Profil pracodawcy

Sunreef Venture S.A

O nas


Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów „ na miarę”, o długości od 40 do ponad 200 stóp. Przemyślane pod względem każdego detalu – jeśli chodzi o użyteczność, styl i bezpieczeństwo, te wyjątkowe wielokadłubowce przygotowywane są dla osób szukających najwyższej jakości, komfortu i elegancji. Innowacyjny design, doskonałe wykonanie, świetne osiągi podczas żeglugi, niskie zużycie paliwa oraz inteligentnie zaprojektowana przestrzeń życiowa to z pewnością największe zalety jednostek sygnowanych marką Sunreef Yachts.

Historia firmy

Za sukcesem i dynamicznym rozwojem prestiżowej marki Sunreef Yachts stoi jej założyciel i prezes stoczni, Francis Lapp. Pochodzący z Francuskiej Alzacji, Francis Lapp już od najmłodszych lat jest tytanem pracy i szybko osiąga znaczące pozycje na swoich pierwszych stanowiskach. Początki jego aktywności biznesowej to przemysł elektryczny, produkcja szaf elektrycznych dla wielkich fabryk jak Coca Cola czy Siemens. Wszystko zaczęło się we Francji, ale szybko przeniosło do Polski, po tym jak Francis Lapp odwiedził Warszawę na zaproszenie Automobil Club na rajd samochodowy, w którym zajmuje 3 miejsce. Pasjonat rajdów, zwłaszcza pustynnych w ukochanej Afryce, Francis Lapp odkrywa Polskę i jej wielki potencjał rozwojowy w latach 90.

Dwa tygodnie po rajdzie, biznesmen jest z powrotem w Warszawie, tym razem, aby tu zamieszkać i przenieść swój biznes. W roku 1992 otwiera firmę HTEP POLSKA Sp. Z o.o. zaczynającą działalność od produkcji szaf elektrycznych i powoli poszerzającą wachlarz usług o projektowanie oraz instalację systemów elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych na obiektach przemysłowych. Dzięki znajomościom branżowym Francis Lapp ma okazję doświadczyć żeglugi na katamaranie sportowym na Zalewie Zegrzyńskim i zaczyna poważnie myśleć o nabyciu mieszkalnego dwukadłubowca na realizowanie pasji podróżniczych.

Na targach w Paryżu kupuje swój pierwszy mały katamaran, którego bazą staje się Madagaskar. Francis otwiera biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu czarterów na jachtach na Oceanie Indyjskim. Sunreef Travel odnosi pierwsze sukcesy, a klienci pytają o większe dwukadłubowce we flocie. Biznesmen szuka więc nowości na rynku katamaranów i ze zdumieniem stwierdza, iż taki produkt jaki mu się marzy po prostu nie istnieje. Taki jest właśnie początek wielkiej przygody z jachtami. Dzięki kapitałowi zebranemu przez prężnie działającą firmę HTEP POLSKA, Francis Lapp może rozpocząć aktywność w nowej branży i rzuca się w ramiona wielkiego jachtingu. Poznany na Madagaskarze przyjaciel radzi mu aby nową stocznię otworzyć w Gdańsku. Francis odwiedza miasto i momentalnie ulega jego czarowi. Imponuje mu potężne zaplecze nautyczne i bogata historia miasta.

W 2002 roku na terenie dawnej stoczni Gdańskiej, wynajęto pierwszą halę produkcyjną i rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy pierwszej jednostki, Sunreef 74 (22,5m długości). Wykonanie tego jachtu zabrało stoczni 11 miesięcy (czas o połowę krótszy od tego, który proponują stocznie z zachodniej Europy). We wrześniu 2003 roku Sunreef 74 opuścił stocznię Sunreef. Luksusowy i nowoczesny, jacht ten stał się wizytówką firmy reprezentując polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach nautycznych (Cannes, Monaco, Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach). Sunreef 74’ to pierwszy pełnomorski katamaran posiadający flybridge (pokład słoneczny), gdzie umieszczono główne stanowisko sterowania i dzięki któremu znacznie powiększona została powierzchnia mieszkalna jachtu.

Obecnie firma, założona przez Francisa Lapp na terenie historycznej stoczni w Gdańsku, zatrudnia ponad 500 wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych oraz biurowych, w tym: projektantów, inżynierów, techników i serwisantów. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Celem zespołu jest maksymalizacja satysfakcji klienta i jego kompleksowa obsługa.

Dotychczas na terenie firmy zwodowano ponad 120 w pełni spersonalizowanych jachtów, które pływają po wodach całego świata. Ponadto Sunreef Yachts uczestniczy w najbardziej prestiżowych targach jachtowych i posiada rozbudowaną siatkę brokerską w krajach jakich jak: Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Szwajcaria, Belgia, Dania, Niemcy, Chorwacja, Grecja, Turcja, Rosja, Izrael, RPA, USA, Kanada, Panama, Brazylia, Indie, Singapur, Malezja, Tajlandia, Chiny, Australia i kraje Bliskiego Wschodu.


O sukcesie Sunreef Yachts świadczą też nagrody, jakie otrzymała stocznia w trakcie swojej działalności. Do najważniejszych wyróżnień można zaliczyć, m.in.: nagrodę Asia Pacific Boating 2018) za model 40 Open Sunreef Power statuetkę World Yacht Trophies (2016) dla jednostki Sunreef Supreme 68 oraz Asia Boating Awards (2017) dla żaglowej wersji Sunreef Supreme 68, Global Luxury Manufacturing Award (2014), World Yacht Trophies (2013) dla Francisa Lapp za działalność biznesową, Medal Europejski (2014) dla jachtu Sunreef 80 Carbon Line czy Godło Teraz Polska (2014) za jednostkę Sunreef 80.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas

Oferty pracy

Ogłoszenie premium
Aktualizacja: 1 dzień temu
Ogłoszenie premium
Aktualizacja: 3 dni temu
Ogłoszenie premium
Aktualizacja: 3 dni temu
Ogłoszenie premium
Aktualizacja: 3 dni temu
Aktualnie zatrudniamy 0 osób
Aktualnych ofert 28
Powiadamiaj o ofertach pracy
Wydrukuj
Podziel się na Facebooku
Sunreef Venture S.A

Sunreef Venture S.A

Produkcja / Przemysł, Przemysł stoczniowy / Offshore
Telefon
58 769-77-72
Adres
80-863 Gdańsk, Doki 1
wyznacz trasę »

Benefity

Nagrody

  • 2018 - World Yacht Trophies dla 40 Open Sunreef Power Diamond Limited Edition 2018 - Asia Pacific Boating Awards dla 40 Open Sunreef Power w kategorii najlepszy katamaran motorowy 2018 - Statuetka Christofle Awards dla Sunreef 88 w kategorii najlepszy katamaran żaglowy 2017 - Sunreef Supreme

  • 2018 - World Yacht Trophies dla 40 Open Sunreef Power Diamond Limited Edition 2018 - Asia Pacific Boating Awards dla 40 Open Sunreef Power w kategorii najlepszy katamaran motorowy 2018 - Statuetka Christofle Awards dla Sunreef 88 w kategorii najlepszy katamaran żaglowy 2017 - Sunreef Supreme