Wiadomości

stat

Wiha stawia na rozwój i zwiększa zatrudnienie

Gdański oddział firmy Wiha nie zwalnia tempa i wciąż się rozwija. Tym razem stawia na rozwój branży obróbki metalu.
Gdański oddział firmy Wiha nie zwalnia tempa i wciąż się rozwija. Tym razem stawia na rozwój branży obróbki metalu. fot. Wiha Polska

Jeden z czołowych na świecie producentów narzędzi ręcznych, spółka Wiha Werkzeuge Sp. z o.o., stale się rozwija i zwiększa moce produkcyjne. Niedawno firma rozbudowała fabrykę zlokalizowaną przy ul. Budowlanych 10B zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, a w nadchodzących miesiącach postawi na intensywny rozwój działu obróbki metalu. Wiąże się to ze wzrostem zatrudnienia w gdańskiej fabryce.Wiha to firma posiadająca blisko 80-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości narzędzi ręcznych. Globalna ekspansja pozwoliła z małej, rodzinnej firmy zbudować markę znaną i rozpoznawalną na całym świecie. Obecnie firma posiada kilkanaście zakładów zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce Północnej, w których zatrudnia ponad 800 osób zajmujących się produkcją i dystrybucją ponad 3,5 tys. rodzajów narzędzi.

Polski oddział w Gdańsku prężnie działa i rozwija się od kilkunastu lat. W lutym tego roku firma oddała do użytku nowoczesną halę o powierzchni 2300 m kw, której budowa pochłonęła 2,5 mln euro. Rozwój fabryki w Gdańsku, której produkcja trafia na eksport, wiąże się z globalnym wzrostem sprzedaży produktów firmy Wiha.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego przełożyła się również na zwiększenie liczby miejsc pracy. Aktualnie firma zatrudnia blisko 100 pracowników, ale dalsze plany rozwoju przedsiębiorstwa zakładają dwukrotne zwiększenie liczby zatrudnionych osób. Warto podkreślić, że po finalizacji wszystkich zaplanowanych inwestycji, gdański oddział stanie się największym - pod względem wolumenu produkcji - przedstawicielem grupy Wiha w Europie.

Firma Wiha w Gdańsku od lat rozwija dział przetwórstwa tworzyw sztucznych, a w najbliższym czasie chce również wzmocnić dział obróbki metalu. Jeszcze w tym roku planowane jest zatrudnienie kadry specjalistów i pracowników z tej branży.

- Najbliższe projekty technologiczne będą - obok przetwórstwa tworzyw sztucznych - pozwalały na rozwinięcie i poszerzenie kompetencji w obróbce metalu. Celowe rozłożenie w czasie rozwoju tej części technologicznej naszej fabryki pozwoli na stworzenie i rozwój profesjonalnego zespołu - podkreśla Grzegorz Popieliński, prezes zarządu firmy Wiha.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.