• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kończy się rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich 2023/24

Wioleta Stolarska
18 sierpnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (31)
Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września. Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się w poniedziałek, 4 września.

W piątek, 18 sierpnia 2023 r., do godz. 14 zostaną podane do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjne listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkół średnich na nowy rok szkolny 2023/2024. Oznacza to koniec rekrutacji uzupełniającej. Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół, mogą sprawdzać, w których placówkach jest jeszcze szansa na przyjęcie.Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Kończy się ostatni etap rekrutacji do szkół średnich 2023/2024. W piątek podane zostaną listy przyjętych oraz informacje o wolnych miejscach.

Rekrutacja uzupełniająca nie jest prowadzona w systemie elektronicznym. Kandydaci powinni osobiście dostarczać do szkoły podania i dokumenty.

Po rekrutacji uzupełniającej od 18 do 21 sierpnia o wolnych miejscach w szkołach średnich poinformuje kurator oświaty.


Będą dodatkowe klasy w Gdańsku i GdyniW Gdańsku podczas rekrutacji uzupełniającej kandydaci mogli wybierać spośród ponad 740 miejsc zarówno w liceach ogólnokształcących, technikach, jak i branżowych szkołach I stopnia. Również w Gdyni samorząd przygotował dodatkowe 280 miejsc.

W ramach rekrutacji uzupełniającej kryteria naboru są takie same, tzn. o przyjęciu do szkoły decyduje liczba punktów uzyskana przez kandydata. Warto pamiętać, aby dokonać świadomego wyboru szkoły w oparciu nie tylko o zainteresowania dziecka, ale progi punktowe, które kwalifikowały kandydatów w pierwszym etapie rekrutacji do klas I szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.W tym roku podczas rekrutacji w Gdańsku i Gdyni system dał szansę wielokrotnego wyboru uczniom z tzw. podwójnego rocznika, który w tym roku ukończył edukację w podstawówkach.

W Gdańsku 32 proc. kandydatów było spoza miasta, z kolei w Gdyni aż 47% procent ze wszystkich zgłoszeń do szkół pochodziło od mieszkańców ościennych gmin.


Czy można nie dostać się do żadnej szkoły średniej?Zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej: "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18. roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa".

Jeśli uczeń nie dostanie się do szkoły podczas rekrutacji uzupełniającej, miejsca będzie musiał szukać we wrześniu. Oznacza to, że wtedy rodzice muszą zwrócić się do rady powiatu, aby wskazano szkołę z wolnymi miejscami.

Od 1 września duże zmiany. Co czeka uczniów w nowym roku szkolnym 2023/24? Od 1 września duże zmiany. Co czeka uczniów w nowym roku szkolnym 2023/24?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wiadomości

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane