• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiejski rynek pracy. Czym wygrywamy z innymi miastami?

Aleksandra Wrona
23 stycznia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Trójmiasto z roku na rok przyciąga coraz więcej firm i pracowników. Trójmiasto z roku na rok przyciąga coraz więcej firm i pracowników.

Trójmiejski rynek pracy wciąż się rozwija, wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim pojawiają się nowe biurowce. Czy jesteśmy jednak w stanie konkurować z takimi miastami jak Warszawa czy Kraków? A jeśli tak, to w jakich kategoriach zyskujemy przewagę?- Trójmiasto jest coraz atrakcyjniejszym rynkiem pracy, od lat dynamicznie rozwija się u nas m.in. sektor nowoczesnych usług biznesowych. Aglomeracja jest tu w ścisłej czołówce polskich miast, za Warszawą, Krakowem i Wrocławiem, z liczbą ponad 120 centrów takich usług zatrudniających już blisko 20 tysięcy osób. Liczba ta z pewnością będzie rosła. Trójmiasto plasuje się na podium miast regionalnych pod względem wielkości rynku biurowego. Inwestorzy ściągają tu coraz liczniej i chętniej, doceniając nie tylko jakość życia w metropolii, ale też jej systematyczny rozwój, infrastrukturę biznesową i okołobiznesową, sieć transportową czy dostępność wykwalifikowanych kadr - na naszych uczelniach kształci się 90 tysięcy studentów - mówi Małgorzata Gwozdz, dyrektor HR w Olivia Business Centre.

Kogo przyciąga Trójmiasto?Co najbardziej cenisz w Trójmieście, jako miejscu pracy?

- Mówiąc o pracownikach, którzy częściej decydują się na ten kierunek, z pewnością dominują kandydaci z branży IT, produkcji i obsługi klienta. Decyzja o przeprowadzce dotyczy jednak większości zawodów - mówi Martyna Ładkowska, kierownik oddziału Jobhouse w Gdańsku.
Monika Urbanowicz z Allcon Investment, będącego właścicielem gdyńskiego kompleksu Łużycka Office Park i biurowca Łużycka Plus przyznaje, że potencjał do rozwoju w Trójmieście jest duży, ale też wymagania tutejszego rynku pracy są dość precyzyjnie określone i sukces zawodowy zależy od umiejętności dopasowania się do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Jako kluczową umiejętność wymienia znajomość języków obcych, która wymagana jest przez praktycznie każdą firmę znajdującą się na terenie kompleksu.

- Obserwowany w ostatnich latach dynamiczny rozwój takich gałęzi biznesu jak IT, BPO/SSC czy R&D nie pozostaje bez wpływu na pomorski rynek pracy. Wraz z inwestorami pojawiają się w Trójmieście nowe miejsca pracy, a to sprawia, że jesteśmy regionem bardzo atrakcyjnym zarówno dla osób dopiero zaczynających karierę zawodową, jak i tych, którzy mając doświadczenie poszukują nowych wyzwań i gotowi są zmienić miejsce zamieszkania - mówi Monika Urbanowicz.
- Tylko w Olivii działa dziś kilkaset firm, m.in. tak topowe marki, jak Amazon, Arrow, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, czy ThyssenKrupp. Arrow, który wszedł pod koniec roku do Gdańska i Olivii zapowiedział, iż poszukuje nowych pracowników o różnych kwalifikacjach i poziomie wykształcenia do pracy w zakresie m.in. obsługi klienta, inżynierii, finansów, zasobów ludzkich, logistyki-łańcuchów dostaw. Poza tym... Trójmiasto jest już teraz, obok Krakowa i Warszawy, interesującym kierunkiem zawodowym dla pracowników z Ukrainy. Z kolei dla sektorów takich jak IT i finanse magnesem zdają się być u nas zarobki, zbliżone do stołecznych. Duży popyt jest wciąż na pracowników branży budowlanej i HoReCa [sektor hotelarsko-gastronomiczny - red.]. Analizując, nawet pobieżnie, rynek ogłoszeń o pracę widać, że Trójmiasto i pomorskie to jeden z najprężniejszych rynków pracownika. Spodziewam się też w kolejnych latach, że na nasz lokalny rynek wchodzić będą, w związku z rozwojem inwestycji, coraz to nowe firmy z regionu nadbałtyckiego - dodaje Małgorzata Gwozdz.
Dynamiczny rozwój biznesowej strefy Trójmiasta zauważają nie tylko pracownicy, ale też firmy, które coraz chętniej otwierają tu swoje siedziby.

- Trójmiasto jest atrakcyjną lokalizacją dla nowo powstałych oddziałów firm i centrów usług wspólnych - przez ostatnie lata, od 2016 r., mogliśmy obserwować kolejne duże otwarcia firm, gdzie pracy mogli szukać m.in. księgowi, ekonomiści, HR-owcy czy specjaliści z branży IT. Natomiast firmy już prowadzące swoją działalność w Trójmieście stale komunikują zapotrzebowanie na pracowników - dzieje się tak szczególnie w branżach przetwórstwa przemysłowego - dodaje Ewelina Mazurek, specjalista ds. rekrutacji Jobhouse.
 • U zbiegu ulic Szymanowskiego i Chrzanowskiego trwa budowa biurowca Hiro. Hossa zapowiada, że biurowców na terenie Garnizonu będzie więcej
 • Kompleks biurowy Tryton
 • Kompleks Alchemia
 • Niemal stumetrowy biurowiec stanie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Narzędziowców na Młodym Mieście w Gdańsku. Budowa ma ruszyć wiosną 2018 r.
 • Biurowiec Officer powstanie na działce należącej do firmy Panorama Development u zbiegu ulic Świętojańskiej, Piłsudskiego i al. Zwycięstwa.
- Trójmiasto to jeden z największych i dynamicznie rozwijających się polskich ośrodków branży BPO/SSC. Każdego roku pojawiają się tutaj zagraniczni inwestorzy, światowi giganci. Co za tym idzie, za pracą ściągają tutaj potencjalni kandydaci, którzy wiedzą, że w Trójmieście jest praca. Jesteśmy tego najlepszym przykładem, bo wraz z rozwojem biznesu stale prowadzimy rekrutację na różnego typu stanowiska i projekty. Pracuje u nas wiele osób, które relokowały się z innych miast, także pochodzących z regionów odległych od Trójmiasta - mówi Karolina Kucharska, recruitment manager w Transcom WorldWide Poland.
Na rekrutację pracowników z innych miast decydują się m.in. Lufthansa Systems Poland i BEST.

- Lufthansa Systems Poland z siedzibą w kompleksie Alchemia zatrudnia wielu specjalistów z różnych stron Polski, zarówno w obszarze IT, jak i aeronautycznym, którzy decydują się na relokację do Gdańska. Aktywnie poszukujemy pracowników poza Trójmiastem, w miastach takich jak na przykład Rzeszów czy Kraków - mówi Agnieszka Orłowska, director human resources, Finance & Commercial z Lufthansa Systems Poland. - Bierzemy udział w targach pracy oraz konferencjach. Organizujemy Dni Rekrutacji również w innych regionach Polski, podczas których zachęcamy kandydatów, aby to właśnie stolica Pomorza stała się miejscem, w którym będą chcieli się rozwijać.
- Nic dziwnego, że ten rynek przyciąga kandydatów nie tylko z mniejszych miejscowości z regionu, ale także z dużych miast w innych częściach Polski. W gdyńskim zespole BEST mamy wiele takich osób m.in. z Elbląga, gdzie mieści się nasza druga siedziba, ale i z Torunia, Bydgoszczy, a nawet Łodzi - mówi Małgorzata Włoch, kierownik w pionie HR w BEST S.A.

Trójmiasto dobrze skomunikowane- Coraz częściej obserwujemy również pracowników, którzy w tygodniu pracują w Trójmieście, a w weekend wracają do swoich rodzinnych miast. W związku z coraz lepszym połączeniem podróż np. do stolicy trwa zaledwie kilka godzin - mówi Martyna Ładkowska, Jobhouse.
Decyzja o przyjęciu oferty pracy w innym mieście nie musi oznaczać przeprowadzki, dlatego dla pracowników z innych miast ważna jest też dobra komunikacja.

- W pewnym sensie w wakacje znad morza nie trzeba wyjeżdżać na urlop, a zimą powietrze jest tu znacznie czystsze niż w Warszawie czy Krakowie. Te walory nadmorskiej aglomeracji, rosnąca liczba połączeń lotniczych i ekspresowych linii kolejowych Pendolino, a także autostrada A1, przyczyniają się do wzrostu liczby odwiedzin Pomorza nie tylko w celach turystycznych, ale i w dużej mierze zawodowych - mówi Monika Urbanowicz, Allcon Investment.

Widoki z wieżowca Olivia Star - najwyższego budynku w Trójmieście.

- Wielu kandydatów poszukujących pracy pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego. Wydaje się, że trójmiejski rynek jest dla nich szczególnie atrakcyjny - Trójmiasto jest relatywnie blisko położone i oferuje z pewnością więcej opcji niż stolica sąsiedniego województwa, czyli Olsztyn. Nie bez znaczenia są też kwestie finansowe - podobne stanowiska są u nas lepiej opłacane. Wielu absolwentów uczelni postanawia rozwijać swoją karierę w Trójmieście, z racji braku perspektyw na pracę w zawodzie w swoich mniejszych, rodzinnych miastach. Szczególnie jeżeli mówimy o absolwentach kierunków technicznych. Również w przypadku pracowników niewykwalifikowanych, zainteresowanych pracą w handlu czy gastronomii, Trójmiasto okazuje się atrakcyjnym kierunkiem migracji - mówi Karolina Stankiewicz, specjalista ds. rekrutacji, No Problem.

Czyste powietrze- Nowym zjawiskiem jest przeprowadzenie się "za pracą" z południa Polski z powodu... smogu - mówi Karolina Stankiewicz, No Problem.
Argumentem, który często pojawia się w dyskusjach o zaletach pracy w Trójmieście jest stosunkowo czyste w powietrze w porównaniu do takich miast jak Warszawa czy Kraków. Problem smogu staje się coraz bardziej dokuczliwy, a pracownicy coraz bardziej świadomi jego negatywnego wpływu na zdrowie.

- Niezależnie od pochodzenia, wszystkich przyciąga atrakcyjność miasta, dostęp do morza, bliskość lotniska i dobra komunikacja miejska, znacznie lepsza w porównaniu do innych aglomeracji miejskich, która wpływa na komfort przemieszczania się z i do pracy. Duże znaczenie ma także bogata oferta rozrywkowo-kulturalna, a nawet mikroklimat: warunki pogodowe i czyste powietrze. Trzeba podkreślić, że problem smogu oraz zanieczyszczenia występuje w Trójmieście niezwykle rzadko w porównaniu do innych miast, kluczowych pod względem zatrudnienia w naszym sektorze. Obecnie pracownicy i kandydaci zwracają na to coraz większą uwagę - mówi Karolina Kucharska, recruitment manager w Transcom WorldWide Poland.
- Trójmiejskie aglomeracje przodują w rankingu miast, w których żyje się najlepiej w Polsce. Poziom satysfakcji z życia mieszkańców rośnie, a to dzięki m.in.: rozwojowi infrastruktury miejskiej, zwiększeniu się liczby miejsc do wypoczywania na świeżym powietrzu czy bogatej ofercie kulturalnej. Polacy coraz częściej myślą o zdrowiu. Ludzie nie chcą żyć w zanieczyszczonych miastach, co jest jednym z bodźców do rozważenia przeprowadzki - mówi Katarzyna Konkel, konsultant ds. rekrutacji, Gi Group oddział w Gdańsku.

Najlepsze miejsce do życia- W 2017 roku firma rekrutacyjna Antal opublikowała wyniki badań, z których wynikało, że coraz większa liczba specjalistów i menedżerów jest otwarta na przeprowadzkę. Trójmiasto znów znalazło się w czołówce. Aż 36 proc. badanych chętnie przeprowadziłoby się właśnie tutaj - mówi Małgorzata Gwozdz, Olivia Business Centre.
Swoje badania przeprowadziła też firma Jobhause. Wynika z nich, że osoby już pracujące w Trójmieście deklarują, że nie chciałyby zmieniać miejsca zamieszkania ze względu na pracę - aż 46 proc. osób badanych chce pracować w obecnej miejscowości.

- Oprócz różnorodnego rynku pracy Trójmiasto i okolice uważane są za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Gdynia od lat zdobywa pierwsze miejsca w rankingach pod względem zadowolenia jej mieszkańców z życia w tym mieście. To zachęca do pozostania na dłużej i jest istotnym argumentem w wyborze danej firmy przez pracownika, który relokuje się z innej lokalizacji - podsumowuje Monika Urbanowicz z Allcon Investment.

Miejsca

Opinie (203) 2 zablokowane

 • 80 procent firm lokuje sie w Gdańsku a tytuł artukułu jest o trójmieście i na zdjęciu Gdynia... (7)

  o co tu chodzi?

  • 95 40

  • O tak zwany "obiektywizm" (1)

   według tego portalu.

   • 31 9

   • Redaktorka z Gdyni albo chodzi o to co zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi

    • 8 3

  • Zdjęcie można zmienić.

   • 7 7

  • a ty nadal nie kapujesz

   nie musisz się z tym publicznie obnażać

   • 5 7

  • Gdańsk to, a Gdynia tamto i dziecinna próba tworzenia sporów. (1)

   Widać, część młodzieży za bardzo identyfikuje się z miastem, w którym mieszka.

   • 18 6

   • sowiecka mentalność zawistnego parobka

    widać po rodzicach mają tę wściekliznę

    • 1 1

  • a może jakieś drogi by zaczęli budować ?? przecież tu już nie można się normalnie poruszać, obwodnicą za dnia 100km/h to wygrana w lotto

   • 7 8

 • (8)

  Pensjami. Za mało by żyć, za dużo by umrzeć.

  • 109 8

  • śmieszne te pensje (6)

   kilka etapów rekrutacji, wymogi niebotyczne a na koniec 2500 zł brutto, w bonusach jeden dzień w tygodniu z pączkami i praca w młodym zespole

   • 58 5

   • Gdzie Ty pracujesz ???? (3)

    • 12 15

    • W Korpo (2)

     W StStreet Korpo

     • 15 6

     • Nie znam nikogo kto zarabia tam mniej niż 4000 brutto (1)

      • 5 9

      • To i tak niezła pensja jak za sprzątanie

       • 6 1

   • (1)

    Propozycja dla kierownika w duzej firmie logistycznej 4000 brutto (2800 netto) na początek, śmiech na sali.

    • 26 0

    • Co to za firma? Napisz by inni nie zmarnowali czasu

     • 11 0

  • można umrzeć...

   po otrzymaniu propozycji - ze śmiechu...

   • 31 0

 • Cytat: (20)

  "Trójmiejski rynek pracy wciąż się rozwija, wystarczy spojrzeć na tempo, w jakim pojawiają się nowe biurowce."

  No tradycyjnie na tym portalu widać pełen "obiektywizm". Więc fakty są takie:
  -w Gdańsku jest już prawie 75% trójmiejskiej powierzchni biurowej (a tym samym miejsc pracy),
  -w Gdańsku buduje się obecnie ponad 90% trójmiejskiej powierzchni biurowej (a tym samym powstaje tu najwięcej nowych miejsc pracy).

  W innych kategoriach jest dokładnie tak samo: ilość inwestycji, niższe bezrobocie, budowa nowych mieszkań, wzrost liczby mieszkańców (w Gdańsku) itd.
  Ja nie godzę się na to żeby tak obrażać Gdańsk zamieniając jego nazwę na trójmiasto po to tylko żeby tą żałosną gdynię pocieszyć.

  To są zasługi Gdańska i tak to proszę opisywać.

  • 71 62

  • (8)

   I co walisz sobie codziennie z tego powodu? Najlepiej ogrodźcie się wysokim murem,oczywiście jak wykupicie sobie Gdańsk na własność i nie pokazujcie się reszcie kraju na oczy.banda narcystycznych debili.Cała Polska z was sie śmieje.

   • 23 27

   • Frustrat i tyle (7)

    Po pierwsze, gość łże jak pies z tym 75%, bo to dotyczy powierzchni biurowej w standardzie A tylko i wyłącznie. To tak, jakby powiedzieć, że 100% pociągów w Polsce na PKP Intercity (bo ma 100% tych jeżdżących nominalnie 250+ w postaci Pendolino). Po drugie, stopa bezrobocia w listopadzie (ostatnie twarde dane) w Gdańsku to 3%, w Gdyni 2,9%. Już nawet nieważne, gdzie więcej, gdzie mniej, różnice statystycznie nieistotne. Po trzecie, on utożsamia liczbę miejsc w powierzchni biurowej z liczbą (tak, nie ilością) miejsc pracy (!!!). Kompletny kretynizm ekonomiczny. Wreszcie, ten frustrat wkleja to non stop pod każdym artykułem ze słowem Gdańsk lub Gdynia w nazwie. Co już samo w sobie wiele mówi...

    • 21 12

    • Piekny nokaut. (3)

     Niestety z ludźmi o wąskim światopoglądzie jest taki problem, że nie przyjmują rzeczowych akrgumentów i on tak 'wie lepiej'

     • 15 8

     • Wskaż mi te (2)

      "rzeczowe argumenty".
      Najbardziej wzruszył mnie pogląd o "wąskim światopoglądzie" godny najlepszych wróżbitów.

      • 8 11

      • zostałeś zniszczony faktami (1)

       ale widać was nic nie przekona,
       że białe jest białe a czarne jest czarne.

       przypadek?

       • 1 2

       • Gdzie te fakty?

        • 2 0

    • profesorze ekonomii (2)

     Olbrzymia ilość nowych biurowców to równie duża ilość NOWYCH miejsc pracy. Najwięcej nowych miejsc pracy jest związana z pracą "biurową", fabryk u nas niewiele powstaje tak że jest to dobry wskaźnik gdzie i ile powstaje miejsc pracy.

     Pokaż mi dane (link) o powierzchni biurowej innej niż w klasie A.

     Właśnie widać kto tu jest frustratem po tym z jaką zaciętością (i nietrafionymi argumentami) stara się bronić beznadziejności Gdyni.

     • 10 13

     • Sam sobie poszukaj, wszystko na tacy takim dawaj, bo potrafią tylko pierwszy link z Google przeczytać i nie umieją szukać w źródłach pierwotnych. Tip: pozostałej w GA jest więcej niż w GD.

      Ile są warte miejsca pracy dla przekładaczy faktur, to już świat się nauczył. Teraz akurat następuje trend odwrotny, bo ile można budować gospodarkę Chin (generalnie firmy amerykańskie i niemieckie). Za późno. Te miejsca pracy dziś są, jutro są w Rumunii lub na Ukrainie. Notabene Putin nam prezent zawieruchą w Donbasie zrobił, bo nie odpływają tylko przez niestabilność polityczną.

      Frustracja mi niegroźna, mieszkam akurat w Sopocie, a mieszkałem i w GD i GA. I wszystko mi jedno, czy mi wrzeszczą z północy czy południa - wrzeszczą głównie Ci, co za miedzą nawet nie byli.

      • 10 6

     • co, czyżby twój ukochany PiS od 2 lat fałszował wszystkie wskaźniki w Polsce?

      coś tu nie pasuje do twojego hasła "Polska w ruinie",
      niespodzianka, zarówno Gdańsk jak i Gdynia mają doskonałe wyniki,
      ojej, kaczka sr*czka zawału z wścieklizny dostaje?

      czyli jak mawia Adolf Kłamczyński,
      tym gorzej dla faktów :)

      • 1 1

  • S, pocałuj sie w nos

   hahahhaha

   • 4 4

  • (3)

   W Gdańsku się buduje, ale buduje się dla mieszkańców całego regionu, łącznie z Gdynią, Wejherowem oraz Pruszczem. Dojazd SKMą z każdego z tych miejsc jest wygodna, a pracownicy mieszkają w całej aglomeracji.

   • 10 1

   • (2)

    Co nie zmienia faktu, że wstawianie zdjęcia Gdyni zamiast Gdańska i mówienie o wielkim rozwoju to wielka manipulacja

    • 5 5

    • Bo Gdynia leży nad morzem,a Gdańsk nad Wisłą (1)

     Jest ładniej w Gdyni po prostu

     • 1 2

     • nie no panie chile czoła przed tom yntelygencjom i wiedzom

      a ja zawsze glupi myślał że Gdańsk leży nad wisłom i zatokom gdańskom a Gdynia tylko nad zatokom gdańskom

      dzienki za tom nowom wiedzom

      • 1 1

  • Proste (4)

   Po pierwsze te gdyńskie 25% pow. biurowej jest potrzebne do wyliczania łącznej powierzchni, bo na swojej Gdańsku się łapie do żadnych czołówek. A to jak widać to jest najważniejsze. Po drugie w analizach branżowych de facto mówi się o regionach i tak np. Katowice nie ograniczają się do samych granic miasta. Po trzecie najlepsze są teksty o lepszej komunikacji . Gdzie indziej, raczej dojazd 1,5 H to nie atut

   • 4 2

   • (3)

    Zapomniałeś o 5% Sopotu łosiu. No i Gdańsk nawet bez reszty trójmiasta ma więcej nowoczesnej powierzchni biurowej niż Katowice czy sporo większe od Gdańska miasta jak Poznań czy Łódź

    • 2 4

    • (2)

     Z regionów, bo Warszawa jest poza wszelką konkurencją, Kraków zjada Gdańsk i całe Trójmiasto na śniadanie. To samo Wrocław. Gdańsk (sam) ma 501 tys. mkw. (na 460 tys. mieszkańców), a Katowice 443 tys. mkw. (przy 304 tys. mieszkańców). Jeśli to jest powód do triumfalizmu, to możesz się niedługo zdziwić...

     • 2 2

     • To dobrze, że Wrocław czy Kraków mają więcej biurowców od Gdańska (1)

      bo to oznacza, że jeszcze dużo się będzie u nas budować. Gdańsk wystartował nieco później niż te miasta i stąd ta różnica. Znakomita większość tych biurowców powstanie w Gdańsku.

      PS Bez Gdyni i Sopotu sam Gdańsk nie zmienia pozycji wśród największych rynków biurowych. Nadal jest trzeci za Krakowem i Wrocławiem.

      • 1 1

      • śmiesznie się ciebie czyta, ślepy piewco outsourcing'u

       szkoda, że tak niewiele rozumiesz. to, że gdańsk później zaczął budować przestrzeń biurową wcale nie znaczy, że teraz nagle wszystkie biurowce powstaną u nas, to jest totalne myślenie życzeniowe. po drugie, ilość powierzchni biurowej nie oznacza wcale tak automatycznie ogromnego skoku ilości miejsc pracy. często się zdarza, że ta przestrzeń jest zajmowana przez firmy, które przeniosły się z innych miejsc w mieście, które teraz stoją puste. Zdarza się też, że przestrzeń w biurowcach w Oliwie wynajmowana jest małym, jednoosobowym firemkom, zdarza się również, że całe piętro zmienia się w siłownię - a to wszystko dzieje się dlatego, że podaż przewyższa popyt. Innymi słowy- nie ma wcale aż tak wielu wielkich firm (najlepszych najemców!), które otworzyły swoje centra w gdańsku, żeby zapełnić całą tę przestrzeń biurową. I nie ma żadnej pewności, że powstaną.
       I na ile zostaną. Powiedzmy sobie szczerze, że w gdańsku pojawiają się głównie inwestycje outsourcing'owe - czyli z istoty swojej nieprzywiązane do miejsca i zorientowane na koszta. oczywiste jest, że prędzej czy później stąd odpłyną tam, gdzie będzie taniej. inne ośrodki polskie górują nad nami również ilością ulokowanych w nich centrów rozwojowych czy siedzib regionalnych - tego rodzaju inwestycje można w gdańsku policzyć na palcach jednej ręki.
       gdańska niby - potęga im bliżej się jej przyjrzeć, na tym słabszych stoi fundamentach.

       • 0 0

  • zalosny taki lokalny patriotyzm bez szacunku dla sasiadow.

   gdansk zawsze o Gdynie zazdrosny i nie ma co sie dziwic- jak brzydka dziewczynka o ladna:)
   pozdrawiam GDYNIE:D

   • 1 0

 • Z calym szacunkiem. (16)

  Jestem gdanszczaninem od urodzenia (bo to dla wielu istotne)... Pracuje w Warszawie i Amsterdamei w zaleznosci jak jestem wysylany. Lubie Trojmiasto ale na dluzsza mete meczy, zwlaszcza dojazdy, zakorkowana Grunwaldzka i wjazd na obwodnice. W innych miastach tak tego nie czuc. A latem mamy ogromny ruch, mnostwo turystow i korki.
  Drogi tak jak byly tak sa dziurawe, skmki stare, brudno, smierdzi.
  Naprawde kocham Trojmisato ale nie patrze przez rozowe okulary.
  Za to na pewno mamy lepiej niz takie Wejherowow czy inne Redy :)

  • 93 48

  • (2)

   Coś w tym jest. Tez jestem z Gdanska. Pracuje jako inżynier w Norwegii. Oj az tak rozowo nie jest. Gdy nie jesteś z IT albo nie znasz dwoch języków i nie jesteś przed 30 to Trójmiasto g...o Ci oferuje. Drogie mieszkania, dziurawe drogi, słabe knajpy.... zostaje czyste powietrze. Przy Wrocku, Czy Warszawie Jestesmy prowincja.

   • 32 10

   • (1)

    Zapomniałemm dodać; najdroższy transport publiczny w kraju tez.

    • 23 4

    • bez przesady z tym czystym powietrzem. to jest takie popularne hasełko

     ono jest po prostu mniej zanieczyszczone, bo nad morzem zawsze jest jakiś wiatr.
     ale parę dni flauty i jest podobnie jak w reszcie kraju.

     • 4 0

  • Mieszkam w Redzie i pracuję w Gdańsku (2)

   I wyobraź sobie drogi kolego, że dojeżdżam do domu w 37 minut, gdzie mieszkańcy cudownego Gdańska stoją w korkach do po 17:00.
   Także te "inne Redy", gdzie mam 1 km do centrum handlowego, aquapark pod nosem, ścizki rekreacyjne, 7,5 km do Rewy na plażę, lasy, jeziora itd. mają zdecydowanie kurka lepiej/!

   • 23 6

   • Reda to najlepiej się rozwijające miasto w obrębie aglomeracji (1)

    super do życia, mieszkałem tam w okresie 2010 - 2015, teraz w Gdańsku i szczerze żałuje przeprowadzki

    • 8 4

    • Panie deweloperze z redy przestań pan już pier****ć te głupoty

     • 6 6

  • (2)

   "Inne Redy" maja kiepsko? Ja mieszkam w "innych Redach" Porównaj sobie kolego/ koleżanko ceny mieszkań. Porównaj sobie czas dojazdu z Gdyni czy Gdańska do Redy i do "apartamentowców" 3-miasta.
   Pracuje w Gdyni jeżdżę albo rowerem albo autem. Czas dojazdu 15-20 min. do galerii handlowej 5-10 min. do Puszczy Darżlubskiej-5min rowerem, nad jezioro 20 min. Na plażę nad pełne morze jeżdżę pociągiem lub rowerem (nie ma korków) 25 min Do dworca PKP 7 min.
   Źle? Ja jestem zadowolony

   • 7 6

   • źródła rewelacji poproszę

    Dlaczego to ja mam porównywać?

    • 4 1

   • Szybki i bystry jesteś jak woda w sedesie,skąd ty masz takie czasówki może jesteś zawodowym kolarzem

    • 1 1

  • (1)

   Porównaj ceny mieszkań w Gdańsku i Amsterdamie i napisz jakie wnioski.

   • 4 4

   • w Amsterdamie taniej

    proste,
    w UK i Niemczech też taniej,
    podejrzewam, że w Szwecji i Norwegi też taniej

    • 2 0

  • ale moze nie trzeba mieszkac na wsi za obwodnica bo sie domek zamarzyl .

   • 0 1

  • Ale pie*rzysz !

   "Lubie Trojmiasto ale na dluzsza mete meczy, zwlaszcza dojazdy...", no, a Warszawka za to nie męczy i nie ma tam korków, ha, ha, haaaa. No i ma obwodnicę :) - cały czas w powijakach.

   • 5 2

  • (1)

   Nie przesadzajcie z tymi korkami. Ja zyje w Manchester w UK. Tu sa dopiero korki nie do wytrzymania. Srednia dojazdu do pracy to 1,5 -2 godz. Jak przylatuje do Gdanska, to mam wrazenie, ze wszedzie jestem szybciej.

   • 3 1

   • co ty pierdzielisz matołku

    gdzie masz korki w Manchesterze?

    ba, lepiej, gdzie ty widziałejś w UK korek 1.5-2h ????

    nie ma czegoś takiego na świecie ofiaro losu,
    ja ci to mówię osobiście i oświadczam, że kłamiesz, to raz.

    dwa wystarczy wejść na google maps i włączyć trafiic, żeby ci udowodnić po raz drugi, że kłamiesz,

    3, masz wszędzie statystyki pokazujące średnią prędkość przejazdową we wszystkich średnich i większych miastach Europy

    • 0 1

  • Odp

   W takim Wejherowow czy innej Redzie przynajmniej nie ma korków i zarozumialców których jest dużo w Warszawce i Betonowie (Gdańsku) Czujesz sie lepszy od tych z Wejherowa a pewnie jesteś większym burakiem ze słomą w bucie od nich

   • 0 0

 • Mieszkania jakie tanie teraz. (5)

  Niska cena i odbiór za dwa lata. W gdańsku na południu bez dróg i infrastruktury 5 tyś, w centrum 9 tyś. Faktycznie super miejsce do życia nie znam lepszego.

  • 74 13

  • no to sobie porównaj ceny w Warszawie, Krakowie albo w dużych miastach za granicami na zachód... (1)

   a nie do swojej mieściny, z której uciekłeś

   • 8 13

   • oj prawdziwy gdanszczanin sie odezwal

    zza Buga.

    • 10 4

  • Ceny mieszkań teraz nie są dla normalnych ludzi (2)

   Biorąc pod uwagę, że w 3mieście standard to pensja grubo poniżej 3000 zl. A o dziwo wszyscy masowo kupują i łykają te zawyżone stawki za metr, wywindowane w górę przez inwestorów którzy potem wynajmują te mieszkania pijanym Brytyjczykom na weekend.

   Ale jak tylko o tym powiesz głośno to zaraz się odzywają wszyscy ci którzy mają mieszkania na obrzeżach i się zaczyna wieczne "wracaj na wieś", "bądź frajerem i wynajmuj, a ja jestem zarąbisty bo mam swoje na Jasieniu". Nie nie macie swojego. Bank ma :) I jak pójdą raty do góry (co jest zapowiadane), to dopiero zobaczymy kto frajer. Żeby takie ceny jakie są teraz miały rację bytu, to zarobki powinny być na poziomie co najmniej 4 tys netto. Zeby nie mieć noża na gardle. Skoro ceny są już prawie warszawskie, to poprosimy o warszawskie zarobki.

   • 30 3

   • ale Jasień to przecież jest obrzeże, bardzo nawet (1)

    nawet za dopłatą bym się tam nie wyprowadził

    • 6 5

    • No właśnie o to mu chodziło

     Że się jeszcze cieszą, że mogą mieszkać na przedmieściach.

     • 1 1

 • co z bzdury niewiem czy sie smiac czy płakac Gdańsk jest zasciankiem europy !Atrakcja tak dla zaplacze firm (1)

  przenoszący sie z dzikich krajów jak Indie i ine bo tutaj jest większy wyzysk i taniej!
  Czyste powietrze? hahaha gdyby nie wiatr to w zimieniedało by sie oddychac zatrute spalinami 20 letnich blachosmrodów i buraków palacych w zimie śmieciami!Nawet nad morzem gdzie jest ta patologia to niema czym oddychac.

  • 55 44

  • Cóż za składnia!!!

   Odezwał się ''lepszy sort'' sądząc po tej pięknej polszczyźnie.....

   • 5 3

 • Jaka ta Gdynia piękna i czysta, (1)

  nic dziwnego, że "od lat zdobywa pierwsze miejsca w rankingach pod względem zadowolenia jej mieszkańców z życia w tym mieście"
  Gratuluje .

  • 22 28

  • Wojtek to ty?

   • 10 1

 • W końcu zbudują oczyszczalnię

  Gdańsk mi będzie się już kojarzył całej Polsce ze smrodem

  • 8 30

 • komunikacja zbiorowa jest 2,5 raza droższa niż w Warszawie (4)

  Inne koszty utrzymania kształtują się na podobnym poziomie.
  Wygrywamy jedynie nieświadomością i naiwnością młodych ludzi ściąganych nadzieją do "przemysłu edukacyjnego" i "biurowych kojców". Edukacja na marnym poziomie a call, customer i account centers potrzebują wielu ludzkich robotów do masowej i powtarzalnej roboty.

  Paradoksalnie, wygrywamy naszym zapóźnieniem, bo to co na południu jest normą i wybrzmiewa, tu jest nowością. Więc ciągną "muchy" do nowego zapachu... A ci od smogu nie przed nim uciekają a do nowych "szans", bo są doświadczeni a awansu nie ma... Więc trzeba zmienić miejsce i wysforować się przed niezorientowanych...

  • 83 6

  • Trojmiasto dalw eko w tyle (1)

   Zgadzam sie w pełni.
   - infrastruktura masakra popsute wciaz tramwaje, mega stare autobusy. Porownajcie Wrocław czy Warszawe z Gdańskiem to jestbprzepaśc
   - drogi koszmarnie dziurawe nawet te główne
   - żadna szkoła nie jest wyremontowana; to chyba ewenement. W skali calego kraju sam byłem świadkiem bufowy nowych szkól z basenami czy halami 15 lat temu. A tu nic.

   • 3 6

   • we wrocku stare tramwaje w centrum dziura na dziurze zapuszczone parkingi, nie wiem czym sie zachwycac szczerze mowiac.

    • 5 2

  • (1)

   powiedz cos wiecej o tym zapoznieniu bo nie wim o co chodzi . bylem w poznaniu , wroclawiu ,katowicach , krakowie , lodzi, lublinie , szczecinie i jakos nie czulem sie ze przyjechalem do cywilizacji haha

   • 6 0

   • a co tu pisać...?

    Pewnie ożywienie związane z większą ilością biurowych kojców jest od kilku zaledwie lat. Na południu, od 10 i więcej. Więc kto nie mógł/chciał na południu czy w Wa-wie, teraz próbuje na północy. Plus ci, którym na południu "za ciasno" widzą szansę w podobnej działalności ale na wyższym szczeblu...
    To ciągną... wędrówki ludów...
    Ale jak słyszę rozmowy w eskaemce, raczej nie znaleziono tego czego szukano...
    Cywilizacji? Te parę "szklaków" robi cywilizację? Przypominając bardzo stary kawał:
    "szczyt niezrozumienia:
    poprosić o azyl polityczny w Pewex'ie"

    • 2 2

 • (4)

  Czy w kontekście hałdy fosforowej, rafinerii, port-serwisu i Szadółek tworzenie ankiety z opcją "czyste powietrze" nie jest zaklinaniem rzeczywistości?

  • 84 13

  • i pierwszego w kraju miejsca w zachorowaniach na nowotwory... (2)

   • 27 6

   • Trójmiasto (1)

    U nas jest wyższa wykrywalność!

    • 8 6

    • a to z jakiego powodu

     Jest ich, po prostu, duzo, wiec latwiej wykryc. Mozliwosci diagnostyki sa mocno mierne, fachowcy przecietni... wiem co mowie...

     • 2 2

  • pylow malo za to chemii duzo

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane