Wiadomości

stat

Praca z nowymi technologiami nie tylko dla pań

Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet,  tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.
Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet, tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją. mat. prasowe

Najnowsze technologie, sztuczna inteligencja, nowoczesne systemy zabezpieczeń - to nie tylko domena mężczyzn, ale także oni będą mile widziani na spotkaniu "Kobieca natura inżynierii", które odbędzie się w sobotę 16 czerwca.Nowoczesne technologie doskonale sprawdzają się w systemach chroniących ludzi, własność oraz mienie i jest wykorzystywana przez specjalistów z United Technologies (UTC), światowego lidera technologicznych rozwiązań dla przemysłu lotniczego i automatyki budynku.

UTC na świecie zatrudnia ponad 200 000 pracowników w blisko 70 krajach, z czego 250 w Gdańsku w Centrum technologicznym R&D. Należy ono do biznesu, który dostarcza zaawansowane technologie związane z wyposażeniem inteligentnego budynku oferując systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, przeciwwłamaniowych, kontroli dostępu i monitoringu video.

Gdański odział w ciągu najbliższych miesięcy ma w planach zwiększenie zatrudnienia. W zeszłym roku firma zorganizowała skuteczną rekrutację skierowaną głównie do kobiet, które ciągle stanowią mniejszość w zespole. W efekcie zatrudniono około 10 pań, w specjalnościach, wydawałoby się, typowo męskich.

Firma swój sukces opiera na kreatywności, ciągłym doskonaleniu produktów, ich niezawodności oraz na pracownikach z pasją wykonujących swoją pracę.

- Praca w korporacji, przed którą wielokrotnie mnie przestrzegano, niesie ze sobą olbrzymie możliwości, oczywiście obowiązki również, ale te są w zawsze. Na co dzień doceniam okazje do doskonalenia umiejętności obsługi programów Creo i Windchill, a także szanse współpracy w międzynarodowym zespole. Z kolei będąc częścią UTC CCS uczę się systemu wielowymiarowego zarządzania przez jakość. Równie dobrze oceniam atmosferę panująca w biurze - jest nas dużo, jesteśmy rożni, pewnie dość specyficzni, ale ciężko byłoby znaleźć tak serdecznie nastawionych do siebie ludzi - zachęca Monika, od trzech lat związana z UTC Climate Controls and Security.
W najbliższą sobotę 16 czerwca, o godz. 12 w hotelu Scandic rozpocznie się spotkanie pod nieco przewrotnym tytułem "Kobieca natura inżynierii", tym razem skierowane nie tylko do kobiet, ale do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.

Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet,  tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją.
Ubiegłoroczne spotkanie było skierowane głównie do kobiet, tym razem skierowane jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i sztuczną inteligencją. mat. prasowe

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Aleksandra Przegalińska - ekspertka sztucznej inteligencji, obecnie adiunkt w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

W programie Kobiecej Natury Inżynierii:

 • Warsztat Lego4Scrum

 • Escape Room

 • Rozmowy z managerami UTC Fire& Security, networking

 • Pyszny, zdrowy lunch

 • Rekrutacyjny Speed Dating


Na spotkanie można przyjść z dziećmi. Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii - program w duchu futurystycznych projektów i kreatywnych zabaw, z licznymi zabawami i warsztatami o tematyce naukowej i technicznej, w tym:

Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii.
Na czas, gdy rodzice będą zajęci wykładami i warsztatami, dla najmłodszych czekać będzie Dziecięca Natura Inżynierii. mat. prasowe


 • Mrożące krew w żyłach eksperymenty

 • Robo - warsztaty z Ozobotami 

 • Flubber czyli glutologia stosowana 

 • Kącik dla najmłodszych dzieci z mega klockami, bujakami, jeździkami


Kobieca natura inżynierii - 16 czerwiec, w godzinach od 12 do 15:30 - hotel Scandic, Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie 9 zobacz na mapie Gdańska, wstęp wolny, zapisy na www.evenea.pl

Opinie (1) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.