Profil pracodawcy

Biedronka

O nas


Grupa Jeronimo Martins jest największą firmą prywatną w Polsce. Zatrudniamy ponad 57 000 pracowników, a nasze sklepy Biedronka oraz sklepy z kosmetykami Hebe odwiedza codziennie ponad 3,5 miliona Klientów. Czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym działamy. Dlatego w strategii rozwoju firmy bierzemy pod uwagę dobro pracowników, klientów, dostawców, lokalnych społeczności oraz środowiska naturalnego.
Wierzymy, że prawdziwy sukces jest możliwy tylko przy uwzględnieniu szerokiej perspektywy czasowej. Dlatego oprócz realizacji bieżących celów ekonomicznych podejmujemy wiele działań uwzględniających szeroko rozumiany interes społeczny.

Podstawą działalności Grupy Jeronimo Martins jest handel i dystrybucja produktów żywnościowych. W poszczególnych krajach działalność ta przybiera jednak różną formę oraz jest uzupełniana o inne obszary biznesu.
 W Polsce
Największą część działalności Jeronimo Martins w Polsce stanowi sieć sklepów spożywczych Biedronka. Aktualnie posiadamy ponad 2700 sklepów zlokalizowanych na terenie ponad 1000 miejscowości.
W ramach spółki Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, działalność handlową prowadzi sieć sklepów z kosmetykami hebe oraz Aptek Na Zdrowie. Hebe oferuje nie tylko szeroką gamę produktów kosmetecznych i farmaceutycznych, ale również możliwość skorzystania z porad kosmetologów. W wybranych punktach Klienci mogą skorzystać dodatkowo z usług kosmetycznych

 

Kim jesteśmy

W Portugalii
Początki Grupy Jeronimo Martins sięgają 1792 roku. Wtedy to młody Jeronimo Martins otworzył w Lizbonie swój pierwszy sklep z towarami importowanymi zza oceanu i w ciągu zaledwie pięciu lat został oficjalnym dostawcą portugalskiej rodziny królewskiej. Renoma sklepu umacniała się przez kolejnych sto lat, aż na początku XX wieku stał się on częścią sieci handlowej z Porto, która jako nazwę przyjęła nazwisko jego założyciela. W połowie ubiegłego stulecia JM rozpoczęło współpracę opartą na zasadach joint venture z firmą Unilever, stając się liderem produkcji dóbr szybko zbywalnych w Portugalii. Potwierdzeniem pozycji firmy na portugalskim rynku spożywczym był jej debiut na tamtejszej giełdzie, który miał miejsce w 1989 roku.
W Polsce
Jeronimo Martins Polska rozpoczęło działalność w 1995 roku, pod nazwą Jeronimo Martins Dystrybucja. W tym samym roku zaczęły też powstawać pierwsze sklepy sieci Biedronka, choć początkowo nie był to jedyny obszar działalności JM w naszym kraju. Firma była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz sieci Eurocash. Z czasem zapadła jednak decyzja o skupieniu się na jednym biznesie – sieci sklepów Biedronka.
Perspektywa rozwoju
Sukces Biedronki zachęcił Zarząd Grupy do ponownego poszerzenia zakresu działalności. W 2011 roku firma rozpoczęła w Polsce rozwój sieci sklepów z kosmetykami hebe. Plany na najbliższe lata zakładają dalszą ekspansję hebe oraz Biedronki.
Od 2012 roku rozwijamy również działalność na zupełnie nowym terenie - w Kolumbii.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy 3000 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Wydrukuj
Podziel się na Facebooku
Biedronka

Biedronka

Logistyka / Spedycja / Transport, Obsługa klienta / Sprzedaż detaliczna
Telefon
728444825
Adres
80-298 Gdańsk, Kartuska 491 (Kokoszki)
wyznacz trasę »