Profil pracodawcy

LPP S.A.

Informacje o LPP SA


W ciągu 30 lat, z lokalnego przedsiębiorstwa z Gdańska, stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się międzynarodowych firm odzieżowych. LPP tworzy blisko 22 tys. miejsc pracy i zarządza 5 markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.
 
Od blisko 20 lat salony marek LPP obecne są w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a od 2014 roku marka Reserved dostępna jest na rynku niemieckim. W tym samym roku firma rozpoczęła także swoją ekspansję na Bałkany. Rok później, w 2015 roku LPP otworzyło pierwsze pozaeuropejskie sklepy Reserved w: Egipcie, Katarze, Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej, a w styczniu 2016 roku marka Reserved zadebiutowała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2017 roku uruchomiono pierwsze sklepy LPP na Białorusi, a następnie w Serbii i Wielkiej Brytanii, gdzie w sercu Londynu – na Oxford Street – działa flagowy salon Reserved. Twarzą kampanii została słynna modelka Kate Moss.

Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, a jej filia w Krakowie. W Warszawie działa też biuro produktowe marki Reserved. W Pruszczu Gdańskim firma stworzyła jedno z najnowocześniejszych w tej części Europy centrów dystrybucyjnych odzieży. LPP posiada także biura w Chinach oraz w Bangladeszu.

Od 2001 r. firma jest notowana na warszawskiej GPW, a w 2014 r. awansowała do indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów warszawskiego parkietu.

W ciągu 30 lat działalności firma była wielokrotnie nagradzana przez media i organizacje branżowe, co potwierdza jej wkład w rozwój polskiej gospodarki i efektywność podejmowanych decyzji biznesowych.

Dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych pracowników. Dlatego nasz zespół może liczyć na wsparcie firmy. Oferujemy szeroki zestaw benefitów pracowniczych, które obok konkurencyjnego na tle branży wynagrodzenia stanowi o tym, że jesteśmy jednym z najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. Rozwijamy się i pomagamy się rozwijać.

Opieka medyczna
W LPP wiemy, że zdrowie jest najważniejsze. Dlatego oferujemy naszym pracownikom atrakcyjne dopłaty do programu prywatnej opieki medycznej - dla Ciebie a także twojej rodziny.

Rowery służbowe
Jesteśmy nowoczesną, pro-ekologiczną firmą. Dlatego też dążąc do tego by redukować nasz ślad węglowy, oddaliśmy do użytku członkom naszego zespołu służbowe rowery. Służą nam do przejazdów pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami biur należących do LPP. Zostały wyprodukowane przez renomowaną gdańską firmę i czekają właśnie na Ciebie. Jeśli jednak wolisz własny dwuślad, to nawet awaria nie będzie Ci straszna. Nasze parkingi rowerowe wyposażone są w stacje naprawcze.

Pakiet Multisport
Kolarstwo, to nie jedyna aktywność fizyczna, do której zachęcamy w LPP. Będąc członkiem zespołu LPP będziesz mieć możliwość skorzystania z pakietów Multisport w cenach znacznie atrakcyjniejszych niż standardowo obowiązujących.
W zdrowym ciele zdrowy duch!

Dofinansowanie nauki
Pozytywnie zmotywowani wysiłkiem sportowym jesteśmy jeszcze bardziej chłonni wiedzy. Rozumiemy to doskonale, dlatego oferujemy program dofinansowania do kierunków studiów, które są związane ze specjalnością na Twoim stanowisku pracy. Co roku kilkadziesiąt osób w LPP korzysta z tej opcji.

Możliwości awansu
Doceniamy wiedzę, zaangażowanie pracowników . Wierzymy, że ludzie pracujący z nami mają wielki potencjał, dlatego przy poszukiwaniu specjalistów, kierowników i dyrektorów na nowe, odpowiedzialne stanowiska w pierwszej kolejności realizujemy rekrutację wewnętrzną.

Talony zakupowe
Współtworzymy razem jedną z największych firm odzieżowych w Europie, dlatego chcemy, aby pracownicy mieli dostęp do produktów, które są efektem ich wspólnej pracy. Każdy pracownik otrzymuje talony zakupowe, które umożliwiają mu zakupy w naszych sklepach na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Wyróżnienia i nagrody, historia firmy

Firma była wielokrotnie nagradzana przez media i organizacje branżowe. To potwierdza jej wkład LPP w rozwój polskiej gospodarki i sukces biznesowy.

Wybrane nagrody:
  • Ranking Najcenniejszych Polskich Marek Dziennika "Rzeczpospolita"
  • Nagroda Pulsu Biznesu – Giełdowa Spółka Roku - Relacje Inwestorskie
  • Nagroda Dziennika Giełdy Parkiet za najlepsze prowadzenie relacji inwestorskich
  • Nagroda Ministerstwa Gospodarki – Marka Polskiej Gospodarki – kategoria „Handel”
  • Nagroda Dziennika "Rzeczpospolita" – plebiscyt „Lista 2000”
  • Nagroda amerykańskiego Forbes’a – „Most Innovative Growth Companies”
  • Nagroda "Rzeczpospolitej" dziesięciolecia - Index of Success
  • Ranking Forbes – „100 Największych Polskich Firm Prywatnych”.

Historia LPP:

1991 – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec zakładają spółkę Mistral sp. z o.o.
1995 – przekształcenie firmy Mistral w spółkę LPP.
1998 – powstają pierwsze sklepy marki RESERVED.
2001 – debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
2002 – początek ekspansji na rynki zagraniczne.
2004 – powstaje pierwszy sklep nowej marki CROPP w Polsce.
2008 – salony marek LPP działają w Polsce i 10 innych krajach.
2009 – marki House i MOHITO wchodzą w skład grupy LPP, a firma staje się największą siecią odzieżową w Polsce oraz znaczącym graczem na rynku międzynarodowym.
2012 – powstanie marki Sinsay
2014 – LPP awansuje do giełdowego indeksu WIG20.
2014 – firma debiutuje w Niemczech i na Bałkanach.
2015 – otwarcie salonów w Egipice, Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej.
2016 – pierwszy salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
2017 – nowy rynek - Białoruś, w Niemczech LPP posiada już 19 salonów.
2018 – LPP zyskuje status firmy rodzinnej.
2019 – uruchomienie paneuropejskiego sklepu internetowego oraz nowego magazynu do obsługi e-commerce w Rumunii.
2020 – otwarcie magazynu typu Fulfillment Center na Słowacji oraz transformacja spółki w model omnichannel.
2021 – debiut marek LPP w Macedonii Północnej.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas

Oferty pracy

Aktualizacja: 18 minut temu
Aktualizacja: 19 minut temu
Aktualizacja: 17 minut temu
Aktualizacja: 17 minut temu
Aktualnie zatrudniamy 22000 osób
Aktualnych ofert 148
Powiadamiaj o ofertach pracy
Polityka prywatności

LPP S.A.

Produkcja / Przemysł
E-mail
Telefon
58 769-69-00
Fax
58 769-69-09
Adres
80-769 Gdańsk, Łąkowa 39/44
wyznacz trasę »