.
Baner

Wiadomości

stat

Co nowego w gdańskim oddziale Intela?


10 lat temu liczył zaledwie 150 pracowników i zajmował dwa budynki, do tego dzielone z inną firmą. Dziś Intel Technology Poland to blisko 2 tys. pracowników i pięć budynków, których firma jest jedynym właścicielem, ale to wcale nie koniec dynamicznego rozwoju i zatrudniania pracowników.Choć Intel nadal najlepiej czuje się w dziedzinie produkcji procesorów, z racji swojego potencjału coraz częściej widać, jak wdraża innowacje na rynku w obszarze rozwiązań Cloud, jak śmielej wkracza w dziedzinę IoT i rynek pamięci nieulotnej. Kolejne projekty to kolejne wolne miejsca, które czekają na nowych pracowników.

Do jakiego obszaru obecnie firma poszukuje pracowników?

Projekt, który obecnie rozpoczyna Intel jest w grupie będącej częścią Non-volatile Memory Solutions Group (NSG), która zajmuje się w głównej mierze produkcją dysków SSD opartych o kości 3D NAND oraz 3D XPoint. NSG wytwarza także oprogramowanie, które ma za zadanie uwypuklić zalety dysków Intela - rozwiązania cachujące (Intel CAS) dane oraz rozwiązania RAID (Intel RSTe).

- Możemy zdradzić, że sam projekt jest związany z najnowszą generacją dysków opartych o technologie Intel Optane. Jeśli kandydat interesuje się tematyką nowoczesnych pamięci masowych, algorytmów optymalizacji przechowywania danych, a także ma ochotę mieć styczność z najnowszymi technologiami, to projekt spełni jego oczekiwania - opowiada NSG Poland engineering manager Intel Technology Poland.
Jaka osoba odnajdzie się w zespole?

- Na pewno taka, która szuka wyzwań i która lubi pracę w zespole. Oczywiście wskazane byłoby, aby osoba ubiegająca się o pozycję miała pewne doświadczenie w programowaniu - mówi nam Intel.
Z racji tematów, jakimi zajmuje się zespół NSG w Polsce, potrzeby są różne: od inżynierów systemów wbudowanych, poprzez specjalistów od automatycznego testowania, do inżynierów oprogramowania operujących w systemach Linux i Windows. Spora część zadań, z jakimi przychodzi mierzyć się w zespole są z pogranicza sprzętu i oprogramowania, dlatego przyda nam się kreatywność.

- Najważniejsze jest jednak, żeby mieć otwarty umysł i po prostu lubić programować. Przy takim podejściu z pewnością szybko pracownik odnajdzie swoje miejsce - dodaje Intel.
Jak wygląda typowy dzień pracy w Intelu.

Tam, gdzie to możliwe firma stara się pracować w ramach metodyki Agile. Rozpoczyna dzień od spotkań w zespołach, gdzie dzieli się informacją o tym, co dotychczas udało się zrobić i co zespół ma w planach na dziś. Później jest czas na pracę i inne spotkania projektowe. W połowie dnia pracownicy mogą wybrać się na obiad do jednej z kilku stołówek. Ponieważ firma dopłaca do posiłków, takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Czas w biurze to poza pracą, także możliwość skorzystania z pokoi gier czy foteli do masażu. Na chętnych czeka także drużyna piłkarska Intela.

Brzmi ciekawie? Osoby, które są zainteresowane pracą w Intel Technology Poland powinny skorzystać z Aplikowania na stronie kariery.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (108)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.