Wiadomości

Metropolitalne Targi Pracy w Amber Expo

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Zobacz naszą relację z targów pracy w Amber Expo

Niemal 150 pracodawców z aglomeracji trójmiejskiej i kilka tysięcy ofert pracy. W czwartek, w halach Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 zobacz na mapie Gdańska w Letnicy odbyły się Metropolitalne Targi Pracy Pomorza. Ludzi był tłum, ale głównie świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich i uczelni wyższych.


Czy targi to dobre miejsce na znalezienie pracy?

tak, sam kiedyś w ten sposób znalazłe(a)m pracę 7%
być może, każdy sposób jest dobry 51%
nie, to strata czasu 42%
zakończona Łącznie głosów: 335

Podobno mamy teraz rynek pracownika, a nie pracodawcy, i chyba coś w tym jest. Wskazują na to dane dotyczące bezrobocia, a także ilość i jakość ofert pracy. A tych na Metropolitalnych Targach Pracy, jakie odbyły się w czwartek, było naprawdę dużo. To największe tego typu wydarzenie w północnej Polsce, które od kilku lat jest organizowane przez Gdański Urząd Pracy. Na targach zaprezentowało się niemal 150 pracodawców, którzy mieli do zaoferowania aż kilka tysięcy wakatów. Jak sama nazwa wskazuje, prowadzą oni działalność przede wszystkim na terenie Trójmiasta oraz pobliskich miejscowości. Pracodawcy reprezentowali przeróżne branże: od IT poprzez przemysł ciężki i handel, na służbach mundurowych kończąc.

Czytaj też: Targi pracy. W marcu aż pięć imprez

Poszukujący pracy mogli nie tylko zapoznać się z aktualnymi ofertami czy przeprowadzić bezpośrednią rozmowę ze swoim przyszłym szefem, ale także usłyszeć od ekspertów sporo wskazówek na temat procesu rekrutacji. Innymi słowy, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i w jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji. W tym celu zorganizowano tzw. Aleję Rekrutacji, w której zasiedli doświadczeni specjaliści, zajmujący się na co dzień pozyskiwaniem nowych pracowników. Kandydaci, od których przyszły pracodawca wymaga znajomości języka obcego, mogli przed rozmową kwalifikacyjną sprawdzić się konwersując z lektorami. Dodatkowo, można było skorzystać z usług fotografa, który wykonywał profesjonalne zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych.

- Eksperci tłumaczyli także, jak wykorzystać monitoring sieci i social media w rekrutacji, jak tworzyć interaktywne aplikacje oraz strategię biznesową. Mogli również zapoznać się z bogatą ofertą bezpłatnych szkoleń, staży, dofinansowań do wynagrodzeń czy Krajowego Funduszu Szkoleniowego - mówi Michał Piotrowski z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
W czwartkowych targach wzięło udział kilka tysięcy osób z całego województwa pomorskiego. Choć targi były adresowane do wszystkich osób w wieku produkcyjnym, zdecydowaną większość zwiedzających stanowiły oczywiście osoby, które dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową - absolwenci szkół średnich czy uczelni wyższych. Jak sami twierdzili, skusiła ich przede wszystkim mniej formalna okazja do kontaktu z pracodawcami.

A przed nami kolejne imprezy targowe. Jak już informowaliśmy, tylko w marcu mamy pięć spotkań tego typu do wyboru. Jedna już za nami.

Opinie (74) 2 zablokowane

 • Non stop te same firmy na targach

  Za darmo się wystawią + głodowe stawki płacy.
  To gra Januszom biznesu.

  Szkoda czasu na ten cyrk i tyle.

  • 90 10

 • Co za bzdury!!

  Większość ofert to jakiś żart za ukraińskie stawki. To nie targi dla szukających pracy tylko targi zorganizowane przez agencje pracy dla pracodawców. Dzięki targom pracodawcy znajdą jeszcze więcej naiwniaków za denne stawki, bez umów o pracę, najlepiej na zlecenie i dostępnych 24h. Ten kraj to syf. Nasi rodzice w porównaniu do naszego życia mieli jak w bajce. Praca, mieszkanie od państwa, stabilizacja bo praca w godz 7-15, darmowe przedszkola, kompletny lajcik w robocie i inne bajery. My teraz mamy w nagrodę dorywcze prace, jeśli coś na stałe to za grosze, drogie przedszkola, wyśrubowane normy, całkowita dyspozycyjność i oczywiście hipoteka na karku.

  • 124 17

 • Zbierają dane dla celów marketingowych.

  Wystawia się Policja i Wojsko. Po co tam jest więcej kandydatów jak miejsc. Szkoda czasu i kasy na taki cyrk.

  • 44 3

 • to ciekawe skąd oni znaleźli kilka tysięcy ofert pracy,

  po ostatnich poszukiwaniach pracy widać trend, albo IT, albo ciągle te same firmy szukają pracowników bo mają dużą rotację i/lub głodowe pensje, które nie pozwalają przetrwać

  • 45 2

 • No wlasnie post z cyklu nie wiem ale sie wypowiem. Udzial na wiekszosci targow jest platny! I nie jest to tania impreza!

  • 9 20

 • Polowanie na młodego jelenia

  Na targi pracy chodzi się tylko w jednym celu: aby wiedzieć do jakich firm nie należy aplikować.
  Koszty targów pracy firmy wrzucają jako koszty na wizerunek i marketing
  Oni nie szukają pracowników, oni się lansują

  • 52 6

 • cyrk na kolkach za srednia krajowa szukaja jeleni nie te czasy matolki teraz pracownikowi dobremu trzeba zaplacic

  • 26 3

 • Targi dla nieświadomych niewolników za 2000 brutto

  • 50 2

 • wystarczy wpisać w ogłoszenie

  wymagana znajomość języka ukraińskiego i chętni szybko się pojawiają

  • 26 1

 • nasi rodzice stali całą noc w kolejce po masło

  na mieszkanie czekali 10 lat, na telefon 15 lat, a na samochód w ogóle się nie doczekali. Przymusowa służba wojskowa trwała dwa lata. I przypominam, że poprzedni ustrój nie został obalony, tylko po prostu zbankrutował

  • 30 26

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.