Profil pracodawcy

IHS Markit

IHS Markit na świecie i w Gdańsku


IHS Markit jest międzynarodową firmą powstałą z niedawnego połączenia amerykańskiej firmy IHS i angielskiej spółki Markit. Firma ma główną siedzibę w Londynie i jest notowana na amerykańskiej giełdzie NASDAQ (INFO). Specjalizuje się w ekonomicznej, finansowej i przedmiotowej analizie różnych rynków oraz wspomaganiu procesów decyzyjnych u klientów biznesowych i instytucjonalnych z ponad 165 krajów.
W 2011 roku Forbes uznał IHS za jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Szeroki obszar naszych kompetencji oraz kompleksowe podejście do oferowanych usług są unikalne.
W 31 krajach IHS Markit zatrudnia około 13,000 specjalistów na całym świecie, w tym około 3700 pracowników IT. Naszych produktów używają największe banki, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, oraz firmy przemysłowe z wielu obszarów gospodarki.

Gdańskie biuro IHS Markit, znane poprzednio jako Primark Poland, GlobalInTech oraz IHS Global, istnieje od 20 lat. Rozwija się niezwykle dynamicznie i obecnie zatrudnia ponad 200 specjalistów. W Gdańsku odpowiadamy za rozwój systemów i aplikacji wykorzystywanych przez IHS Markit oraz jej klientów. Globalna skala firmy, dziedziny, w których się poruszamy oraz nowe technologie, których z powodzeniem używamy, dostarczają nam satysfakcji i wielu wyzwań.
Stosujemy podejście agile do wytwarzania oprogramowania i przede wszystkim wykorzystujemy .NET. Budujemy wielkoskalowe i rozproszone systemy transportujące ogromne ilości informacji w krótkim czasie, portale internetowe, a także rozwijamy całą gamę aplikacji mobilnych. Potrafimy radzić sobie z olbrzymimi zbiorami danych, ale i robić nowoczesne GUI w różnych technologiach.

Historia firmy

W 1997 roku amerykański biznesmen Joe Kasputys poszukiwał zdolnych informatyków gotowych zmierzyć się z problemem Y2K w amerykańskim koncernie Primark. Nawiązał w tym celu współpracę z Andrzejem Dostatnim, który 1 maja 1997 roku założył Primark Poland. Paradoksalnie Y2K nie był głównym problemem z którym mierzyli się programiści Primark Poland. Już w 1997 roku rozpoczęli budowanie rozproszonego systemu do zarządzania danymi ekonomicznymi w seriach czasowych. System ten znany jako DrEDIS istnieje i działa po dzień dzisiejszy.

W 2001 roku Joe Kasputys odkupił od Primark kilka spółek, w tym Primark Poland i założył Global Insight, który miał zadanie dynamicznie rozwijać się w zakresie analizy i prognoz ekonomicznych. Primark Poland przemianowany na GlobalInTech rozpoczął intensywną pracę nad nowymi narzędziami i systemami klienckimi głównie do zarządzania, prezentacji i sprzedaży danych ekonomicznych (DataInsight, AutoInsight, WebData, DrEdis, IDDS i inne). Powstały także systemy zarządzania treścią oraz internetowe portale dla klientów zapewniające dostęp do raportów, analiz, newsow (ContentTool, MyInsight). Na fali wzrostu zainteresowania metodykami Agile oraz Lean pracownicy gdańskiego biura zdają sobie sprawę, że w dużym stopniu zawsze byli Agile, ale od tej pory wiadomo już było jak nazwać metody pracy w gdańskim biurze.

W 2008 dynamicznie rozwijający się GlobalInsight przykuł uwagę amerykańskiego giganta informacyjnego IHS, który chciał poszerzyć swoją ofertę analizych i danych ekonomicznych. GlobalInsight został kupiony przez IHS, a gdańskie biuro zmieniło nazwę na IHS Global. Dynamika rozwoju firmy jeszcze wzrosła, do firmy dołączyło wiele nowych osób, powstał specjalny dział Data Operations zajmujący się gromadzeniem i analizą danych ekonomicznych. Oprócz rozwijania projektów znanych z czasów GlobalInsight, IHS zaincjował wiele nowych krytycznych projektów, za których wykonanie odpowiada obecnie biuro w Gdańsku. Nowe projekty to Connect, Phoenix, Forecasting Tool, AutoForecast, Timeseries Data Platform, Titan.
Ostatnie lata pokazują jak duże zmiany w samym IHS zachodzą pod wpływem kolegów z gdańskiego biura. Nastąpiło rozluźnienie sztywnych zasad „Solution Architecture”, bardziej zwinne podejście do projektów, szkolenia dla przedstawicieli biznesu w zakresie zagadnień wytwarzania oprogramowani tak, aby tworzyć skuteczne przekrojowe zespoły.

Lata 2010–2012 przynoszą szereg nowych rozwiązań i technologii, takich jak wytwarzanie aplikacji mobilnych na iOS, Android, wdrażanie konceptów „Continuous Delivery”, Behaviour Driven Development, Specification by Example i inne.

Cała historia firmy to liczne wyjazdy do biur w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych. Udział pracowników w szkoleniach Skills Matters, .. oraz licznych konferencjach między innymi DevDay, BuildStuff, InfoShare, OreDev, LambdaDays, Get.NET, GeeCon, WWDC.
Od 20 lat gdańskiej grupie przewodzi ten sam lider, który firmę założył — Andrzej Dostatni.
Ogłoszona w 2016 roku fuzja ze światowym liderem na polu informacji o rynkach finansowych — Markit Ltd. — otworzyła kolejny rozdział w historii gdańskiego biura. Wraz ze wzrostem firmy i poszerzeniem jej działalności wzrosło też zapotrzebowanie na polskich specjalistów. Szybko stało się jasne, że ambitne plany rozwoju IHS Global przerastają możliwości lokalowe biura, co oznaczało pierwszą w 20-letniej historii biura przeprowadzkę. Wstęgę w nowym biurze uroczyście przeciął 6 września 2017 roku Lance Uggla, oficjalnie otwierając naszą nową siedzibę w C200 Office przy ulicy Marynarki Polskiej.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy ponad 200 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Wydrukuj
Podziel się na Facebooku
IHS Markit

IHS Markit

Finanse, IT / Programowanie
Telefon
58 882-35-00
Fax
58 882-35-01
Adres
Gdańsk, Marynarki Polskiej 163
wyznacz trasę »