Wiadomości

stat

Praca z nowymi technologiami nie tylko dla pań

Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet,  tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.
Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet, tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją. mat. prasowe

Najnowsze technologie, sztuczna inteligencja, nowoczesne systemy zabezpieczeń - to nie tylko domena mężczyzn, ale także oni będą mile widziani na spotkaniu "Kobieca natura inżynierii", które odbędzie się w sobotę 16 czerwca.Nowoczesne technologie doskonale sprawdzają się w systemach chroniących ludzi, własność oraz mienie i jest wykorzystywana przez specjalistów z United Technologies (UTC), światowego lidera technologicznych rozwiązań dla przemysłu lotniczego i automatyki budynku.

UTC na świecie zatrudnia ponad 200 000 pracowników w blisko 70 krajach, z czego 250 w Gdańsku w Centrum technologicznym R&D. Należy ono do biznesu, który dostarcza zaawansowane technologie związane z wyposażeniem inteligentnego budynku oferując systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontroli dostępu i monitoringu video.

Gdański odział w ciągu najbliższych miesięcy ma w planach zwiększenie zatrudnienia. W zeszłym roku firma zorganizowała skuteczną rekrutację skierowaną głównie do kobiet, które ciągle stanowią mniejszość w zespole. W efekcie zatrudniono około 10 pań, w specjalnościach, wydawałoby się, typowo męskich.

Firma swój sukces opiera na kreatywności, ciągłym doskonaleniu produktów, ich niezawodności oraz na pracownikach z pasją wykonujących swoją pracę.

- Praca w korporacji, przed którą wielokrotnie mnie przestrzegano, niesie ze sobą olbrzymie możliwości, oczywiście obowiązki również, ale te są w zawsze. Na co dzień doceniam okazje do doskonalenia umiejętności obsługi programów Creo i Windchill, a także szanse współpracy w międzynarodowym zespole. Z kolei będąc częścią UTC CCS uczę się systemu wielowymiarowego zarządzania przez jakość. Równie dobrze oceniam atmosferę panująca w biurze - jest nas dużo, jesteśmy rożni, pewnie dość specyficzni, ale ciężko byłoby znaleźć tak serdecznie nastawionych do siebie ludzi - zachęca Monika, od trzech lat związana z UTC Climate Controls and Security.
W najbliższą sobotę 16 czerwca, o godz. 12 w hotelu Scandic rozpocznie się spotkanie pod nieco przewrotnym tytułem "Kobieca natura inżynierii", tym razem skierowane nie tylko do kobiet, ale do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.

Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet,  tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.
Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet, tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją. mat. prasowe

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Aleksandra Przegalińska - ekspertka sztucznej inteligencji, obecnie adiunkt w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

W programie Kobiecej Natury Inżynierii:

 • Warsztat Lego4Scrum

 • Escape Room

 • Rozmowy z managerami UTC Fire& Security, networking

 • Pyszny, zdrowy lunch

 • Rekrutacyjny Speed Dating


Na spotkanie można przyjść z dziećmi. Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii - program w duchu futurystycznych projektów i kreatywnych zabaw, z licznymi zabawami i warsztatami o tematyce naukowej i technicznej, w tym:

Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii.
Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii. mat. prasowe


 • Mrożące krew w żyłach eksperymenty

 • Robo - warsztaty z Ozobotami 

 • Flubber czyli glutologia stosowana 

 • Kącik dla najmłodszych dzieci z mega klockami, bujakami, jeździkami


Kobieca natura inżynierii - 16 czerwiec, w godzinach od 12 do 15:30 - hotel Scandic, Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie 9 zobacz na mapie Gdańska, wstęp wolny, zapisy na www.evenea.pl
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.