Wiadomości

stat

Protest inspektorów ITD. Będą skrupulatnie kontrolować kierowców

Kontakt z inspektorami najczęściej mają osoby prowadzące działalność gospodarczą w transporcie.
Kontakt z inspektorami najczęściej mają osoby prowadzące działalność gospodarczą w transporcie. fot. GITD

Od poniedziałku do niedzieli inspektorzy transportu drogowego mają skrupulatnie sprawdzać kierowców. To forma protestu przeciwko braku podwyżek w inspekcji.Czy popierasz protest inspektorów?

tak, to specjaliści, dbają o bezpieczeństwo na drogach

29%

tak, ale nie sądzę, że przyniesie efekt

17%

nie, ale każdy ma prawo do protestu

20%

nie, ich oczekiwania są zbyt wygórowane

34%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 782
W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą się spodziewać bardzo szczegółowych kontroli, przeprowadzanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze planują przeprowadzenie protestu. Z racji tego, że nie mogą odstąpić od pracy, swoje czynności będą wykonywać bardzo skrupulatnie.

- Lista oczekiwań pracowników inspekcji jest bardzo długa. Otwiera ją kwestia pensji, której podstawa nie była podnoszona od dziewięciu lat - mówi Łukasz Baranowski, przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ Solidarność w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gdańsku.
Ponadto inspektorzy liczą na to, że ich stanowisko nie będzie urzędnicze, lecz zostaną funkcjonariuszami. Liczą również na dodatki w postaci dodatku na umundurowanie.

Nadmieńmy, że protest ma się odbywać na terenie całego kraju. W razie braku odpowiedzi ze strony rządowej, w okresie wrzesień-październik zostanie wprowadzony protest ciągły, który zapoczątkuje manifestacja w Warszawie.

Na Pomorzu pracuje ok. 25 inspektorów transportu drogowego. Pensja nowo zatrudnionego inspektora wynosi ok. 2,3 tys. zł netto. Pracownicy otrzymują też w postaci premii dodatki stażowe i funkcyjne.

Tak pracują inspektorzy ITD nocą

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (109)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.