Wiadomości

stat

Trójmiasto w kadrach narodowych szczypiorniaka

Trójmiasto reprezentacji

Małgorzata Sadowska i Edyta Chudzik (Dablex AZS AWFiS Gdańsk) zostały powołane do kadry narodowej seniorek na towarzyskie mecze z Niemkami, które będą ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami olimpijskimi. Pięciu gdańskich szczypiornistów pomogło młodzieżowej reprezentacji Polski wygrać turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy. Najlepszym zawodnikiem zawodów w Kaliszu został Damian Kostrzewa (AZS AWFiS). Tylko jeden mecz wygrał Grzegorz Gościński z narodową młodzieżówką w eliminacjach mistrzostw świata w Osijeku i biało-czerwone odpadły z dalszej rywalizacji.

Reprezentacja Polski seniorek dwutygodniowe zgrupowanie w zwieńczyła dwumeczem z Chinkami. Biało-czerwone wygrały 31:30 (14:12) i 27:21 (15:10). W tym ostatnim spotkaniu gola zdobyła Lucyna Wilamowska, ale to właśnie ona z trójmiejskiego tercetu nie będzie dalej przygotowywać się z kadrą. Zenon Łakomy ograniczył liczbę kandydatek do gry o Pekin do osiemnastu. Po meczach w Hanowerze w poniedziałek i wtorek skreślone zostaną kolejne cztery szczypiornistki.

Od piątku do niedzieli biało-czerwone zagrają w Bukareszcie o przepustki do Pekinu. W ostatniej chwili zmieniono im rywali na trudniejszych! Aby pojechać na igrzyska, nasza drużyna musi wyprzedzić dwie z trzech reprezentacji Węgier, Japonii i Rumunii. Każdy zagra z każdym, a o kolejności zdecyduje suma punktów z tych gier.

Zwycięskie eliminacje mają za sobą młodzieżowcy. Polacy awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Europy (25.07-3.08) po wygranych w Kaliszu z: Portugalią 30:27 (15:12), Ukrainą 26:21 (15:12) i Austrią 38:30 (18:16). Najlepszym szczypiornistą turnieju i najskuteczniejszym zawodnikiem naszej reprezentacji (20 bramek) został Damian Kostrzewa! Poza lewoskrzydłowym AZS AWFiS w biało-czerwonych barwach grało m.in. trzech jego kolegów klubowych: Michał Bednarek (8 bramek), Piotr Chrapkowski (4), Dawid Chrapusta (4) oraz Robert Orzechowski (12) z Sokoła Gdańsk.

Żeńska młodzieżówka walczyła o awans do finałów mistrzostw świata. Bezskutecznie. W Osijeku Polki wygrały tylko na inaugurację z Białorusią 25:24, a potem były przegrane z Chorwacją 26:29 i Szwecją 20:32. Do kadry prowadzonej przez trenera Łączpolu Gdynia, Grzegorza Gościńskiego powołane były m.in.: Karolina Szwed, Aleksandra Mielczewska, Patrycja Kulwińska (Dablex AZS AWFiS) oraz Monika Aleksandrowicz (Łączpol).

Trener gdańskiej SMS i reprezentacji Polski juniorów, Wojciech Nowiński zgromadził swoich wybrańców tuż przed świętami w Malborku. W międzynarodowym turnieju biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie nad Rosją 30:28 (16:16) oraz przegranych z najlepszą w zawodach, Francją 24:35 (13:16) i Czechami 27:33 (12:17). W kadrze wystąpiło m.in. siedmiu szczypiornistów, którzy na co dzień uczą się i trenują przy ul. Kołobrzeskiej w SMS: Dariusz Rosiek, Radosław Jankowski, Tymon Trojański, Maciej Pilitowski, Rafał Przybylski, Łukasz Sieg i Rafał Grzybowski.

Opinie (18)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.