Profil pracodawcy

ZAPP Aranżacje

O nas


Działamy od 2009 roku. Początkowo pod szyldem ZAPP Architekci, od 2013 roku jako ZAPP aranżacje. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze wykańczania mieszkań "pod klucz".

Kogo poszukujemy?

POCZĄTEK:

Nasza historia zaczęła nabierać kolorów jesienią 2009 roku. Kto za tym stał? 

Bartosz Borowski, Adam Grzeszczak i Jakub Góralski – znaliśmy się, współpracowaliśmy, chcieliśmy zrobić coś wspólnie. Każdy z nas legitymował się już wówczas kilku bądź kilkunastoletnim doświadczeniem w swojej specjalizacji.

Bartek – budownictwo wielorodzinne, Adam – budownictwo komercyjne, Kuba – wdrażanie systemów BIM.

Połączenie różnorodne, ale jak się okazało idealnie kooperujące. Z doświadczenia i wiedzy powstało biuro projektowe ZAPP Architekci. Na pewno zastanawiacie się nad genezą nazwy. Inspiracją był Frank Zappa, wielka i charakterystyczna osobowość, która na każdego z nas wywarła spory wpływ. Nazwa miała być również krótka, lotna i dobrze brzmiąca. Poza kreatywnym wykorzystaniem kartki i ołówka, lubimy bawić się słowem – cieszymy się, kiedy uda nam się coś ZAPPprojektować, nawet jeśli byliśmy przy tym mocno ZAPPpracowani.

Tym co nas wyróżniało wśród innych pracowni projektowych, było niewątpliwie projektowanie zgodnie z BIM, w dużej mierze dzięki świetnemu oprogramowaniu firmy Autodesk – Revit Architecture.

To dawało nam ogromną przewagę, która w krótkim czasie stała się atutem.

KALENDARZ:

2010 rok to pierwsze wspólne zadanie. Zlecenie, polegające na koordynacji wielobranżowego projektu modernizacji Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku. Zrealizowaliśmy je wiosną tego samego roku. Dzięki tak rozbudowanemu zleceniu szybko mogliśmy zweryfikować, że doświadczeni architekci + umiejętne zastosowanie BIM, może nam dać znaczącą przewagę nad biurami pracującymi w oparciu o tradycyjne oprogramowanie i tradycyjne podejście do zadania, projektu i ludzi.

Jesień 2010 roku to moment przełomowy w naszej działalności, dostaliśmy możliwość zaprojektowania, wdrożenia i pokierowania realizacją od projektu po odbiór (deweloper BPI osiedle 4 Oceany). W ciągu niecałego roku musieliśmy zapanować nad 154 mieszkaniami, z których każde mogło być wykończone w jednym z dwóch standardów – a to nie koniec; w planach były kolejne trzy wieżowce. 

W 2013 roku podjęliśmy decyzję o wygaszeniu marki ZAPP architekci a wiodącą działalność (projektowanie) rozbudować o kompleksową obsługę wykańczania mieszkań „pod klucz”. Tak powstała marka ZAPP aranżacje. W tym celu połączyliśmy siły z wiodącą firmą wykonawczą Solaris, z którą realizowaliśmy wcześniej projekty m.in. dla osiedla 4 Oceany.

ZAPP aranżacje:

W obecnej chwili ZAPP to trzech właścicieli (Bartosz Borowski, Adam Grzeszczak, Ryszard Orliński), pięcioosobowy zespół projektowo – logistyczny oraz sześć ekip wykonawczych, które wykańczają mieszkania zgodnie z projektem, budżetem i harmonogramem.
Od roku 2010 sukcesywnie powiększamy grono firm deweloperskich, które nam zaufały: m.in. ROBYG, PB Górski, BPI, Budimex, TS Invest i inni. 

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy 0 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Wydrukuj
Podziel się na Facebooku
ZAPP Aranżacje

ZAPP Aranżacje

Architektura i budownictwo
Telefon
58 346-66-33
Adres
80-381 Gdańsk, Leona Droszyńskiego 15A (parter)
wyznacz trasę »