko szyjemy, także my ściągamy miarę, my projektujemy, doradzamy jaki materiał wybrać i jakie dodatki, żeby osiągnąć pożądany efekt. Jesteśmy wykonawcą, ale również aktywnym doradcą, gdyż nadrzędnym celem jest dla nas rozwiązywanie problemów biznesowych i wizerunkowych klienta. Problemem nie jest słaba strona, czy serwis, tylko brak dochodów z tej strony. Do takiego podejścia niezbędne jest szczegółowe zrozumienie założeń i sytuacji firmy. Profesjonalne zgłębienie tematu, tak aby móc doradzić klientowi, co będzie dla niego najlepsze. Rozwiązujemy rzeczywiste problemy biznesowe i wizerunkowe. Każdy projekt objęty jest 3 - letnią gwarancją. Obecnie jest to najdłuższy okres gwarancyjny na produkt tego typu na rynku. Oferujemy również szereg innych usług takich, jak pozycjonowanie, optymalizację witryn, czy pełną identyfikację klienta w internecie. W Web24.com.pl stawiamy na jakość ponieważ szanujemy czas i pieniądze klienta. Strona internetowa to inwestycja, kiedy nie działa - przynosi straty. Bo dziś strona już nie ma być jedynie wizytówką, ona ma być narzędziem. Ma realizować konkretne cele biznesowe oraz wizerunkowe. Dziś mówiąc o stronie internetowej nie kojarzymy jej tylko z komputerem, ale też z tabletem czy smartfonem. Na nas jako na wykonawcach stron spoczywa obowiązek, aby wszystko działało na każdej przeglądarce czy urządzeniu. Zawsze bierzemy pod uwagę wszystkie rozwiązania, które są w zasięgu co najmniej 3 proc. populacji. Podejmujemy się ambitnych zadań. Przykładem może być właśnie nasz autorski silnik stron www, nad którym pracowaliśmy cały rok. To była inwestycja, która się opłaciła, gdyż ta technologia zapewnia nam przewagę nad firmami stosującymi tzw. gotowce niskiej jakości. My mamy kontrolę nad każdym elementem systemu i możemy go dowolnie rozbudowywać. Dzięki temu, że wykonujemy bardzo wymagające projekty, a także dzięki temu, że tak bardzo stawiamy na ich jakość, jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą dla inżynierów IT.

Pion deweloperski, czyli "silnik" firmy Web24.com.pl. Na zdjęciu od lewej: Maciej od roku w zespole, Filip - najmłodszy stażem - od pół roku w firmie, Darek od dwóch na pokładzie i Paweł od czterech lat w Web24.com.pl. Pion deweloperski, czyli "silnik" firmy Web24.com.pl. Na zdjęciu od lewej: Maciej od roku w zespole, Filip - najmłodszy stażem - od pół roku w firmie, Darek od dwóch na pokładzie i Paweł od czterech lat w Web24.com.pl.

Co Web24.com.pl może zaoferować dobremu inżynierowi IT?

- Ciekawe, złożone projekty i wiele ambitnych zadań, dzięki którym będzie mógł się rozwijać, oraz przede wszystkim, konkurencyjne warunki finansowe. Nie wszyscy dobrzy programiści są doceniani finansowo i nie wszyscy pracują w komfortowych warunkach. U nas mogą liczyć na profesjonalne podejście i nowatorskie zarządzanie projektami. Stosujemy nowoczesne technologie, dzięki którym nasza praca jest efektywna - co z kolei wpływa na rozwój firmy i jej pracowników. Nasze projekty wykonujemy od początku do końca zespołowo i z zegarmistrzowską precyzją. Analizując potrzeby klienta musimy "wejść" w jego skórę. Każdy musi być świadomy efektu końcowego, czyli korzyści jakich to rozwiązanie ma dostarczyć. W tym mamy przewagę nad dużymi firmami. Na naszą korzyść działa to, że nie wszyscy chcą być trybikami w wielkiej korporacji. To są dwa zupełnie różne profile zawodowe - praca w korporacji, a praca w mniejszej firmie. Często ludzie w korporacjach pracują na fragmentach i nie mają wiedzy, co to ostatecznie będzie robić, do czego jest to przeznaczone. To może męczyć. U nas pracuje się nad całym projektem. Nie tracimy czasu na procedury. Robimy, wdrażamy i to jest świadoma decyzja zespołu. A pion deweloperski to silnik w naszej firmie, bo przygotowujemy autorskie produkty i nie korzystamy jedynie z gotowych rozwiązań. Poza tym atmosfera w naszym biurze jest bardzo pozytywna. Wspieramy się, każdy wie co ma robić i za co jest odpowiedzialny. Dla mnie dobre zarządzanie to podstawa sukcesu. Nasze biuro jest w dogodnej lokalizacji w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym, który daje dobre zaplecze socjalne i dobre warunki pracy - czyli po prostu codzienność. Są tu wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych, wygodne biura, kuchnia, a także stołówka i parking. Dodam, że pracujemy od 8 do 16 z godzinną przerwą obiadową. Zapewnia to maksymalną efektywność.

Kogo w tej chwili szukacie do zespołu?

- Cały czas się rozwijamy, cały czas powstają nowe rozwiązania technologiczne. Musimy wciąż myśleć o jakości naszych usług i satysfakcji klientów, dlatego szukamy specjalistów, którzy chcieliby się rozwijać razem z nami. W tej chwili najbardziej zależny nam na: Full Stack PHP Developperach (PHP5/7 OOP, MySQL, HTML5, CSS3, JavaScript). Szukamy ludzi z doświadczeniem co najmniej kilkuletnim. Wpływ na doświadczenie ma liczba wykonanych projektów, ale także ich złożoność. Wiedzę teoretyczną trzeba przekuć na praktyczne umiejętności. W znacznym stopniu wpływa na to liczba wykonanych projektów. Lepiej poradzi sobie programista, który wykonał ich 20 niż początkujący, który wykonał jeden. Nie wystarczą podstawy, trzeba się jeszcze sprawdzić w boju. Sam staram się też zatrudniać ludzi lepszych od siebie, aby wnosili taką wartość dodaną do firmy. Zawsze trzeba się uczyć, można też od swojego zespołu. U nas jest miejsce na indywidualność.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 • Web24 Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98

Opinie (78) 4 zablokowane

 • Na TAK (23)

  Dobrze, że branża IT się rozwija i to w naszym regionie. Oby więcej takich firm!

  • 6 6

  • Za granicą a w Polsce też o.k.

   Miałem okazję pracować jako programista dla zagranicznej firmy, ale chętnie bym do polskiej aplikował.

   • 5 4

  • No WOW!

   Web24 to ta agencja interaktywna? Fajnie się rozwijają. Znam właściciela i trzymam kciuki!

   • 5 6

  • No to Trójmiasto idzie do przodu. Ekstra.

   • 4 2

  • Tyle można było wyciągnąć z tej roboty

   Mama mówiła – zostań programistą. Jak widać, miała rację. Super kasa, ekstra możliwości i do tego praca 2 km od domu…

   • 5 6

  • ...

   Korzystamy w firmie z ich software'u

   • 5 4

  • Można ludzi nie wykorzystywać? Można! (2)

   Warunki godne pozazdroszczenia – 8 godzin pracy, godzinna przerwa na obiad, fajne biuro. Gdybym tylko miał odpowiednie umiejętności i kompetencje, sam bym się skusił. ;-)

   • 4 7

   • Trza być mądrym szefem! Po prostu. Harowanie 24 na dobę nigdy nie jest dobre dla pracownika.

    • 5 0

   • Godzinną przerwę w pracy gwarantuje Tobie kodeks pracy jeśli pracujesz przy komputerze :) To żaden bonus.

    • 1 0

  • internety

   Strony WWW i aplikacje? To jest przyszłość!

   • 4 2

  • Sukces!

   • 4 4

  • Święta, święa i po święach

   Sensownie gada!

   • 4 4

  • Web24 (2)

   Zawsze się cieszę, jak nasze firmy, a do tego z regionu odnoszą sukces! Oby tak dalej.

   • 5 4

   • zapał (1)

    Żeby tylko im się zapał nie skończył, bo jest dobrze.

    • 4 0

    • No właśnie, bo to sporo takich było, co to chcieli Amerykę odkryć, a później wyszło jak wyszło...

     • 2 0

  • Wywiad na propsie!

   • 4 4

  • pora spać

   Chyba pora iść spać. Są znani i dobrzy w robocie, no i fajnie.

   • 5 5

  • z głów czapki

   Jeśli rzeczywiście jest tak jak w artykule to szapoba.

   • 5 4

  • Spoko

   Fajnie się czyta wywiad, nienaburmuszony gość i gada z sensem.

   • 3 1

  • Korpo

   Nie chciałbym pracować w korpo. O tyle takie mniejsze firmy są lepsze.

   • 4 1

  • Artykuł sponsorowany, no to wiadomo, że się chwalą i pozytywnie wszystko przedstawiają, no bo jak inaczej miałoby być? Przecież nie będą źle o sobie pisać, co nie?

   • 7 0

  • Zapłacili za wywiad, bo szukają pracowników, a w Polsce nikt już nie chce pracować za złotówki przecież... Rynek pracy zepsuty jest do szpiku kości.

   • 5 0

  • Korpo nie dla mnie, ale taka mała firma interaktywna, to jak najbardziej. Jeżeli atmosfera jest dobra, to warto popracować.

   • 3 2

  • yay

   Czytałem ostatnio artykuł, że branża IT to najbardziej rozwojowa branża, ale też taka, gdzie zarabia się najwięcej pieniędzy - że oprogramowanie, aplikacje i inne takie rzeczy, które są wykorzystywane teraz przez praktycznie wszystkich ludzi na świecie.

   • 3 1

 • (2)

  Znaam web24, swietna agencja. Mam nadzieje, ze uda im sie znalezc odpowiednich specjalistow.

  • 7 11

  • PL

   Polskoe firmy sie rozwijaja! No i dobrze

   • 3 4

  • Fajny, madry wywiad! W odroznieniu od hejterow, ja sie coesze jak sie komus uda. Tym bardziej na trojmiejskim podworku. :-)

   • 3 1

 • (3)

  Rzeczywistość mocno odstaje od wizji przedstawionej przez tomka. No chyba że jakos w ostatnim czasie zmienili nastawienie z typowych wiejskich prezestów januszpolu na faktycznie coś normalnego.

  • 26 3

  • (2)

   Znasz firme? Bo ja tak! Jest dokladnie tak, jak Tomek pisze!

   • 2 10

   • (1)

    na moje nieszczęście znam aż za dobrze.

    • 7 2

    • Narzekacze

     Ale odwagi do otwarcia swojej, to już mało komu starczy... Lepiej hejtować wszystko i wszystkich, bo im się udało, a my oglądamy serial w TV całe życie.

     • 2 6

 • (6)

  Kurczę, patrzę na te młode twarze i czuję się naprawdę staro. Powodzenia! Świat należy do was

  • 7 4

  • Te zdjęcia są prawdziwe? (4)

   • 2 0

   • (2)

    Widać ze prawdziwe przeciez...

    • 2 0

    • (1)

     Ludzie na tym portalu nie odróżniają prawdziwych informacji od nieprawdziwych, to co się dziwić, że nie widzą, że to zdjęcie rzeczywiste....

     • 4 0

     • bo ten portal podaje za duzo nieprawdziwych informacji

      i ludzie juz sie pogubili.

      • 1 1

   • Nie wiem czy prawdziwe ale to są ludzie wieku dzieci tych z mojego pokolenia. Dorosłe dzieci

    • 0 3

  • No i do firm informatycznych też, bo to przyszłość narodu. Hahaha

   • 3 0

 • wysylam cv dio nich

  dobrze to wyglada

  • 3 6

 • (1)

  Kazda madra inicjatywa w naszym regionie to dobra sprawa, a ta jest madra wlasnie.

  • 3 2

  • Na tak!

   • 2 0

 • biuro super (2)

  Ale biuro! :-)
  Pracowałbym tam, a nie w takim baraku, jak teraz... :-)

  • 4 1

  • Barak

   Wrzuć fotę tego baraku :D

   • 4 0

  • A wiesz że w parkach naukowo-technologicznych funkcjonują głównie startupy i małe i biedne firmy? W starterze też masz ładne i nowe biura ale wyłącznie dla startupowców :D Do parków może się dostać każda firma która ma jakiś tam dział IT. Kryterium to wykazanie tzw innowacyjności. Znam ludzi którzy robili tam firmy i... wykazać taką innowacyjność możesz w groteskowy sposób. Biura tanie jak barszcz i owszem całkiem ładne.

   • 0 1

 • Ten artykuł jak i komentarze

  Nadają sie do kabaretu :)

  • 14 2

 • Fajnie.. (3)

  Szkoda tylko że wszystko to umiem czego wymagaja (Linux, SQL, podstawy Java/Script, Pythona, HTML5, Testowanie) a zadna z firm nie zatrudnia ludzi wiecznie mlodych po 40-ce..

  • 7 1

  • Dla nas wiek nie stanowi problemu.

   • 2 4

  • To juz nie te czasy. Wiek wg. mnie niegra roli. (1)

   Slyszalem plotki ze Intel z gdanska ma zatrudnic 2500 ludzi. To gdzie oni ich znajda?
   Trzeba bedzie uwazac na ucliy bo lapanki beda, wyjdziesz z domu a skonczysz w intelu.

   Teraz ponoc juz zatrudniaja kazdego kto umie pranie zaprogramowac w pralce.

   • 1 1

   • To Intel pojdzie z torbami tak samo jak YDP :-P

    • 1 0

 • Gratulacje z okazji 10 lecia firmy !!!

  • 3 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane