Wiadomości

W czwartek Targi Pracy w Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Na targach można bezpośrednio porozmawiać z pracodawcą.
Na targach można bezpośrednio porozmawiać z pracodawcą. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

W hali widowiskowo-sportowej Gdynia odbędą się w czwartek kolejne Targi Pracy. 2 tys. ofert czeka na pracowników z szerokiego wachlarza branż. W programie również ciekawe szkolenia i prezentacje.Czy na targach pracy można znaleźć dobrze płatne zajęcie?

tak, jest tam masa firm, więc z pewnością część z nich ma dobre oferty 6%
tak, ale większość ofert to niestety szukanie taniej siły roboczej 22%
raczej nie, choć można tam znaleźć pracę, któa pozwoli nabrać doświadczenia 20%
na pewno nie, skoro w dzisiejszych czasach firmy szukają ludzi na targach, to znaczy, że nikt nie chce u nich pracować 52%
zakończona Łącznie głosów: 230
Od kilku miesięcy bezrobocie cały czas rośnie. Nie pomogło powolne podnoszenie się gospodarki po spowolnieniu gospodarczym, teraz dochodzi do tego jeszcze efekt sezonowości. Po lecie zawsze więcej osób pozostaje bez pracy.

Według danych z końca sierpnia bezrobocie w Gdyni wynosiło 5,1 proc. W Gdańsku 5,3 proc., a w Sopocie 3,7 proc. Najlepszy w Polsce był Poznań, gdzie bezrobocie to zaledwie 3,3 proc. Średnia w Polsce jest dużo wyższa i wynosi 11,3 proc. Województwo pomorskie nie ma się czym chwalić, bo zawyża ją liczbą 11,5 proc. bezrobotnych.

Szansa na znalezienie pracy już w najbliższy czwartek w hali sportowo-widowiskowej Gdynia przy ul. Kazimierza Górskiego zobacz na mapie Gdyni. Gdyńskie Targi Pracy odbędą się w godz. 10-14. Nie będą w nich więc mogli wziąć udziału np. dorywczo pracujący w ciągu dnia. Kilkukrotnie próbowano zmienić godziny na późniejsze, ale nie zgadzali się na to... pracodawcy.

Udział w targach potwierdziło 118 firm, organizacji i instytucji, w tym 21 agencji zatrudnienia. Dzięki temu będzie można zapoznać się z ok. 2 tys. ofert pracy. Wśród nich tradycyjnie będą etaty dla niepełnosprawnych i praca za granicą.

Najwięcej ofert, jak zwykle, dotyczy handlu (m.in. kasjer, sprzedawca, przedstawiciel handlowy, doradca klienta, handlowiec, specjalista do spraw handlowych, magazynier) i usług (m.in. pracownik ochrony mienia i osób, opiekunka do osób starszych). Będzie jednak także praca dla cieśli, murarzy, hydraulików, spawaczy, ślusarzy, szlifierzy, automatyków czy elektryków.

Na zatrudnienie mogą również liczyć specjaliści ds. rekrutacji, logistyki, administratorzy baz danych, analitycy rynku pracy, pracownicy infolinii, fakturzyści, pracownicy biurowy, doradcy finansowi, pielęgniarki i przedstawiciele wielu innych zawodów.

Na targach będą również szkolenia i prezentacje. - Np. jak bezpiecznie szukać pracy za granicą i bezpiecznie wyjechać. Kiedyś Polacy wyjeżdżali bowiem głównie do Norwegii i Wielkiej Brytanii i wiedzieli, jak się tam poruszać, ale teraz kierunki się zmieniają. Są to częściej Holandia i Niemcy. Już nie jeździmy bowiem do pracy tylko w budownictwie czy do opieki starszych osób i dzieci - podkreśla Ewa Andziulewicz z gdyńskiego Powiatowego Urzędu Pracy.

Program targów:

godz. 10-14 - prezentacja ofert pracy w kraju i za granicą;

godz. 10-14 - WUP Gdańsk/EURES - jak bezpiecznie szukać pracy za granicą?; warunki życia i pracy oraz zabezpieczenia społeczne w wybranych krajach UE/EOG;

godz. 10-12 - warsztaty w pisaniu CV (sala konferencyjna);

godz. 11-14 - wstępna ocena predyspozycji zawodowych (hol na I piętrze);

godz. 12-13 - panel informacyjny Centrum Integracja Gdynia i Fundacji DOGIQ - "Metody poszukiwania pracy i wsparcie psa asystującego" (sala konferencyjna);

godz. 13-14 - Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - prezentacja profilu działalności (sala konferencyjna).

Opinie (63) 4 zablokowane

 • Godzina 10-14 (2)

  czyli targi są wyłącznie dla BEZROBOTNYCH, a nie POSZUKUJĄCYCH PRACY

  • 59 1

  • 10-14 (1)

   tez spojzalem na godziny...zeby znelzc dobra prace to chyba trzeba wziac urlop :-/

   • 11 2

   • Dobra praca to nie na targach

    Tam nie ma dobrej pracy! No chyba ze interesuje cię oferta za 970 zł na rękę albo umowy o dzieło. Jak masz prace to naprawde niewiele tracisz ze cię tam nie ma.

    • 4 0

 • a coś za 2500 netto też będzie? (3)

  Czy nie? Bo bank inaczej nie chce dać mi kredytu. Nie wspomnę już że interesuje mnie tylko umowa o pracę ;)

  • 51 1

  • za ile?????????

   daj spokój, chyba, że jesteś jeszcze w LO?

   • 3 4

  • a co?

   a co? skończyłeś marketing na prywatnej uczelni, nie masz doświadczenia zawodowego, żadnych konkretnych umiejętności i nie przyjmiesz pierwszej pracy za 1500?

   no to za 3-4 lata nie znajdziesz żadnej pracy umysłowej...

   • 9 3

  • popieram

   masz racje smiech na sali te wynagrodzenia co to za praca?? ochłapy ponizej tej kwoty... wstyd co za chory kraj

   • 4 0

 • Targi (1)

  Byłem na targach pracy w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim. Jedyne co tam rzucało się w oczy to praca dla personelu sprzątającego i pracowników budowlanych. Płace oferowane… ten temat pominę. Było kilka firm rekrutacyjnych które zbierały CV (pewnie żeby se bazy powiększyć).
  I tak po godzinie większość „stoisk” była zamknięta bo towar się skończył. Setki ludzi, pracy mało, płace beznadziejne. Były też „stoiska” typowo jarmarczne. Byli tam ludzie którzy reprezentowali jakieś firmy ale na żadne zadane pytanie nie potrafili nic konkretnego powiedzieć. Wyglądało na to ze byli to „stójkowi” którzy rozdawali broszury i zbierali CV. Byli też ludzie z PIP – to dla tych którzy by chcieli porad, oraz ludzie udzielający porad, jak założyć firmę. Jedyny plus to taki że można było face to face porozmawiać z pracodawcami (pod warunkiem ze się dopchasz).
  Nie jestem zwolennikiem takich spędów. Są to dla mnie imprezy które tak naprawdę nic nie wnoszą. A zainwestowane pieniądze można by lepiej spożytkować. Np. na program dla aktywnie poszukujących pracy lub inne świadczenia pieniężne.
  Ale za to mamy nadmuchane EGO PUP. Mogą mówić że coś robią że są aktywni. No i słupki im rosną (przynajmniej niektóre).

  • 42 0

  • PORAZKA..takie targi!,,za kase podatników

   100% racja!

   • 4 0

 • dla tych, co uważają, że zarabiają za mało (4)

  Ciągle w komentarzach do takich artykułów słychać narzekania, że zarobki oferowane za małe, że brak umów o pracę, etc.

  Ale to przecież wolny rynek, którego wszyscy chcieli.

  Jeśli ktoś uważa, że jego praca jest więcej warta niż mu oferują, to można w jeden dzień założyć własną firmę i samodzielnie sprawdzić na rynku, ile ta praca jest rzeczywiście warta. I wtedy okaże się, jak trudno zarobić nawet te 2000 pln swoją pracę.

  Ale nie, to pracodawca ma dać 2000, wziąć na siebie ryzyko (zusy, ubezpieczenia, podatki, pipy, sanepidy i inne urzędy), a pracownik ma kasować swoją kasę na konto i najlepiej pół roku siedzieć na zwolnieniu lekarskim.

  W życiu coś za coś. Za bezpieczeństwo trzeba zapłacić (np. niższym wynagrodzeniem). A jak ktoś jest pracowity, ambitny to i tak wcześniej czy później się wybije - czy na swoim czy pracując dla kogoś (jeśli pracodawca zobaczy, że Twoja praca jest więcej warta i poprosisz go o podwyżkę, to ją NA PEWNO dostaniesz, bo pracodawca też umie liczyć i nie zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja).

  Problem w tym, że wielu myśli (głównie po marketingu, zarządzaniu socjologiach, historii i ochronie środowiska), że ich praca jest wiele warta i powinni zarabiać tysiące. Tymczasem w większości ich pracę można wykonywać bez doświadczenia i bez większego przygotowania (mam tu na myśli stanowiska biurowe, handlowe i obsługę Klienta).

  Jeśli się chciało więcej zarabiać, to trzeba było pójść na ciężkie studia inżynierskie (IT), prawo lub medycynę, potem męczyć się kilka lat w walce o uprawnienia (aplikacje, staże, uprawnienia) i w wieku 35 lat można wybrzydzać, a praca za 6000 pln sama szuka, bo na pracy takich ludzi najlepiej się zarabia.

  • 21 26

  • Jak Cie zwolnia, a zwolnia na 100% wczesniej czy pozniej - tak dziala rynek pracy i statystyka - to wtedy przeczytaj jeszcze raz to co napisalas/napisales. Tylko sie w trakcie czytania nie poplacz.

   • 11 2

  • "Ale nie, to pracodawca ma dać 2000, wziąć na siebie ryzyko (zusy, ubezpieczenia, podatki, pipy, sanepidy i inne urzędy)" -
   a to co powyżej, to stały argument pracodawców, którzy zdaje się nia mają pojęcia nt kosztów pracy w pozostałej części europy..

   "A jak ktoś jest pracowity, ambitny to i tak wcześniej czy później się wybije - czy na swoim czy pracując dla kogoś (jeśli pracodawca zobaczy, że Twoja praca jest więcej warta i poprosisz go o podwyżkę, to ją NA PEWNO dostaniesz - :))))) - , bo pracodawca też umie liczyć i nie zrezygnuje z kury znoszącej złote jaja)" i tu się mylisz, gdyby tak było, to ludzie mający mocny papier, troszkę doświadczenia, znający język/i, nie musieliby czekać aż szanowy szefunio zobaczy, że są wiele warci, tylko śmignęli za granicę !
   Ale nie do mycia garów !

   Problem w tym, że wielu myśli (głównie po marketingu, zarządzaniu socjologiach, historii i ochronie środowiska), że ich praca jest wiele warta
   i powinni zarabiać tysiące. Tymczasem w większości ich pracę można wykonywać bez doświadczenia i bez większego przygotowania
   (mam tu na myśli stanowiska biurowe, handlowe i obsługę Klienta).
   Taaak ?!! - tylko jak wchodzę np. do banku i słyszę z ust nachalne realizowanie
   targetu sprzedażowego pt. "a może to!", "a może tamto!",
   "a może jeszcze coś innego", zamiast udzielić merytorycznej odpowiedzi na zadawane pytania, zapytać się, co klient szuka, kulturalnie coś doradzić..,
   to szlag mnie trafia.., więc nie pisz głupot, że każdy może..
   Tak więc Dział Handlowy, Praca Biurowa - do której zaliczamy księgowość !!! -
   to nie taka prosta robota, którą może robić każdy i zrobi się za jednym
   strzeleniem kciuka..

   Nie wiem czy wiesz, co znaczy w rozwinięciu skrót mgr inż :)
   dotyczy tych inż, którzy więcej balowali niż się uczyli ..
   Bo merytorycznych mgr inż - płci obojga ! - nawet po lokalnej PG,
   o których biją się koncerny, czy prężne MSP, jest niewielu, taka jest prawda..
   A wymagania finansowe na samym początku, gdzie argumentem
   jest tylko "papiór" są wziete iście z księżyca, to wówczas trzeba było zostać astronautą..

   • 3 5

  • no tak skłóć jeszcze ludzi

   bo IT takie ciężkie, bo historycy nie powinni marudzić, bo po co studia na pracownika biurowego...
   argumenty zupełnie bezzasadne, na życie
   skoro tak by było- przyjmowanie rokroczne na PG i UG studentów po tych "nic nie dających kierunkach" byłoby...wielką manipulacją i ściemą?
   Naukę sie wynagradza, kwalifikacje się docenia. Ludzie po studiach nie chca pierdzieć za stołkiem bo maja dyplom, chcą , ba pragną cięzkiej pracy, ale za uczciwe pieniądze, a nie kieszonkowe. Chcą dawać z siebie maksimum i co najwazniejsze i mi sie podoba-szanują się.

   • 5 2

  • hr brutalnie i szczeze

   szybciej sie o****sz , padniesz na zawal , dostaniesz garba , wykreci ci stawy , pozostawi cie sympatia niz z pracowitosci i ambicji dostaniesz podwyzke .   chyba ze masz "dwa fakultey i waskie przejscie " i nie bedziesz zalowac swego "kroku " i nie tylko

   • 4 0

 • Przeczytałem program targów i mam wrażenie, że jest skierowany do licealistów lub osób całkowicie niezdolnych pracy (czyt.

  "debili")

  • 28 3

 • Jestem ciekaw jak każdy z szukających pracy, ... (4)

  ... kto wymyślił ten durny pomysł, aby targi pracy odbywały się w środku tygodnia? Za swoją mądrość powinien dostać "nobla"... Ciekawe w jaki sposób, osoba pracująca jeszcze ma się tam wybrać w takich godzinach. Idiotyzm wysokiej rangi. ZALECAM CZASEM WŁĄCZYĆ MYŚLENIE...

  • 24 4

  • Czytaj uważnie... (3)

   "Gdyńskie Targi Pracy odbędą się w godz. 10-14. Nie będą w nich więc mogli wziąć udziału np. dorywczo pracujący w ciągu dnia. Kilkukrotnie próbowano zmienić godziny na późniejsze, ale nie zgadzali się na to... pracodawcy".
   Po pierwsze pretensje miej sam do siebie, że nie potrafisz czytac. Jeżeli w taki sposób szukasz pracy, to nigdy jej nie znajdziesz. A wiesz czemu? Bo źle będziesz interpretowal propozycje pracy. A po drugie, jeżeli chcesz wziąźc udział w targach, to może mógłbyś poprosic o urlop. Jest dużo możliwości, żeby sobie zorganizowac czas. Wystarczy trochę pomyślec. Zapamiętaj: Jeżeli czegoś mocno pragniesz, zawsze możesz to miec. Ważne: Tylko nie od razu..pozdrawiam...

   • 2 4

   • do Yarecky

    • 0 0

   • Mój Boże jakaś błyskotliwa...

    ... może chciałabyś być na moim miejscu? Pracuję w sklepie jako jedyna osoba i w jaki sposób mam wziąć urlop, skoro nie może mnie nikt zastąpić, kto znałby w tej firmie program księgowo-kasowy? A jeżeli o urlopie mowa, to zapraszam do negocjacji z szefostwem: " Na Twoje miejsce jest 10 innych osób"... ciekawe jak mi na to odpowiesz... A może chcesz się zamienić miejscami pracy? Za 1200 wątpię...

    • 7 1

   • katharinko

    nie ma czegoś takiego jak "wziąźć" :(

    • 4 0

 • Targi pracy czyli propaganda państwowa - jak to dobrze się nam żyje!

  i jak dobrze płatna praca na nas czeka!

  • 17 1

 • niestety, najlepsze Targi Pracy, to gruby notes adresowy kumpla z Zarządu (1)

  • 23 1

  • pożyczysz?

   • 0 0

 • Gdynia to ma fajne oferty pracy :-)

  W prywatnej szkole filmowej na koszt gdyńskiego podatnika i w Agencji Rozwoju Gdyni - już prawie dwa miliony długów (na co je wydali?) :-)
  Dlatego jeżdżą do nas do Gdańska i robią korki!

  • 9 6

 • ja sie pytam (5)

  kiedy pracodawcy beda podawac oferowane zarobki w ogloszeniach jak na zachodzie? za idiotow nas maja!?
  juz teraz ucze wszystkie firmy rekrutacyjne dzwoniace do mnie o podawanie od razu nazwy pracodawcy i zarobkow, jak nie to NARA!

  • 37 0

  • Nie tylko na Zachodzie. Na Wschodzie też podają orientacyjną płacę. Wtedy jest przejżysty system, a nie liczenie kasy pod

   stołkiem..

   • 9 0

  • w pełni popieram

   Wiadomo, że kwestia konkretnej umowy to i tak negocjacje, ale ważne są przecież widełki płacowe, które pracodawca musi mieć zdefiniowane przed szukaniem Kandydata. Bezsensem i stratą czasu (dla obu stron!) jest nieujawnianie tego faktu.

   • 8 0

  • Na zachodzie to wymóg!, a nie widzimisię ..
   W tutejszym portalu podawanie wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach
   to też rzadkość..
   Solidny pracodawca, jak jest pewny swojej pozycji, nie powinien niczego ukywać, jka chce znaleźć solidnego i pracowitego pracownika.

   • 7 0

  • dokładnie zgadzam sie z wami, miałem telefon od... (1)

   ....head hunter i pani rozwija sie przez telefon,,, a ja sie pytam o kase,,, a to nie mozemy panu powiedziec zapraszamy na spotkanie,,, na to pozdrawiam i powodzenia,,, pani to może Pan przysle do nas swoje cv,,,,,,

   żal pl

   • 5 0

   • a podasz mi ten telefon do head hunter? bo do mnie jakoś nie dzwonią :(

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.