Wiadomości

stat

Trwają Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Gdańskiej to dobra okazja, żeby zapoznać się z ofertą ponad 60 potencjalnych pracodawców, poprawić swoje CV oraz wziąć udział w licznych warsztatach. Nic dziwnego, że cieszą się one dużym zainteresowaniem studentów. Wydarzenie jest dwudniowe, można je odwiedzić jeszcze jutro w godz. od 9:00 do 15:00.Targi Pracy dla inżynierów odbywają się na Politechnice Gdańskiej już od dziewięciu lat. Jak zapewniają organizatorzy, ich nadrzędnym celem jest zapewnienie różnorodnej i bogatej oferty dla studentów wszystkich wydziałów, ze szczególnym naciskiem na kierunki inżynierskie. Właśnie dlatego wśród wystawców znajdują się reprezentacji takich branż jak budownictwo, IT, bankowość i finanse, chemia, elektronika, przemysł i transport.

Na dziedzińcach Politechniki Gdańskiej znajdziemy stoiska takich firm jak Amazon, Intel, ERGO Hestia, Arla, Comarch, Mostostal, Grupa GPEC, Doraco, LPP, SII, Solwit, Staples czy PKP Intercity. Oprócz bezpośredniego kontaktu z pracodawcą studenci mogą skorzystać też z tablicy, na której wywieszone są oferty pracy.

- Przyszedłem, żeby poszukać dla siebie letnich praktyk, bo jestem na trzecim roku studiów inżynierskich - powiedział w rozmowie z nami Michał, student elektroniki na Politechnice Gdańskiej. - Przyniosłem CV i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dla siebie jakąś ciekawą propozycję.
Na Inżynierskich Targi Pracy znajduje się też stoisko portalu Trojmiasto.pl, na którym prezentujemy możliwości naszego serwisu Praca. Znajdziemy tam artykuły opisujące trendy na rynku pracy, informacje o trójmiejskich pracodawcach, a przede wszystkim bogatą bazę ofert pracy, kursów i szkoleń. Na targach pracy wykonujemy też profesjonalne zdjęcia do CV.

- Jesteśmy już po studiach inżynierskich na kierunku Zarządzania Inżynierskiego, interesują nas gównie staże i praktyki. Szukamy firm zajmujących się przemysłem lekkim i produkcją, bo choć dużo jest tu propozycji związanych z IT, to jednak nasze prace inżynierskie dotyczyły innego zakresu - zdradziły nam uczestniczki targów.
W ramach targów odbywają się też warsztaty dla studentów. Część z nich, takie jak warsztat z szybkiego czytania, metod rekrutacji i autoprezentacji już się odbyły. Na drugi dzień targów zaplanowane są warsztaty przygotowane przez firmy ERGO Hestia, Dovista i P&G. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak skutecznie przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, jaką rolę odgrywa pozytywne myślenie oraz zdobędą wiedzę z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych.

Inżynierskie Targi Pracy cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, pracodawcy kuszą nie tylko ofertami pracy, ale też słodyczami, długopisami, gadżetami, a nawet kwiatami, popcornem czy burgerami. Wszystko po to, aby przekonać do siebie przyszłych absolwentów Politechniki Gdańskiej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (59)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.