• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Profil pracodawcy

Pomorska Kolej Metropolitalna

Pomorska Kolej Metropolitalna jest spółką samorządową powołaną do życia w 2010 roku w celu wybudowania nowej linii kolejowej łączącej centrum Gdańska z lotniskiem i Kaszubami. 100 % udziałów w PKM SA należy do Samorządu Województwa Pomorskiego. 

Inwestycja ta jest największą realizowaną przez Województwo Pomorskie i pierwszą w Polsce linią kolejową budowaną przez samorząd. Jest to przedsięwzięcie nowoczesne, pro-ekologiczne a przede wszystkim komplementarne z nowo powstającymi projektami infrastrukturalnymi na terenie Gdańska i okolic. Dzięki połączeniu z już istniejącą siecią transportową, nowa linia umożliwi – po raz pierwszy od czasów II wojny światowej – kolejowe połączenie Gdańska z Kaszubami.

Linię PKM obsługiwać będą jedne z najnowocześniejszych pojazdów szynowych – cenione na całym świecie pociągi bydgoskiej firmy PESA. Ich nowoczesność będzie znacząco wpływać na komfort podróżujących. 

Pomorska Kolej Metropolitalna to inwestycja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mediów i społeczeństwa. Niestandardowe podejście do realizacji tak dużego projektu doceniane jest w licznych konkursach i rankingach. Pomorska Kolej Metropolitalna została m.in. uznana przez ogólnopolski tygodnik „Polityka” za jedną z najlepszych inwestycji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, a także otrzymała nagrodę w kategorii „Działania internetowe” w konkursie MediaKreator 2014.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.pkm-sa.pl

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy 0 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Polityka prywatności

Pomorska Kolej Metropolitalna

Łańcuch dostaw
Telefon
58 350-11-00
Fax
58 350-11-01
Adres
80-298 Gdańsk, Budowlanych 77