Wiadomości

ZUS. Tylko dwa tygodnie na wniosek

Kwota składek jaka za wnioskujących w województwie pomorskim została pokryta z budżetu to blisko 494 mln złotych, a w całym kraju ponad 7,5 mld złotych.
Kwota składek jaka za wnioskujących w województwie pomorskim została pokryta z budżetu to blisko 494 mln złotych, a w całym kraju ponad 7,5 mld złotych. Fot. Andrzej J. Gojke / KFP

Tylko do 30 czerwca płatnicy składek mogą wnioskować do ZUS o zwolnienie z ich opłacania za marzec, kwiecień i maj. Na Pomorzu do 10 czerwca z tej formy wsparcia skorzystało ponad 116 tys. płatników.- O zwolnienie ze składek mogą ubiegać się płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, duchowni, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki tylko na własne ubezpieczenia, w tym korzystające z ulgi na start. W przypadku płatników zgłaszających do ubezpieczeń od 10 do 49 osób zwolnieniu podlega 50 proc. kwoty składek, wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych, dla pozostałych grup jest to całość. Zwolnienie dotyczy co do zasady trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja - informuje Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego ZUS.
Płatnicy, którzy mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Do tej daty muszą także złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są z tego obowiązku zwolnieni.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. Droga elektroniczna (za pomocą PUE) zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia.

Kwota składek jaka za wnioskujących w województwie pomorskim została pokryta z budżetu to blisko 494 mln złotych, a w całym kraju ponad 7,5 mld złotych.

Opinie (42) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.