Profile pracodawców

Profil pracodawcy

Sunreef Venture S.A

Sunreef Venture S.A

Architektura / Projektowanie,
Produkcja / Przemysł / Rolnictwo
  • telefon

    58 769-77-72
  • adres

    80-863 Gdańsk, Doki 1

Opis firmy

Sunreef Yachts jest światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych, motorowych oraz super jachtów typu “custom made” o długości od 60 do ponad 200 stóp. Przemyślane pod względem każdego detalu – jeśli chodzi o użyteczność, styl i bezpieczeństwo, te wyjątkowe jachty projektowane są specjalnie dla klientów szukających luksusu i przestrzeni. Innowacyjny design, świetne osiągi podczas żeglugi, niskie zużycie paliwa oraz inteligentnie zaprojektowana przestrzeń życiowa to z pewnością największe zalety jachtów Sunreef.

Stocznia Sunreef Yachts bardzo szybko zdobyła międzynarodową sławę jako ceniony konstruktor jachtów. Taki rezultat jest wypadkową kilku czynników, z których najważniejszym jest doświadczony zespół pracowników. Obecnie na sukces marki pracuje 60 pracowników biurowych i niemal 400 pracowników fizycznych. Zespół Sunreef Yachts  tworzą wysoko wyspecjalizowani projektanci zatrudnieni bezpośrednio w firmie, zespół świetnych inżynierów, techników i serwisantów. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby osiągnąć najlepsze z możliwych rezultatów. Celem całej ekipy jest totalna satysfakcja klienta i jego kompleksowa obsługa.

Sunreef Yachts uczestniczy w najbardziej prestiżowych targach jachtowych na świecie i posiada rozbudowaną siatkę brokerską w krajach jakich jak: Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Szwajcaria, Belgia, Dania, Niemcy, Chorwacja, Grecja, Turcja, Rosja, Izrael, RPA, USA, Kanada, Panama, Brazylia, Indie, Singapur, Malezja, Tajlandia, Chiny, Australia i kraje Bliskiego Wschodu.

Historia firmy

Za sukcesem i dynamicznym rozwojem prestiżowej marki Sunreef Yachts stoi jej założyciel i prezes stoczni, Francis Lapp. Pochodzący z Francuskiej Alzacji, Francis Lapp już od najmłodszych lat jest tytanem pracy i szybko osiąga znaczące pozycje na swoich pierwszych stanowiskach. Początki jego aktywności biznesowej to przemysł elektryczny, produkcja szaf elektrycznych dla wielkich fabryk jak Coca Cola czy Siemens. Wszystko zaczęło się we Francji, ale szybko przeniosło do Polski, po tym jak Francis Lapp odwiedził Warszawę na zaproszenie Automobil Club na rajd samochodowy, w którym zajmuje 3 miejsce. Pasjonat rajdów, zwłaszcza pustynnych w ukochanej Afryce, Francis Lapp odkrywa Polskę i jej wielki potencjał rozwojowy w latach 90.

Dwa tygodnie po rajdzie, biznesmen jest z powrotem w Warszawie, tym razem, aby tu zamieszkać i przenieść swój biznes. W roku 1992 otwiera firmę HTEP POLSKA Sp. Z o.o. zaczynającą działalność od produkcji szaf elektrycznych i powoli poszerzającą wachlarz usług o projektowanie oraz instalację systemów elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych na obiektach przemysłowych. Dzięki znajomościom branżowym Francis Lapp ma okazję doświadczyć żeglugi na katamaranie sportowym na Zalewie Zegrzyńskim i zaczyna poważnie myśleć o nabyciu mieszkalnego dwukadłubowca na realizowanie pasji podróżniczych.

Na targach w Paryżu kupuje swój pierwszy mały katamaran, którego bazą staje się Madagaskar. Francis otwiera biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu czarterów na jachtach na Oceanie Indyjskim. Sunreef Travel odnosi pierwsze sukcesy, a klienci pytają o większe dwukadłubowce we flocie. Biznesmen szuka więc nowości na rynku katamaranów i ze zdumieniem stwierdza, iż taki produkt jaki mu się marzy po prostu nie istnieje. Taki jest właśnie początek wielkiej przygody z jachtami. Dzięki kapitałowi zebranemu przez prężnie działającą firmę HTEP POLSKA, Francis Lapp może rozpocząć aktywność w nowej branży i rzuca się w ramiona wielkiego jachtingu. Poznany na Madagaskarze przyjaciel radzi mu aby nową stocznię otworzyć w Gdańsku. Francis odwiedza miasto i momentalnie ulega jego czarowi. Imponuje mu potężne zaplecze nautyczne i bogata historia miasta.

W 2002 roku na terenie dawnej stoczni Gdańskiej, wynajęto pierwszą halę produkcyjną i rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy pierwszej jednostki, Sunreef 74 (22,5m długości). Wykonanie tego jachtu zabrało stoczni 11 miesięcy (czas o połowę krótszy od tego, który proponują stocznie z zachodniej Europy). We wrześniu 2003 roku Sunreef 74 opuścił stocznię Sunreef. Luksusowy i nowoczesny, jacht ten stał się wizytówką firmy reprezentując polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach nautycznych (Cannes, Monaco, Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach). Sunreef 74’ to pierwszy pełnomorski katamaran posiadający flybridge (pokład słoneczny), gdzie umieszczono główne stanowisko sterowania i dzięki któremu znacznie powiększona została powierzchnia mieszkalna jachtu.

W dniu dzisiejszym stocznia może poszczycić się zwodowaniem już ponad 60 jachtów, żaglowych i motorowych, a eleganckie sylwetki katamaranów Sunreef można spotkać na każdym akwenie na świecie. Obecnie Sunreef Yachts jest już niekwestionowanym liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów. Roczna produkcja systematycznie wzrasta. To samo tyczy się gamy jachtów. Co roku wprowadzane są do niej 2 nowe jednostki. W przełomowym roku 2010 stocznia zwodowała dwa super jachty powyżej 100 stóp/30m: IPHARRA i CHE, które na zawsze naznaczyły świat super jachtów i udowodniły, iż katamaran jest interesującą alternatywą dla tradycyjnego mega jachtu.

W 2011 stocznia wprowadziła nowy model żaglowy, Sunreef 58, a w 2012 będzie to 60 Sunreef Power i Sunreef 82 Double Deck. Kluczem do sukcesu stoczni jest niewątpliwie jej zawężone pole specjalizacji, zgrupowanie biura projektowego i wszystkich warsztatów w jednym miejscu, wykończenie na miarę dla każdego klienta, nienaganna jakość, nieustanne unowocześnianie gamy jachtów i pracowanie nad innowacjami. Aby zapewnić właścicielom pełen wachlarz usług, Sunreef posiada również własne biuro czarterowe, Sunreef Yachts Charter, dział Zarządzania Jachtem i serwis techniczny.

Spędziwszy prawię połowę życia w Polsce, Francis Lapp ceni motywację i kreatywność swojego zespołu i wciąż dynamicznie realizuje swoją nowatorską wizję rozwojową. Stocznia Sunreef Yachts jest spełnieniem jego własnych marzeń i pasji, a każde nowe wodowanie jachtu jest dla niego wielkim przeżyciem. I co najważniejsze, jak sam często podkreśla, dumnie reprezentuje swój luksusowy produkt jako MADE IN POLAND.