Ciekawe zawody: Influencerzy - nowa moda na pracę

Kasia Gilla-Glubiak, z zawodu nauczycielka WF-u, od trzech lat zajmuje się rozwijaniem swoich kanałów społecznościowych i współpracą z firmami jako influencer.
Kasia Gilla-Glubiak, z zawodu nauczycielka WF-u, od trzech lat zajmuje się rozwijaniem swoich kanałów społecznościowych i współpracą z firmami jako influencer. archiwum prywatne

W dzisiejszym odcinku cyklu "Ciekawe zawody" rozmawiamy z Kasią Gillą-Glubiak o pracy influencera, która zaczyna odgrywać coraz większą rolę w działaniach marketingowych firm. W ubiegłym miesiącu o pracy projektanta gier rozmawialiśmy z Michałem Szewczykiem. Kolejny wywiad już za miesiąc.Kasiu, jak przechodzi się przemianę z nauczycielki w influencerkę na Instagramie?

Kasia Gilla-Glubiak U mnie to wszystko zaczęło się niewinnie, a początek tej historii to ciążowe zwolnienie i nuda. Jestem magistrem wychowania fizycznego, pracowałam przez lata jako nauczyciel WF-u i trener siatkówki. Kiedy zaszłam w pierwszą ciążę, w szóstym miesiącu poradzono mi, żebym poszła już na zwolnienie, bo latające piłki dookoła brzucha nie są najlepszym pomysłem. Bardzo szybko zorientowałam się, że nie mam co robić, nudzę się w domu. Cały mój dzień był ustawiony pod wyjście na spacer. Zaczęłam czuć się niepotrzebna i było mi po prostu smutno. Pamiętam jak dziś, gdy pod koniec grudnia rozkleiłam się przed przyjaciółką, która powiedziała "Kasia, może ty zacznij pisać bloga". Wróciłam do domu i pomyślałam, "w sumie czemu nie" i tak zaczęłam pisać o rzeczach, które ciekawią kobiety w ciąży. O dylematach, kosmetykach, tym, jak mija ciąża, o odżywianiu i przybieraniu kilogramów. Pisałam to dla siebie i nagle okazało się, że czyta to coraz więcej i więcej osób i że dla innych kobiet to naprawdę jest ciekawe. Po urlopie macierzyńskim wróciłam do zawodu, jednak na krótko - spodziewaliśmy się drugiego synka. Nie ukrywam, że praca nauczyciela trochę kolidowała z tym, co zaczęłam robić w mediach społecznościowych. Poza tym, w obecnych czasach, postrzeganie nauczyciela w społeczeństwie mocno się zmieniło i trzeba się mierzyć z wieloma trudnościami, które nie mają nic wspólnego z nauczaniem. Jak dalej potoczy się moja droga zawodowa? To się jeszcze okaże.

Nie obawiałaś się utraty prywatności lub wystawienia się na hejt?

- Nie, pokazuję tyle, ile uznaję za właściwe, a ciałem doradczym jest mój mąż i mogę liczyć na jego sugestie, jeśli przekroczę granicę. Choć oczywiście zdarzyły mi się sytuacje, w których odczułam negatywne skutki dzielenia się swoim życiem w internecie. Jednego wieczoru powiedziałam na stories, że Borys kichnął, a już następnego dnia jedna z mam zgłosiła do dyrekcji, że przyprowadzam chore dziecko do żłobka. Było to dla mnie ewidentnie przekroczenie granicy, ale takie sytuacje to rzadkość. Za to spotykam się z wielką życzliwością od mojej społeczności, która jest cały czas ze mną i bardzo mnie wspiera.

Jak zdobyć taką społeczność? Na ten moment w internecie jest tyle treści, tylu blogerów, instagramerów. Jak ci się udało przekonać do tej pory do siebie ponad 34 tys. osób?

- Myślę, że ważne są dwie rzeczy, żeby być prawdziwym i żeby czymś się wyróżnić. Wiele osób w internecie pokazuje lukrowane życie z dzieckiem. Potem mamy wpadają w depresję, że ich świat po urodzeniu dziecka nie wygląda jak z Instagrama. A małe dziecko to przecież też bajzel, dres i rollercoaster emocjonalny. I myślę, że to powód, dla którego ludzie ze mną zostają. Jestem autentyczna i mówię szczerze o tym, co myślę i przeżywam. Kiedy jest źle, piszę, że jest źle, a kiedy dobrze, że jest dobrze. Nie chcę oszukiwać mojej społeczności, bo świat nie składa się tylko z pięknych chwil, szczególnie świat matki.

Jak zaczyna się zarabiać na blogu czy Instagramie?

- Nie myślałam o tym, że będę na blogu czy insta zarabiać. Po prostu publikowałam systematycznie, bo sprawiało mi to przyjemność. U mnie pierwszy moment, w którym zobaczyłam, że media społecznościowe mogą dać mi wymierne wartości, nastąpił gdzieś koło 10 tys. obserwujących. Ale tak naprawdę to nie liczba followersów ma znaczenie, tylko ich aktywność. Firmy, które szukają influencerów, patrzą właśnie na to, jak duża grupa ze społeczności, którą np. dany instagramer zbudował, jest aktywna na profilu w dyskusjach, reakcjach. Możemy mieć 1 tys. obserwujących i 500 aktywnych osób, a możemy mieć tyle osób przy wielkiej, 200 tys. społeczności, chociażby dlatego, że pochodzenie naszych polubień jest nie do końca legalne. Z ciekawostek według WhitePress wyróżnia się cztery typy influencerów: top-influencerzy to znane osobistości, jak np. Julia Wieniawa czy Lewandowscy, którzy mają powyżej 500 tys. obserwatorów. Dalej są makroinfluencerzy, którzy mają od 100 tys do 500 tys. Następnie influencerzy o średnich zasięgach 20-100 tys. Potem mikroinfluencerzy, których obserwuje od 10 tys. do 20 tys. i nanoinfluencerzy, którzy mają do 10 tys . obserwujących, za to mogą mieć ogromny wpływ na dość wąską, lokalną społeczność.

Mówiłaś o zaangażowaniu ludzi, jak się je buduje?

- Chyba po prostu trzeba być lubianym. Publikacja ciekawych treści to jedno, ale drugie, często w mediach społecznościowych ważniejsze, to sprawienie, żeby twoja społeczność czuła się z tobą dobrze. Czuła, że coś was wiąże, że coś wnosisz w ich życie. Wtedy w naturalny sposób zacznie żyć tym, co pokazujesz, a to właśnie angażuje. Algorytmy w mediach społecznościowych są tak ustawione, że im częściej ktoś się nami interesuje, tym częściej wyświetlane są mu nasze treści i robi się z tego właśnie takie koło. Ja mam często uczucie, że moja społeczność żyje razem ze mną. Czeka, co napiszę, martwi się moimi smutkami i cieszy codziennymi radościami. Gdy w tym roku byliśmy w szpitalu z Kacprem czy rok temu z Borysem - za każdym razem dostawałam dużo wsparcia od ludzi. Podsumowując, wydaje mi się, że autentyczność, pasja i systematyczność dają zaangażowaną społeczność. Oczywiście możemy dodać do tego jeszcze, że na insta liczą się piękne zdjęcia, na Facebooku większą rolę odegra ciekawa treść, a długa forma sprawdzi się raczej na blogu.

Jak wygląda współpraca zarobkowa z influencerem?

- Myślę, że zaczyna się u wielu osób, tak jak zaczęło się u mnie, czyli od proponowania barterów. Zaczynają się zgłaszać rozmaite firmy proponujące swoje produkty bezpłatnie za pokazanie ich w postach. Ja zawsze miałam podejście, że mój profil to nie słup ogłoszeniowy, na którym każdy może zostawić swoją ofertę. Wszystko robię w zgodzie ze swoimi wartościami. Jeśli uważam, że coś jest warte pokazania, zrobię to za darmo. Jeśli ktoś chce mi podarować produkt, musi się liczyć z tym, że napiszę to, co myślę. To jest ta autentyczność, o której mówiłam. Nie wyobrażam sobie pokazywać rzeczy, których nie używam, czy tych, które mi się nie podobają. Po barterach nadchodzi kolejny etap, czyli proponowanie wynagrodzenia za kampanie reklamowe. I tutaj stawki są bardzo różne. Często są to pojedyncze posty, ale mogą to być także długofalowe kampanie marketingowe lub możesz zostać twarzą marki. Różne źródła podają, że najbardziej znane osobistości w Polsce inkasują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy za kampanię w mediach społecznościowych. Reasumując - dla przykładu stawki przy influencerach mających 10-50 tys. obserwujących, mogą mniej więcej zaczynać się od 300, a kończyć na 1 tys. zł za post. Nie jest to żadne tabu, firmy coraz częściej współpracują z twórcami z sieci. U mnie ciekawe było też to, że właśnie dzięki prowadzeniu swojego profilu nawiązałam stałą współpracę z dużym hotelem w Trójmieście, któremu prowadziłam fanpage, kiedy jeszcze miałam jedno dziecko i mogłam to pogodzić.

Skoro nie mierzysz się z hejtem, nie masz problemów z powodu pokazywania swojej prywatności, to czy taka forma pracy ma jakieś minusy dla ciebie?

- To nie do końca tak, że tego hejtu zupełnie nie ma, bo każdy twórca w internecie mierzy się z tym na mniejszą lub większą skalę. Czasem zdarzy się ktoś z odmiennym zdaniem niż moje i wyrazi je niekoniecznie w kulturalny sposób. Trzeba z tym walczyć albo po prostu zignorować, bo prawda jest taka, że to brak uwagi jest największym bólem dla hejtera. Co do innych minusów tej pracy, na pewno trudno patrzeć na nią jak na w pełni stabilne zajęcie - kwestie związane z bezpieczeństwem, trendami czy zmiennymi preferencjami ludzi powodują, że cały czas trzeba się rozwijać i po prostu być elastycznym. W sumie nic w tym dziwnego, wirtualny świat tak szybko się rozwija, że trzeba za tym nadążyć. To jedno. Drugie, to że można się po prostu wypalić. Czasem można czuć takie uwiązanie, zmęczenie telefonem. Ja radzę sobie z tym tak, że robię dni totalnego offa, jestem tylko dla rodziny, nie ma mnie dla mojej społeczności. Kiedyś też odpisywałam na każdą wiadomość, a teraz pogodziłam się z tym, że nie jestem w stanie tego robić. Mam swoje życie w realu i swoje obowiązki. Nie zmienia to faktu, że czasem czuję wyrzuty sumienia z tego powodu, np. że ktoś poczuje się zlekceważony.

A jakie są największe plusy?

- Mogę pracować, kiedy chcę, ile chcę i gdzie chcę. To ma szczególne znaczenie przy dwójce małych dzieci. Wiele mam właśnie w tym okresie zaczyna swoją przygodę z blogowaniem czy prowadzeniem kanałów w social mediach, co potem przeradza się w zlecenia dla influencera. Na pewno też olbrzymim plusem social mediów i zbudowania dużej społeczności jest ogromny wpływ. Jak ten wpływ wykorzystamy, zależy od nas. Ja np. wymyśliłam sobie akcję "#help5saturday". Na Instagramie panują takie zwyczaje, że w czwartki często publikujemy wspomnienia #throwbackthursaday, w piątki polecamy inne konta #followfriday. Pomyślałam więc: to może w soboty pomagajmy? Wybieram zbiórkę pieniędzy prowadzoną na leczenie chorego dziecka i w sobotę zachęcam, aby przekazać 5 zł na pomoc. Satysfakcja, z jaką patrzysz, kiedy wpadają pieniądze, dzięki którym ktoś będzie miał szansę uratować swoje dziecko, jest niesamowita. Dostałam od rodziców mnóstwo podziękowań. Jednak tu też są ciemne strony. W pewnym momencie zostałam zasypana masą propozycji linków ze zbiórkami do publikacji. To było dla mnie trudne, musiałam odsyłać tych ludzi z niczym, bo przecież nie da się wszystkim pomóc i to było dla mnie ciężkie.

Nazwałaś swojego bloga niematkujmitu. To bardziej pogrożenie palcem tym, którzy chcą mówić, co mamy robić, czy tym, którzy postrzegają kobietę tylko jako matkę?

- I to, i to, ta nazwa ma wiele znaczeń. Jesteśmy matkami, ale przede wszystkim jesteśmy silnymi kobietami, które mają różne role poza byciem mamą. Jednak pomimo to bardzo często kobiety pozwalają się zamknąć tylko i aż w roli matki, o stałym repertuarze dnia. Ja bardzo się z tym nie zgadzam. Do tego kobiety lubią matkować, także innym kobietom. Ten blog to część większej układanki, organizuję wydarzenie o tej samej nazwie. Idea jest prosta - burzyć schematy dotyczące macierzyństwa, wspierać kobiety w rozwoju swoich pasji i dzielić się najlepszymi praktykami w kwestii bycia matką, ale też pewną siebie i zaradną kobietą. Bo przecież my kobiety możemy tak wiele.

A ty nie matkujesz swoim obserwatorom?

- Nigdy nie chciałam być i nie będę ekspertem. Ja po prostu dzielę się tym, czego sama doznaję i co odkrywam. Wszystko w myśl idei - "Macierzyństwo, czyli podróż pełna inspiracji". Chcę dzielić się tym, co sprawdziłam, wiem, że wielu osobom pomogło to podjąć lepsze decyzje, wielokrotnie ich zmotywowało i dało pozytywny zastrzyk energii. To informacje zwrotne od moich obserwatorów na Instagramie sprawiają właśnie, że robię to, co robię, i czerpię z tego ogromną radość.

Trójmiejski rynek pracy to różnorodność i ciągłe, dynamiczne zmiany. Ciekawe, niszowe profesje i zawody, które w chwilę zdobywają popularność. Chcemy pokazać czytelnikom nie tylko warte poznania profesje, ale także niezwykłych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy. Temu ma służyć cykl wywiadów "Ciekawe zawody".

Opinie (203)

Wszystkie opinie

 • (10)

  Influencer to już zawód? Ciekawe...

  • 263 6

  • Skoro można się z tego utrzymać, to zawód. (2)

   • 5 41

   • Zawód trzeba zdobyć, jeśli tylko pieniądze to najwyżej praca.

    • 56 3

   • Złodzieje i mordercy też się utrzymują a nie koniecznie to zawody

    • 4 0

  • Działalność zarejestrowana?

   ZUSy regularnie płacone?

   • 54 0

  • Wg. badań influencerzy mają bardzo niski wpływ na sprzedaż produktów które reklamują...Zaledwie 10 % (2)

   Dziwię się firmom że dalej w to się pchają, a skutek mizerny...

   • 44 0

   • 10 % to dużo (1)

    • 0 4

    • ale dzisięc procent nie sprzedaży, tylko wpływu samego influencera na zainsteresowanie marką....

     • 4 0

  • Poczekaj...

   Nie zdziwię się jak niebawem będzie można studiować taki kierunek na prywatnych uczelniach i będziemy mieli dyplomowanych influenserów :))

   • 47 0

  • Długie

   Za długie.

   • 0 0

  • gdzie Rada Języka Polskiego

   • 1 0

 • Wywlekanie prywatnosci (2)

  Sorry, ale to nie dla mnie. Niektorzy dla kasy sprzedadza najintymniejsze szczegoly przykre...

  • 189 9

  • 10/10

   W sam środeczek :)

   • 10 0

  • Najintymniejsze? To chyba subiektywne spostrzeżenie.

   • 1 5

 • Tylko pozazdrościć pomysłu, biznes fajny nie sztuką się narobić, ale zarobić i się nie narobić to już jest wyznwanie. (3)

  Wielkie wyrazy szacunku dla tych osób bo pomysł genialny, ja żeby zarobić dyszkę musze się trochę akrobacji wykonać. Podziw jeszcze raz podziw

  • 19 108

  • Ciekaw jestem czy mają zarejestrowaną działaności i czy płacą podatki????? (1)

   • 13 1

   • Jasne, nawet podwójne :-)

    Zaraz zrobię donos do IS

    • 2 2

  • Wielkie wyrazy szacunku ... napisał rzemieślnik ...

   Panie rzemieślnik Pan koło Rzemieślnika to żeś nawet nigdy nie stał

   • 5 1

 • (8)

  Śmieszy mnie to ogromnie. Ktoś dostaje za darmo czekoladę i naprawdę nie chce mi się wierzyć, że jak jest nie smaczna to napisze o niej prawdę. Każdy kto chodź trochę myśli wie, że za taki post, opinie cokolwiek każda agencja reklamowa będzie się zastanawiała czy warto z taką osobą współpracować. Kasa wydana, zła opinia o produkcje itd. Ale jak się napisze, zrobi fotkę otaguje że to najlepsza dietetyczna, bez glutenowa, ekologiczna czekolada to można być pewnym, ze zaraz jakieś następne zlecenie wpadnie. Pamiętacie może z tamtego roku wielkich influenserów żebrzących bo obiad w restauracjach w zamian za wpis. To była cała prawda i tym "zawodzie".

  • 164 3

  • misiu, ktoś, kto "chodź trochę myśli", napisałby "choć trochę myśli"

   • 11 9

  • (2)

   Szkoda, że korona kryzys do koca nie zweryfikował tych influencerskich pozerów.

   • 31 2

   • czas ich zweryfikuje (1)

    spokojnie.podobnie jak pseudo gastronomów

    • 25 2

    • Znam kilka utrzymanek z tego instagramowego świata. NIe znam głupszych ludzi. Jedna zdradza partnera "sponsora" na lewo i prawo, druga ma pretensje do całego świata, ze jak jej zegar biologiczny dobil do 30tki, to się już znudziła bogatemu partnerowi(a jak by nie inaczej wynaleźć kasę na podróże itd..), wiec 50 paro latek się przerzucił na jedna 19tke, jeszcze bardziej wyzudana;)

     • 30 6

  • To sposób autopromocji, marketingowy zabieg który..

   ...ma dodatkowo podnieść wartość w oczach potencjalnych reklamodawców i sponsorów.
   "Wyróżniam się, bo jestem autentyczna " "Wszystko w zgodzie z moimi wartościami" i temu podobne slogany, to po prostu kreowanie swojego wizerunku. Prawda jest taka że prawdziwe oceny zostają w prywatnej sferze, na przykład dla znajomych, a publikuje się bardzo dobre, ewentualnie dobre opinie. W przeciwnym razie nie będzie chętnych do barteru na przyszłość.
   To działa podobnie jak wyłączanie komentarzy pod artykułami sponsorowanymi.
   Kto chciałby płacić i robić czarny PR swojemu produktowi lub marce, nawet jeśli jest niskiej jakości?
   Tak więc na zapewnienia o bezstronności opinii proponuję wziąć poprawkę, i to sporą.

   • 35 2

  • Nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka. Każdy, bez względu na zawód, ma swoje wartości. Ktoś kradnie w pracy papier, ktoś podpier... w korpo koleżankę, a ktoś żebrze o obiad. Wcale to nie oznacza, że influencer nie będzie miał swoich zasad dotyczących promocji, inny następnym razem wydrukuje do pracy coś w domu, a kolejny zamiast podpier.. koleżankę zaproponuje jej pomoc. Jesteśmy tylko i aż ludźmi, a wtórne jest w jakim zawodzie :)

   • 7 10

  • Misiu, ortografia leży, bo niesmaczna, bezglutenowa, bo przed "bo" przecinek, tak jak przed "że" itd...

   • 0 5

  • Dokładnie!

   Opłata za kłamstwa i marketingowy bełkot.

   • 3 0

 • Tytuł (2)

  W tym cyklu chodzi o zajęcia - dodatkowe aktywności. Oczywiście, że ciężko być influencerem z zawodu, to raczej rodzaj pasji, który przekuwa się w dobre rzeczy, incinatywy.

  • 10 29

  • Tak, wszystko pro bono :) Ale Wy ludzie naiwni jestescie... Czekam az sprzedawcy slynnych garnkow, tez zostana influencerami.

   • 12 0

  • Pasji? Pasji do czego, dostawania rzeczy za darmo i promowania ich? Za kasę? Bądźmy poważni...

   • 4 0

 • z zawodu nauczycielka WF-u (9)

  i wszystko jasne

  • 131 13

  • Co masz do nauczycieli wf-u? (6)

   • 10 29

   • To taka magistra od fikołków.

    • 60 13

   • gorszych leserów w mojej szkole nie ma (2)

    • 28 3

    • trzeba było iść na AWF, mniej byś się frustrował (1)

     • 4 8

     • na AWF lądują ci co się nie dostali gdzie indziej albo sportowcy z krwi i kości

      • 7 1

   • Łażą i gwiżdżą, w sumie fajna robota

    Obibok pełną gębą

    • 22 3

   • To tempaki i tyle !

    • 4 1

  • czyli od urodzenia leser i miglant... jak tu robić by zarobić ale sie nie narobić ...

   • 21 4

  • Jej akurat gibkość i te sprawy przydała się w znalezieniu nadzianego erotomana. Stąd ma pewnie czas na udawanie celebrytki

   • 13 0

 • Kibicuję Kasi! (8)

  W ubiegłym roku Kasia i inne dziewczyny zaangażowały się w akcję zbiórki pieniędzy na operacje serca małej dziewczynki. Dzięki temu udało się zebrać 300.000 zł - zbiórka była organizowana przez siepomaga. Z resztą to nie pierwsza taka akcja w ich wykonaniu! Super, trzymam kciuki!

  • 17 76

  • (4)

   Kasiu, jeśli pomagasz to rób to z potrzeby serca a nie dla lajków i popularności. Próżniactwo bije od ciebie na kilometr

   • 25 7

   • (3)

    Ciekawe. Bo ja mam zupelnie inne odczucia. Nie wiesz jak wyglądają zbiórki, nie ma w tym nic z chęci zdobycia lajków a pomoc jest faktyczna dla dzieci które tego potrzebują! Ale najlepiej tylko krytykować!

    • 8 8

    • (2)

     Nie musisz się aż tak oszukiwać. A post "obserwatora" dobitnie o tym świadczy. Jak myślisz, kto może być jego autorem?

     • 7 2

     • (1)

      Na pewno nie ta osoba o której pomyslałeś... straszne jest jak ludzie potrafią oceniać innych totalnie o nich nic nie wiedząc

      • 1 1

      • Skąd wiesz co pomyślałem? To straszne, jak ludzie oceniają innych totalnie nic o nie wiedząc

       • 1 0

  • ile same daly ??? (2)

   • 4 0

   • (1)

    Co sobote zbierane są całkiem fajne sumki. Wpłaca się 5 zl (taki jest zamysł tej akcji) a Ty ilu osobom pomogłeś/aś?

    • 1 2

    • Nie odpowiedziałaś na pytanie.

     • 1 1

 • Magister wychowania fizycznego... (1)

  wow

  • 72 21

  • A ty co, po podstawówce?

   • 8 21

 • (17)

  przerażające są wasze komentarze...
  przykro czytać, naprawdę.
  Każdy robi to co lubi, jego sprawa.

  • 29 84

  • (2)

   Powiedz to głupim nastolatkom którym mózgi wyprało to towarzystwo i insragram. Takie są skutki, więc licz się z tym, ze konstruktywna krytyka to coś normalnego.

   • 36 3

   • Ciekawe (1)

    Przepraszam, a gdzie sà rodzice tych nastolatków, którym Instagram wyprał mózg? Gdzie wychowanie?

    • 8 9

    • Wlepiają gały przez cały dzień w piłkarzy i aktorów którzy wciskają im dokładnie ten sam szajs

     Ale to przecież coś zupełnie innego, bo to nie te głupie komóreczki :)

     • 7 2

  • (11)

   Zazdrość - sport narodowy większości Polaków.
   A twórczyni bloga gratuluje podążania za sobą.

   • 3 21

   • (10)

    Próżniactwo - sport narodowy również wielu Polaków. To może wymień zatem te rzeczy o które reszta ma być zazdrosna?

    • 21 1

    • Pieniądze. (5)

     • 1 5

     • (4)

      Wiesz chociaż jakie to pieniądze czy tylko tak rzuciłeś bez sensu?

      • 5 1

      • Ano wiem. Większe od moich, przy mniejszym wkładzie pracy. (3)

       A jestem programistą, więc poprzeczka nie stoi jakoś szczególnie nisko.

       • 2 8

       • Fakty i mity (2)

        Sensowne zarobki w tej branży to minimum 100 tysięcy followersów którzy lajkują, udzielają się. To samo dotyczy autora. Poniżej tego pułapu to sroga orka za pieniądze które programista zgarnia w 1-2 zlecenia

        • 9 1

       • Programista też może klepać PHP za 2500/mc (1)

        Ale nie mówimy przecież o dnie, tylko o tych, którym się udało :)

        • 4 0

       • No właśnie o tym mówię. Trochę jeszcze brakuje tych cyferek przy profilu

        • 2 1

    • (3)

     Pieniądze, nienormowany czas pracy, możliwość pracy z każdego miejsca na Ziemi gdzie dostępny jest internet, łączenie pracy zarobkowej z życiem rodzinnym, chęć dzielenia się z innymi swoimi rozważaniami itd

     • 1 14

     • (2)

      Pieniądze - j.w.
      Nienormowany czas pracy - ani to zaleta ani wada
      Praca z każdego miejsca - prawie każdy kto ma laptopa i telefon służbowy może to samo powiedzieć. Zwłaszcza przez ostatnie 6 miesięcy.
      Łączenie pracy zarobkowej z życiem rodzinnym - faktycznie, niesamowity luksus, co najwyżej dla ludzi którzy na 2 etaty jadą
      Chęć dzielenia się - dla kogoś kto nie ma takiej potrzeby to żadna zaleta i powód do zazdrości. Zmieniłbym na przymus dzielenia się swoją prywatnością. A to już niewielu się podoba.

      Coś średnio.

      • 10 2

      • (1)

       Ale jak widać są osoby, którym to pasuje. Nie rozumiem tego negowania faktów

       • 0 9

       • Gdzie niby je zanegowałem? Napisałem tylko, że większość ludzi tak naprawdę nie ma czego zazdrościć. Tyle

        • 9 1

  • To niech o tym nie pisze jakby kutfa studia z tego skończyła i była wyrocznia dla nastolatek.

   Taką rąbankę małolatom się właśnie funduje. Lajki i folowersi to się liczy u takich pustaków... Jedynie.

   • 14 0

  • Sponsorowane materiały bez informacji kto i za co zapłacił łamią np. przepisy o lokowaniu produktu. Tylko nikt z tym nic nie zrobi, np. UOKIK jest tak zarobiony, że ledwo jest w stanie karać za nieuczciwe reklamy telewizyjne.

   • 5 0

 • (18)

  Zabraknie internetu, skończy się moda na instagrama to ten "zawód" zniknie tak szybko jak się pojawił :) i trzeba będzie znowu uczciwie zarabiać pieniądze bez pisania sponsorowanych opinii

  • 78 7

  • Dokładnie tak! (1)

   Jeśli Zuckerberg zdecyduje się np. sprzdać Insta komuś innemu, a nabywca położy to na łopatki lub zmieni koncepcję diametralnie to 100 tys .obserwujących będzie warte tyle co i nic

   • 9 3

   • Bez przesady. Raczej będzie kupował całą konkurencję dążąc do zdobycia jak największego rynku i nic nie będzie sprzedawał. Niestety.

    • 4 1

  • (15)

   Ale na razie są możliwości wiec jest i popyt i podaż. Nie rozumiem krytykowania, nie chcesz to nie wchodź na blogi.

   • 3 15

   • (14)

    Nie podoba ci się moja opinia nie wchodź w wątek i nie komentuj. Skoro nie rozumiesz krytykowania jedyne co mogę zalecić to przejrzenie na oczy, bo prawdziwy świat to nie tylko peany, zachwyty i pochlebstwa.

    • 16 1

    • Popieram.

     • 3 0

    • (12)

     Między myśleniem krytycznym, a krytykowaniem jest różnica, której ty jak widać nie zauważasz. Dobrego dnia

     • 1 9

     • (11)

      Właśnie udowodniłeś jak bardzo mijasz się z prawidłowym rozumieniem czym jest krytyczne myślenie. Na pewno dobrze wpisałeś w wyszukiwarkę, misiu?

      • 11 1

      • (10)

       Kochanie, podziwiam twoją zawziętość w temacie, który cię nie interesuje. Może zaczniesz prowadzić bloga?

       • 0 7

       • (9)

        Ty rzecz jasna nie jesteś zawzięty tylko tak podoba ci się moja opinia prawda? Bo inaczej przecież nie warto komentować

        • 3 0

       • (8)

        Och, ja mam duże pokłady altruizmu i widzę, że masz potrzebę ciągnięcia tematu, więc przynoszę ci ulgę i kontynuuję tą wielce wspaniałą wymianę zdań, misiu - pysiu

        • 0 4

       • (7)

        Ty jesteś altruistą, ja masochistą, słonko

        • 2 0

       • (6)

        Kotku, podoba mi - co prawda ironiczne - ale jednak przyznanie do masochizmu. Gdybyś nie był takim krytykantem, może by coś z tego wyszło. Buźka

        • 0 1

       • (5)

        Ironią to akurat był mój poprzedni post. Widać przeceniłem twoje zdolności percepcji.

        • 0 1

       • (4)

        Och, doskonale odczytałam twoją ironię, ty mojej jak widać nie. Dobrego wieczoru, a jutro lepszego humoru.

        • 0 1

       • (3)

        Ależ oczywiście :) A tak na serio - na początku byłaś nawet trochę zabawna, teraz popadasz w schematy i zaczynasz mnie nudzić. Liczę, że się postarasz następnym razem.

        • 2 0

       • (2)

        I tą krytyką mojej osoby zakończmy, wywód odnośnie krytykowania innych na forach internetowych :) Dobrych snów

        • 0 2

       • (1)

        Ps. Następnego razu nie będzie. Chyba że w twoich marzeniach, kotku.

        • 0 2

       • Oj, już się tak tą krytyką nie przejmuj. To nie jest zbyt zdrowe.

        Ps. Sama sobie robisz na przekór. Ja sobie dam radę - i tak co miałem do powiedzenia rzeczowego w temacie to już zrobiłem, w przeciwieństwie do ciebie.

        • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum