• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Profil pracodawcy

Uniwersytet Morski

Opis firmy


Uniwersytet Morski w Gdyni to największa państwowa uczelnia morska w Polsce i jedna z największych w Europie, kształcąca przyszłych oficerów floty handlowej zgodnie z Konwencją STCW, wysoko kwalifikowanych specjalistów w zakresie eksploatacji statków, portów, zarządzania systemem transportowym oraz innych specjalistów dla gospodarki morskiej.

Uniwersytet Morski w Gdyni zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu światowych uczelni morskich, co oznacza, że nasi studenci kształcą się zgodnie z międzynarodowymi standardami wypracowanymi przez światowe organizacje morskie.

W roku 2020 przypadła 100. rocznica utworzenia Szkoły Morskiej w Tczewie – prekursora Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, następnie Akademii Morskiej w Gdyni, a od 2018 roku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – naszej Alma Mater!

Uniwersytet Morski w Gdyni tworzą 4 prężnie rozwijające się wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny, Zarządzania i Nauk o Jakości oraz Instytut Morski, w ramach których Uczelnia rozwija swoją działalność badawczą, naukową i dydaktyczną na 9 kierunkach studiów: Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja, Informatyka, Systemy TeleinformatyczneMechanika i Budowa Maszyn, Nawigacja, Transport, Nauki o Jakości, Zarządzanie. Uczelnia ma  prawa doktoryzowania w 4 dyscyplinach naukowych i prawa habilitowania – w dwóch. Na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, łącznie na wszystkich rodzajach studiów, zdobywa wiedzę ok. 5000 studentów.

Wyjątkowość oraz konkurencyjność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni stanowią specjalności zarówno morskie, jak i lądowe. Swoją bogatą ofertą edukacyjną UMG odpowiada na aktualne zapotrzebowanie wymagającego rynku pracy.

Uniwersytet Morski w Gdyni jest armatorem trzech jednostek szkoleniowych: sławnego na całym świecie żaglowca „Dar Młodzieży”, nowoczesnego statku badawczo – szkoleniowego „Horyzont II” oraz "Imor". Na statkach tych studenci wydziałów: Elektrycznego, Mechanicznego i Nawigacyjnego odbywają praktyki morskie.

Walorem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni są m. in. praktyki na statkach, doskonale wyposażone laboratoria, symulatory, wyprawy morskie na drugi koniec świata. Studia, które przygotowują do ciekawej, dobrze opłacalnej pracy, a jednocześnie stwarzają ogromne możliwości swoim absolwentom. Uniwersytet Morski w Gdyni to największa tego typu uczelnia w Polsce i dobry wybór dla tych, którzy chcą korzystnie zainwestować w swoją przyszłość.

Studia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni z pewnością będą wymagające, ale też dadzą niesamowitą możliwość rozwoju i będą początkiem wspaniałej przygody i gwarancją długoletniej kariery zawodowej.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy 0 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Polityka prywatności

Uniwersytet Morski

Edukacja / Doradztwo / Szkolenia
Adres
81-225 Gdynia, Morska 81-87