Wiadomości

stat

Nie kierunek studiów, a kompetencje. Międzyuczelniane targi pracy

Na Akademickich Targach Pracy wystawiło się 70 pracodawców z ofertami pracy zarówno dla studentów studiów humanistycznych jak i inżynierskich.


Blisko 70 pracodawców wystawiło się na drugich międzyuczelnianych targach pracy, które obyły się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jak się okazuje, w tej chwili firmy nie szukają ludzi po konkretnych kierunkach, raczej szukają osób z konkretnymi kompetencjami i umiejętnościami.Czy kiedykolwiek znalazłeś(łaś) pracę na targach pracy?

tak, i pracuję w tej firmie do dziś 15%
tak, ale nie miałem(łam) szczęścia do dobrego pracodawcy 4%
nie, ale na pewno spróbuję 28%
nie, i nie zamierzam, wierzę w inne kanały poszukiwania pracy 53%
zakończona Łącznie głosów: 119
Biura karier sześciu trójmiejskich uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej zorganizowały po raz drugi Akademickie Targi Pracy.

- W tym roku mamy blisko 70 wystawców z różnych branż, którzy przedstawili propozycje pracy, praktyk, staży. W tej chwili firmy nie szukają ludzi po konkretnych kierunkach, raczej szukają osób z konkretnymi kompetencjami i umiejętnościami, często też językowymi - mówi Aleksandra Kozicka, kierownik Biura Karier UG. - Dlatego na tych targach zarówno humanista, jak i student czy absolwent studiów inżynierskich może znaleźć coś dla siebie.
Kogo konkretnie szukają firmy?

- Jesteśmy dostawcą sprzętu biurowego. Szukamy osób zaraz po studiach, które chcą się rozwijać, czyli młodych, ambitnych, wykształconych, posługujących się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym - mówi Adrianna Boguszewska z firmy Staples. - Jesteśmy na targach m.in. dlatego, że nie jesteśmy w Gdańsku jeszcze znani, działamy dopiero od lutego. Chcemy pokazać, że jesteśmy firmą młodą, energiczną, z dużym potencjałem do rozwoju - planujemy zatrudnić w najbliższym czasie nawet 200 osób na różnych stanowiskach.
- Zajmujemy się doradztwem finansowym. Naszą ideą jest zatrudnianie osób młodych, ambitnych, którzy chcą w życiu coś osiągnąć. Nie jest dla nas ważne wykształcenie, bo nie ma na rynku uczelni, która kształciłaby na kierunku doradztwo finansowe - mówi Łukasz Józefowicz z firmy Phinance. - Szkolimy więc pracowników sami. Sam jestem absolwentem AWFiS-u, a pracuję w firmie już osiem lat.
Na targach prezentowało się też wiele firm, które dopiero co pojawiły się na trójmiejskim rynku pracy i rozpoczynają rekrutację.

- Od ośmiu lat jesteśmy w Krakowie, a od lutego otwieramy naszą siedzibę w Gdańsku i szukamy osób chętnych do współpracy w dziedzinie wyceny funduszy inwestycyjnych. Szukamy osób ambitnych, młodych, ze znajomością języka angielskiego - mówi Joanna Bury z firmy State Street. - Szukamy osób głównie po studiach finansowych, ale to nie jest wymóg - pracują u nas osoby np. po geofizyce. Ważne jest dla nas podejście do pracy i motywacja.
Sporo ofert, jest szansa na pracę

Studenci i absolwenci nie kryli zadowolenia z liczby i różnorodności pracodawców. Wielu z nich liczy na to, że to właśnie na targach uda im się znaleźć pracę, nawet jeśli nie będzie to ta docelowa.

- Jestem na ostatnim roku prawa. Choć chciałbym pracować w zawodzie, rozglądam się też za innymi opcjami, jak bankowość, finanse czy administracja - mówi Łukasz.
- Znalazłem kilka ofert pracy w branży informatycznej. Jestem zadowolony - mówi Michał.
- Szukam pracy w branży IT. Zostawiłem na targach kilka swoich CV, teraz będę czekać na odpowiedzi. Ale jestem dobrej myśli - mówi Piotr.

Opinie (33) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.