Wiadomości

"IT na Bank", czyli jak zmienić branżę w cztery miesiące

Umiejętności analitycznego i logicznego myślenia otwierają ci szansę na nową karierę zawodową.
Umiejętności analitycznego i logicznego myślenia otwierają ci szansę na nową karierę zawodową. fotolia.com

Projekt "IT na Bank" skierowany jest do osób zainteresowanych podwyższeniem swoich kompetencji i wiedzy w obszarze IT. Jego uczestnicy nauczą się programować od podstaw, a po ukończeniu kursu zyskają roczną gwarancję zatrudnienia.Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce, którego dział IT jest zlokalizowany w Gdyni.

Kto może wziąć udział?

- Jeśli masz umiejętności analitycznego i logicznego myślenia - masz zielone światło - mówi Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy, pierwszej w Polsce akademii programowania, która wspólnie z Nordea Bank stworzyła koncept "IT na Bank".
Kurs Java, bo tego języka uczyć się będą uczestnicy w pierwszej kolejności, odbywać się będzie w trybie wieczorowo-zaocznym. W związku z tym, zarówno osoby bezrobotne, jak i zatrudnione będą mogły w pełni uczestniczyć w zajęciach.

- Zapraszamy do współpracy zarówno kandydatów z dużym doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową. We wspomnianym projekcie poszliśmy nawet o krok dalej i chcemy nauczyć ludzi spoza sektora IT nowych umiejętności i oferujemy im zatrudnienie. W ten sposób dajemy szansę osobom z wykształceniem innym niż informatyczne, by podwyższyły swoje kompetencje i znalazły pracę - zachęca Piotr Koszałka, Head of Development Centre, Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce.
60 proc. dofinansowania kursu

Nordea Bank, przyszły pracodawca absolwentów "IT na Bank", gwarantuje nie tylko zatrudnienie, ale też finansuje aż 60 proc. kosztów szkolenia. To atrakcyjna oferta dla młodych osób, która otwiera im drzwi do niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży.Przyszłość programowania

Branża IT w Polsce potrzebuje obecnie ok. 50 tys. programistów, co doskonale pokazuje, jak ogromne jest zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju specjalistów. "IT na Bank" to najlepsza przepustka do zawodu, która zapewni dwunastu uczestnikom komplementarne przygotowanie do rozpoczęcia kariery programisty i dalszy rozwój pod skrzydłami skandynawskiego giganta. Obecność Grupy Nordea w Polsce ciągle rośnie.

Grupa Nordea jest znaczącym pracodawcą na polskim rynku i funkcjonuje obecnie w Trójmieście i w Łodzi, zatrudniając łącznie ponad 1800 pracowników.

- W Trójmieście znajduje się pion IT, a w Łodzi centrum operacyjne. Grupa Nordea postrzega Polskę jako doskonałe miejsce do dalszego rozwoju, z uwagi na dużą bazę absolwentów wyższych uczelni, dobrą znajomość języka angielskiego oraz dostęp do kandydatów z doświadczeniem na rynkach finansowym oraz informatycznym. Tylko w ubiegłym roku liczba pracowników IT w polskiej części Nordea wzrosła o 100 osób, a tegoroczne plany są jeszcze ambitniejsze - tłumaczy Piotr Koszałka.
Jakich wyzwań mogą się spodziewać absolwenci kursu "IT na Bank"?

- Kurs jest z pewnością bardzo intensywny, ale trudno mówić o konkretnych wyzwaniach, bo z pewnością dla każdej osoby będą inne, w zależności od wykształcenia, wieku i doświadczenia zawodowego. Postrzegamy ten projekt raczej w kategorii szans dla obydwu stron. Inwestujemy w rozwój i przygotowanie pracownika - robimy razem pierwszy krok, który mamy nadzieję, będzie impulsem do nawiązania owocnej współpracy - wyjaśnia Koszałka.
Rekrutacja do 26 marca

Nabór już trwa - chętni mogą składać aplikacje wraz z CV za pośrednictwem strony www.itnabank.pl do 26 marca. Osoby, które zakwalifikują się do projektu rozpoczną kurs 9 maja. Powodzenia.

Więcej szczegółów: www.itnabank.pl
Fanpage projektu: www.facebook.com/projektITnaBank

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (18)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.