Profile pracodawców

Profil pracodawcy

Sheraton Sopot Hotel

Sheraton Sopot Hotel

Gastronomia / Catering,
Hotelarstwo / Turystyka
  • telefon

    58 767-10-00
  • fax

    58 767-10-01
  • adres

    81-718 Sopot, Powstańców Warszawy 10 (przy plaży)

Opis firmy

Sheraton Sopot Hotel powstał w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce zwanym Perłą Bałtyku. Sopot, malowniczy kurort nazywany często letnią stolicą Polski, od lat przyciąga turystów. Uzdrowisko ma bogate tradycje Spa, których początki sięgają XIX wieku, a malownicze, szerokie i piaszczyste plaże ciągnące się wzdłuż całego brzegu Sopotu kuszą od lat wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem. Nasz hotel zlokalizowany bezpośrednio przy plaży i w pobliżu słynnego sopockiego molo, oferuje 189 pokoi gościnnych i apartamentów. Sheraton Sopot Hotel należy do największej na świecie sieci hotelarskiej Mariott International.

Historia firmy

Obiekt usytuowany jest pomiędzy sopockim molo i Grand Hotelem. Architektonicznie stanowi integralną część z Domem Zdrojowym.
Obiekt bryłą nawiązuje do istniejącego w tym miejscu do 1945 obiektu hotelowego, który najpierw nosił nazwę Logierhaus (Dom Gościnny), następnie w okresie międzywojennym - Kurhaus Hotel (Hotel Domu Zdrojowego), którego właścicielem w 1923 był Emil Buchwaldt. Został spalony w marcu 1945. Przez kilkadziesiąt lat w tym miejscu zlokalizowany był parking.

Zatrudniamy ponad 300 pracowników
Kelner/Kelnerka Club Lounge
Gastronomia / Catering
szczegóły »
Barman/Barmanka
Gastronomia / Catering
szczegóły »
Zobacz wszystkie