• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Profil pracodawcy

Agencja Ochrony WENA

Opis firmy


Agencja Ochrony WENA Spółka z o.o. jest najstarszym przedsiębiorstwem działającym na rynku usług ochrony osób i mienia w Polsce.
Przez 35 lat naszej działalności na rynku usług ochrony, wypracowaliśmy zdolności organizacyjno – techniczno – finansowe, niezbędne do realizacji ochrony, co pozwala nam kompleksowo i profesjonalnie obsłużyć klienta.
Świadczymy usługi:
Ochrony osób, ochrony obiektów, ochrony imprez, monitorowania systemów alarmowych, monitorowania video, ochrony pojazdów GPS, konwojowania i inkasa, montażu systemów alarmowych, telewizji obiektowej oraz kontroli dostępu. Obsługi recepcji. Opracowywania planów ochrony obiektów. Audyt systemów bezpieczeństwa obiektów. Opracowanie dokumentacji imprez masowych.

Historia firmy

Naszą działalność rozpoczęliśmy 19 września 1988 roku. w Gdańsku kiedy to zarejestrowaliśmy statut Agencji Techniczno - Handlowej WENA Spółka Akcyjna. Przedsiębiorstwo to miało realizować działalność usługowo – produkcyjną.
Końcówka lat dziewięćdziesiątych to znaczny rozwój usług dozoru mienia co doprowadziło do konieczności silniejszego odzwierciedlenia świadczonych usług w firmie przedsiębiorstwa. Agencja Techniczno Handlowa WENA przekształciła firmę w jednoznacznie określającą zakres działania, Agencję Ochrony WENA S.A.

W grudniu 1989 roku r. Agencja Ochrony „WENA” dopełniła ustawowego obowiązku i uzyskała koncesję nr 406/89 a w grudniu 2000 roku dopełniliśmy obowiązkowej wymianie koncesji na nową L- 2113/00.
W kwietniu 2002 firma uzyskała. statusu SUFO (Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej) - prawo do realizacji usług przypisanych Specjalistycznym Uzbrojonym Formacją Ochronnym tj. ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie.
Od maja 2003 r. Agencja Ochrony WENA w ramach umowy o wspólnym przedsięwzięciu pn. Pomorska Grupa Agencji Ochrony „BAŁTYK”, współpracuje z kilkunastoma podmiotami gospodarczymi realizującymi koncesjonowane usługi ochrony osób i mienia, na terenie województwa pomorskiego co w przypadku realizacji ochrony w terenie gdzie czas interwencji własnych patroli jest wydłużony, pozwala nam, korzystając z wsparcia realizować ochronę na najwyższym poziomie.
W roku 2005 decyzją akcjonariuszy, przedsiębiorstwo zmieniło formę prawna z Spółki Akcyjnej na Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Z usług naszego przedsiębiorstwa korzysta w ramach stałej bezpośredniej ochrony fizycznej ponad 60 klientów, w ramach realizacji ochrony monitorowania sygnałów obiektów stałych ponad 800 klientów usługi inkasa i konwojowania oraz monitoring pojazdów to kolejna grupa kilkudziesięciu klientów.
Szczególną pozycję w pakiecie realizowanych usług zajmuje ochrona imprez łącznie z imprezami masowymi. Byliśmy prekursorami realizacji tego segmentu usług ochrony – rok 1994 to rok kiedy zainicjowaliśmy profesjonalne usługi ochrony imprez poprzez realizację ochrony Festiwalu Sopockiego.

Jeśli nie znalazłeś dla siebie ogłoszenia?

Napisz do nas
Aktualnie zatrudniamy ponad 300 osób
Aktualnych ofert 0
Powiadamiaj o ofertach pracy
Polityka prywatności

Agencja Ochrony WENA

Naprawa / Serwis / Usługi, Praca fizyczna
Telefon
58 306-53-18
Fax
58 306-53-75
Adres
80-042 Gdańsk, Sandomierska 1 (skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z Sandomierską)

Benefity

 • Szkolenia

 • Ubezpieczenia
  grupowe

 • Narzędzia
  pracy

 • Elastyczne
  godziny pracy

 • Służbowy
  samochód

 • Służbowy
  laptop