Wiadomości

Przepustka do pracy w sektorze IT

Sektor IT jest bardzo mocno zróżnicowany. Obejmuje zarówno skomplikowane procesy wymagające dużej wiedzy informatycznej i wieloletniej praktyki oraz mniej skomplikowane procesy i usługi. Usługi te stanowią doskonałą okazję dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w sektorze IT, a nie posiadają specjalistycznego wykształcenia informatycznego.Branża IT ma wiele do zaoferowania nie tylko dla specjalistów, programistów, ale też osób, które dopiero chcą wkroczyć w cyfrowy świat. Wśród firm poszukujących odpowiednio wykwalifikowanych pracowników można wyróżnić Wipro IT Services Poland, część globalnego koncernu Wipro Technology, zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. Przedsiębiorstwo to, zatrudniające blisko 180 tys. pracowników na świecie, jedno ze swoich centrów ulokowało w Gdańsku.

- To właśnie tu, w Trójmieście, zainicjowaliśmy wyjątkowy program i przygotowaliśmy dofinansowany w 75-procentach kurs z możliwością zatrudnienia dla tych, którzy pragną znaleźć się bliżej świata IT - informuje Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający Wipro w Polsce.
Kurs skierowany jest do osób, które swobodnie komunikują się w języku angielskim, jak również w jednym z wymienionych: duńskim, holenderskim, niemieckim, norweskim lub szwedzkim. Po ukończeniu szkolenia kursanci zyskają szansę na stabilne zatrudnienie na stanowisku Service Desk Administrator, zapewniając między innymi techniczne wsparcie i obsługę klientów w zakresie problemów związanych z oprogramowaniem, systemem oraz sprzętem komputerowym.

Szkolenie od podstaw

Nabycie solidnych podstaw do pracy na wybranym stanowisku ma istotne znaczenie w procesie wdrażania pracownika.

- Pozyskanie pożądanych umiejętności i odbycie praktyk jeszcze przed okresem zatrudnienia może zwiększyć szanse pracowników na rynku pracy. Co więcej, szkolenie wprost otwiera przed uczestnikami drzwi do branży IT, która dla wielu wydaje się być niedostępna ze względu na wykształcenie - uzasadnia Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy.


Oferowany kurs ma wymiar uniwersalny, dzięki czemu blisko 90 proc. przyswojonego materiału jest tożsame z informacjami i umiejętnościami wymaganymi przez inne firmy oferujące pracę na podobnym stanowisku. Wipro Ltd stawia na nabycie odpowiednich kompetencji poprzez połączenie i przeplatanie się w ramach 96 godzin szkolenia teorii oraz praktyki. Po pozytywnym zakończeniu kursu uczestnikom zaoferowana będzie praca na stanowisku Service Desk Administratora.

Rekrutacja

6 sierpnia mija czas składania aplikacji na kurs za pośrednictwem strony Software Development Academy. Po tym czasie odbędzie się dwuetapowy proces rekrutacji i od 16 sierpnia rozpocznie się półtoramiesięczne szkolenie w trybie dziennym, połączone z praktykami, pozwalające na zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych na proponowanym stanowisku.

Zapisy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu prowadzone są na platformie Evenea.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (13) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.