Wiadomości

stat

Jubileuszowa edycja Absolvent Talent Days w Ergo Arenie

Absolvent Talent Days to wydarzenie skierowane do studentów i absolwentów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rynku pracy. Wydarzenie jest okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, przyjrzenia się ich ofertom, a także udoskonalenie swojego CV i wzięcia udziału w warsztatach. Dziesiąta edycja targów pracy odbyła się w czwartek, 11 października, w Ergo Arenie.- Przyszedłem tu, żeby znaleźć pomysł na swoją karierę - powiedział nam Mateusz, świeżo upieczony absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. - We wrześniu się obroniłem i od tamtej pory przeglądam ogłoszenia o pracę. Targi to dobra okazja, żeby poczuć atmosferę panującą w firmie i zapytać o wszystkie nurtujące mnie szczegóły.
Podczas jubileuszowej edycji targów w Ergo Arenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców różnych branż, wśród nich m.in. Arla, Apteki Gemini, Bank Millenium, DCT Gdańsk, GetResponse, GAiT, Energa, Intel, Radmor, SKAT Transport. Swoje stoisko na targach miał też portal Trojmiasto.pl, gdzie studenci i absolwenci mogli wziąć udział w castingu na dziennikarza działu Video, nagrać swoje Video CV oraz poznać możliwości serwisu Praca, gdzie publikowane są zarówno ogłoszenia o pracę, jak i artykuły opisujące trójmiejski rynek pracy.

- Dzisiaj szukam pracy dla narzeczonej, która nie mogła przyjść na targi - przyznał się nam Piotrek. - Sam jestem aktualnie na stażu, na który udało mi się dostać dzięki poprzedniej edycji, więc pomyślałem, że rozejrzę się za ciekawymi ofertami dla niej. Mam już kilka na oku.
Targi pracy to jednak nie tylko solidna dawka wiedzy, ale też dużo atrakcji. Pracodawcy próbowali zachęcić odwiedzających do wizyty na ich stoiskach za pomocą różnych gier, konkursów i gadżetów. Nie zabrakło oczywiście firmowych długopisów, notesów i słodkości. Organizatorzy wydarzenia przygotowali też specjalną strefę odpoczynku oraz ścianę, na której wywieszone były wszystkie aktualne rekrutacje.

Absolvent Talent Days to również dobre wydarzenie dla tych, którzy jeszcze pracy nie szukają, ale chcą dobrze przygotować się do debiutu na rynku pracy. Uczestnicy targów mieli okazję zrobić sobie profesjonalne zdjęcie do CV, nagrać Video CV, odbyć próbną rozmowę rekrutacyjną oraz wziąć udział w jednym z warsztatów: "Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej" z Michałem Bojko z Jeppesen Poland i "Jak komunikują się zwycięzcy, czyli o czym mówić na rozmowie kwalifikacyjnej" z Kamilą Szymecką-Owen ze State Street.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów i absolwentów. Nic dziwnego, nie na co dzień zdarza się okazja, żeby osobiście poznać przyszłych pracodawców. Organizatorzy wydarzenia podają, że do tej pory 18 tys. uczestników targów znalazło podczas nich zatrudnienie. Ciekawe, czy po czwartkowym wydarzeniu ta liczba wzrośnie.

Opinie (41) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.