CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 74:59. Gra o tytuł trwa, mecz w czwartek

dak.
14 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarki VBW Arki Gdynia nie zaliczą trzeciego finałowego spotkania z CCC Polkowice do udanych. Ich gra posypała się w drugiej kwarcie, przez trudno było się im pozbierać przed końcem starcia. Koszykarki VBW Arki Gdynia nie zaliczą trzeciego finałowego spotkania z CCC Polkowice do udanych. Ich gra posypała się w drugiej kwarcie, przez trudno było się im pozbierać przed końcem starcia.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z CCC Polkowice 59:74 (26:15, 11:31, 10:18, 12:10) w trzecim finałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie mogły przypieczętować mistrzostwo Polski, ale będziemy mieli jeszcze emocje. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2:1 dla gdynianek, a a czwarte spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 kwietnia, o godz. 19. Porażka oznacza również przerwanie imponującej serii 56 zwycięstw z rzędu podopiecznych Gundarsa Vetry na polskich parkietach, która trwała od sezonu 2018/19.

Hampton 20 (3x3), Stanković 15, Ellenberg 12, Gertchen 9 (1x3), Gajda 8 (1x3) oraz Nacickaite 10 (1x3), Telenga 0 (11 zb.), Grabska 0
Sędziowie: Mordal, Krupiński, Kuzia
Widzów: Mecz bez publiczności
Kastanek 15 (3x3), Kunek 13 (1x3), Miskiniene 12 (2x3, 11 zb.), Spanou 11 (2x3, 6 zb.), Balintova 6 (1x3, 6 as.) oraz Greinacher 2, Rembiszewska 0, Borkowska 0, Morawiec 0

To może być ostatni dzień sezonu 2021/22 Energa Basket Ligi Kobiet. Finałowa rywalizacja trwa do trzech zwycięstw, a w obu meczach w Gdyni górą były koszykarki VBW Arki. Jeśli wygrają i w Polkowicach, to ponownie zostaną mistrzyniami Polski.
O zwycięstwie w pierwszym meczu zadecydował rzut Alice Kunek w ostatniej sekundzie meczu.

VBW Arka Gdynia - CCC Polkowice 69:67. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Natomiast w drugim pojedynku było 71:65 dla żółto-niebieskich.

Artemis Spanou przed finałową rywalizacją mówiła, że finał sezonu to moment, na który czekała od początku rozgrywek.

Artemis Spanou: Czekałyśmy na to cały sezon

Tuż przed trzecim meczem Alice Kunek poinformowała, że bez względu na wynik finału, pozostanie w VBW Arce Gdynia. To ważna wiadomość, gdyż Australijka jest liderką żółto-niebieskich w tym sezonie.

Alice Kunek: Zostaję na kolejny sezon - wywiad czytelników Trojmiasto.pl

Pierwsza "5" CCC: 7 Ellenberg (CCC Polkowice), 10 Stanković (CCC Polkowice), 13 Gajda (CCC Polkowice), 15 Gertchen (CCC Polkowice), 24 Hampton
Pierwsza "5" VBW Arki: 1 Kunek (VBW ARKA Gdynia), 15 Spanou (VBW ARKA Gdynia), 21 Miskiniene (VBW ARKA Gdynia), 23 Kastanek (VBW ARKA Gdynia), 41 Balintova
Przed spotkaniem wybrzmiał hymn Polski
1'
Zaczynamy mecz!
za 2 punkty
1'
[2:0] Strata Kunek. Hampton w kontrze i otwiera wynik spotkania
za 2 punkty
1'
[2:2] Miskiniene w akcji 2+1. Faulowała Ellenberg
1'
Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) nie trafia rzutu wolnego
2'
Ellenberg (CCC Polkowice) pudłuje z dystansu
2'
Myli się też Kunek (VBW ARKA Gdynia)
za 2 punkty
2'
[4:2] Miskiniene przez ręce Miskiniene
za 3 punkty
2'
[4:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (VBW ARKA Gdynia).
za 2 punkty
3'
[6:5] Stanković z półdystansu
za 3 punkty
3'
[6:8] Szybka odpowiedź Spanou
3'
Balintova niecelnie zza łuku
4'
Nie trafia Stanković (CCC Polkowice)
za 2 punkty
4'
[6:10] Miskiniene spod kosza
4'
Hampton faulowana przez Spanou (VBW ARKA Gdynia)
wolne (trafione oba)
4'
[8:10] Hampton (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) zablokowana przez Stanković (CCC Polkowice)
5'
Teraz Hampton zatrzymała Spanou (VBW ARKA Gdynia)
5'
Stanković (CCC Polkowice) fauluje Spanou (VBW ARKA Gdynia)
5'
[8:12] Spanou (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[10:12] Hampoton trafia trudny rzut
za 2 punkty
6'
[10:14] Odpowiada Balintova
za 3 punkty
6'
[10:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Miskiniene (VBW ARKA Gdynia).
czas
6'
Przerwa na żądanie (CCC Polkowice).
za 2 punkty
6'
[12:17] Gajda z czystej pozycji
7'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) faulowana przez Hampton
7'
Stanković (CCC Polkowice) fauluje Miskiniene (VBW ARKA Gdynia). To drugi faul koszykarki z Serbii
za 3 punkty
7'
[12:20] Balitova w akcji kombinacyjnej z Kastanek
za 3 punkty
7'
[15:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hampton (CCC Polkowice).
za 3 punkty
8'
[15:23] Miskiniene z lewego narożnika
8'
Nacickaite (CCC Polkowice) dwukrotnie pudłuje
8'
Nieporozumienie Kastanek (VBW ARKA Gdynia) z Greinacher (VBW ARKA Gdynia)
9'
Mylą się: Ellenberg (CCC Polkowice), Kastanek (VBW ARKA Gdynia) i Hampton
za 2 punkty
10'
[15:25] Kastanek w akcji 2+1. Faulowała Ellenberg
10'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) nie wykorzystuje rzutu wolnego
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[15:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Balintova (VBW ARKA Gdynia).
10'
Nacickaite (CCC Polkowice) nie trafia ostatniego rzutu w tej kwarcie
10'
KONIEC I KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 15:26
11'
Zaczynamy II kwartę.
za 3 punkty
11'
[18:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
11'
Strata Ellenberg (CCC Polkowice). Po drugiej stronie faulowana Balintova
za 2 punkty
12'
[18:28] Greinacher na raty
za 2 punkty
12'
[20:28] Ellenberg (CCC Polkowice) w dwójkowej akcji z Telengą
za 2 punkty
12'
[22:28] Ellenberg w kontrze
czas
12'
Przerwa na żądanie (VBW ARKA Gdynia).
13'
Balitova nie trafia z 8. metra
za 3 punkty
13'
13'
Balintova zablokowana przez Hampton
13'
Balintova indywidualnie ale niecelenie
za 2 punkty
13'
[27:28] Nacickaite dobija rzut Gertchen
za 1 punkt
13'
[28:28] Rzut wolny trafia Nacickaite (CCC Polkowice).
14'
Balitova musiała rzucić z 10 metrów, ale nie trafia
za 2 punkty
14'
[30:28] Ellenberg trafia trudny rzut
15'
Pudłują: Morawiec (VBW ARKA Gdynia) i Nacickaite (CCC Polkowice)
15'
[30:30] Kastanek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[32:30] Stanković w akcji 2+1
za 1 punkt
15'
[33:30] Rzut wolny trafia Stanković (CCC Polkowice).
za 2 punkty
15'
[35:30] Gertchen z Kastanek na plecach.
czas
15'
15'
W drugiej kwarcie już 20:4 dla CCC
za 3 punkty
16'
za 3 punkty
16'
[38:33] Szybka odpowiedź Gajdy
16'
Nie trafia Gajda (CCC Polkowice)
17'
Telenga fauluje Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
17'
Z dystansu pudłuje Kastanek (VBW ARKA Gdynia), ale zbiera Miskiniene (VBW ARKA Gdynia). Myli się też Kunek (VBW ARKA Gdynia)
za 2 punkty
17'
[40:33] Stanković spod kosza
za 2 punkty
18'
[40:35] Kunek rehabilituje się za poprzednią akcję
za 2 punkty
18'
[42:35] Gajda wjeżdża pod kosz
19'
Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) fauluje ofensywnie
za 2 punkty
19'
[44:35] Hampton dobija rzut koleżanki
za 2 punkty
19'
[44:37] Spanou spod kosza
kontuzja
20'
Balitova opuszcza boisko z bólem na twarzy. Jednak to sędziowie gwizdnęli jej przewinienie na Telendze
20'
Gajda (CCC Polkowice) zgubiła piłkę. Piłka dla Arki
20'
Morawiec (VBW ARKA Gdynia) nie trafia z dystansu
za 2 punkty
20'
[46:37] Ellenberg z półdystansu
20'
Kastanek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje
20'
KONIEC II KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 46:37.
Koszykarki VBW Arki dobrze rozpoczęły mecz i skutecznie radziły sobie w pierwszej kwarcie. Natomiast w drugiej coś się zacięło, a CCC szybko odrobiły straty i dostały wiatru w żagle. W drugiej partii przyjezdne zbyt często pozwalały rywalkom na oddawanie łatwych rzutów, co przełożyło się na wysoki wynik w drugich 10 minutach.
Statystyki po I połowie:
rzuty z gry: CCC 19/36 (52 proc.) - 13/32 (40 proc.)
rzuty za 3: 4/8 (50 proc.) - 6/15 (40 proc.)
zbiórki: 21 - 17
przechwyty: 3 - 2
bloki: 3 - 0
straty: 3 - 5
Koszykarki wracają na parkiet
21'
Zaczynamy III kwartę
21'
Balitova uporała się z urazem i jest na parkiecie
21'
[48:37] Gertchen (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
21'
Gajda (CCC Polkowice) fauluje Kunek (VBW ARKA Gdynia)
21'
[48:39] Kunek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
22'
Hampton pudłuje zza łuku
22'
za 2 punkty
22'
[48:41] Kunek po zwodzie na Gertchen
23'
Telenga pudłuje z łatwej pozycji
23'
Hampton fauluje Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
23'
[48:43] Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[50:43] Stanković po zwodzie na Spanou
24'
Balintova pudłuje zza łuku. Myli się też Spanou (VBW ARKA Gdynia)
za 2 punkty
24'
[52:43] Hampton w akcji 2+1. Fauluje Miskiniene
za 1 punkt
24'
[53:43] Rzut wolny trafia Hampton (CCC Polkowice).
24'
Złe podanie Balintovej do Miskiniene (VBW ARKA Gdynia) i strata
za 2 punkty
25'
[53:45] 2 punkty Kunek
za 3 punkty
25'
[56:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gertchen (CCC Polkowice).
26'
Pudło Gajdy (CCC Polkowice), strata Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
za 2 punkty
26'
[58:45] Gertchen trafia trudny rzut
26'
Gertchen (CCC Polkowice) fauluje Kunek (VBW ARKA Gdynia). Australijka trafia, ale sędziowie... nie zaliczają punktów
26'
Kastanek (VBW ARKA Gdynia) i Greinacher (VBW ARKA Gdynia) nie trafiają z dystansu
27'
za 2 punkty
27'
[60:45] Ellenberg wjazdem pod kosz
28'
Nacickaite (CCC Polkowice) fauluje Kastanek (VBW ARKA Gdynia)
28'
[60:47] Kastanek (VBW ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Rembiszewska (VBW ARKA Gdynia) fauluje w ataku. Ellenberg (CCC Polkowice) pudłuje
za 2 punkty
28'
[62:47] 2 punkty zdobywa Nacickaite (CCC Polkowice).
czas
28'
29'
Rembiszewska (VBW ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu
29'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) również myli się na obwodzie
30'
Stanković (CCC Polkowice) faulowana przez Rembiszewską (VBW ARKA Gdynia)
30'
[64:47] Stanković (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Gertchen (CCC Polkowice) faulowana przez Balinotvą
30'
Gertchen (CCC Polkowice) pudłuje oba rzuty wolne
30'
KONIEC III KWARTY. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 64:47
31'
Strata Greinacher (VBW ARKA Gdynia), pudło Greinacher (VBW ARKA Gdynia)
32'
Nacickaite (CCC Polkowice) faulowana przez Greinacher (VBW ARKA Gdynia)
32'
[66:47] Nacickaite (CCC Polkowice) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) fauluje ofensywnie
33'
Kunek (VBW ARKA Gdynia) pudłuje z dystansu
33'
Stanković (CCC Polkowice) zatrzymuje Miskiniene (VBW ARKA Gdynia)
33'
Greinchaer blokuje Telengę
za 3 punkty
34'
[66:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Spanou (VBW ARKA Gdynia).
35'
Morawiec (VBW ARKA Gdynia) zablokowana przez Stanković (CCC Polkowice). Pod koszem dwukrotnie myli się Borkowska (VBW ARKA Gdynia)
za 3 punkty
35'
za 2 punkty
35'
[68:53] Ellenberg z półdystansu
36'
Mylą się przyjezdne pod koszem CCC
za 3 punkty
36'
[68:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kunek (VBW ARKA Gdynia).
za 3 punkty
36'
za 2 punkty
37'
[71:58] Kastanek po penetracji
37'
Błąd techniczny Ellenberg (CCC Polkowice)
za 2 punkty
38'
[73:58] Stanković spod kosza
38'
Spanou (VBW ARKA Gdynia) powstrzymana przez Telengę
38'
[74:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Gajda (CCC Polkowice).
39'
Minęły 24 sekundy na akcję Arki
39'
Gertchen (CCC Polkowice) nie trafia z dystansu
39'
[74:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Spanou (VBW ARKA Gdynia).
40'
Grabska (CCC Polkowice) pudłuje z dystansu
40'
KONIEC MECZU. CCC POLKOWICE - VBW ARKA GDYNIA 74:59.
To nie było dobre spotkanie w wykonaniu VBW Arki Gdynia. Koszykarki weszły dobrze w ten mecz, ale gospodynie zmieniły sposób obrony w drugiej kwarcie i gra żółto-niebieskich się posypała. Spadła skuteczność, a do tego zaczęły dochodzić proste błędy. Widoczny był brak obwodowych zawodniczek, które mogłyby dać zmiany: Angeliki Slamovej i Kamili Podgórnej. To mecz, który podopieczne Gundarsa Vetry muszą szybko wymazać z pamięci. Już w czwartek, 15 kwietnia, o godz. 19, pojedynek numer 4.
Tym samym została przerwana imponująca seria 56 zwycięstw z rzędu na polskich parkietach, którą żółto-niebieskie kontynuowały od sezonu 2018/19.