Wiadomości

Akademia Umiejętności i Dni Kariery tuż tuż...

Najnowszy artukuł na ten temat

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

Świat pędzi do przodu, więc też coraz więcej od nas wymaga. Również aby zdobyć pracę, szczególnie tę wymarzoną, musimy zadbać o podnoszenie swoich kwalifikacji.Idealne warunki do tego stwarza czterodniowy cykl bezpłatnych szkoleń, których tematyka związana będzie m.in. ze sztuką autoprezentacji, coachingu kariery, prowadzenia negocjacji, efektywnego zarządzania czasem oraz taktyk sprzedażowych.

Uczestnicy Akademii Umiejętności będą mieli szanse dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy oraz pomyślnie przejść proces rekrutacji. Szkolenia w formie wykładowej oraz polegające na rozwiązywaniu ciekawych problemów biznesowych są świetną okazją do rozwoju osobistego, rozwoju potencjału oraz pobudzenia kreatywności.

Pomysłodawcą i organizatorem Akademii Umiejętności jest AIESEC - międzynarodowa organizacja studencka, która umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień.

Szkolenia i warsztaty prowadzone będą przez firmy szkoleniowe, organizacje oraz firmy biorące udział w targach pracy, praktyk i staży Dni Kariery, zwieńczających Akademię Umiejętności w czwartek 24 marca 2011 roku.

Czy wybierzesz się na którąś z tych imprez?

tak, to będzie ciekawe wydarzenie dla studentów i pracodawców 27%
nie, nie mam w zwyczaju uczestniczyć w tego typu wydarzeniach 26%
chętnie bym uczestniczył(a) w tych wydarzeniach, ale nie mam takiej możliwości 47%
zakończona Łącznie głosów: 15
Dni Kariery to największe w Polsce targi pracy, praktyk i staży dla studentów. Dzięki temu wydarzeniu, młodzi ludzie mogą nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami jeszcze przed rekrutacją, porównać ich oferty, zdobyć kontakty i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Firmy wystawiające się w ramach targów będą miały możliwość przekonania odpowiadających profilem studentów do złożenia swojej aplikacji, promocji rekrutacji oraz wymiany informacji i wzajemnych oczekiwań.

W tym roku Dni Kariery odbędą się po raz dwudziesty. Organizatorzy przewidują obecność ponad 40 firm oraz studentów ze wszystkich trójmiejskich uczelni.

Szczegóły dotyczące Dni Kariery oraz zapisów na warsztaty znajdują się na stronie: www.dnikariery.pl, edycja: Gdańsk. W zakładce "Zapisy - Akademia Umiejętności" należy wybrać warsztat, w którym chciałoby się uczestniczyć.

Zapisy do Akademii Umiejętności ruszyły 7 marca, liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona. Do zobaczenia w dniach 20-24 marca 2011 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, przy ul. Armii Krajowej 121.

Opinie (14) 8 zablokowanych

 • rozpocznij swą karierę od umowy zlecenie! (1)

  rozpocznij swą karierę od umowy zlecenie! kogo oni chcą oszukać...

  • 13 1

  • Trutu tutu pęczek drutu

   Mam już dość tej nowomowy: elastyczność zatrudnienia, pakiety antykryzysowe itd. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że dobro zwykłego pracownika, który uczciwie zarabia na swoje życie dawno zostało przysłonięte przez kapitalistów.

   • 4 0

 • świat wyzyskiem stoi.......niestety (6)

  dla kogo jest praca zawodowa ?? skoro na starcie opowiada się ludziom bajeczki o praktykach, potem stażach (oczywiście bezpłatnych) które rzekomo potem mają procentować.....; ale najlepiej karierę zacząć od wolontariatu, albo udzielania się w kołach zainteresowań, organizacjach studenckich.........oczywiście za darmo;
  Po co więc po tym wszystkim pracodawca ma zatrudniać kogoś takiego na umowę o pracę na godziwych warunkach ?? Skoro taki ktoś przez pół życia dał się wyzyskiwać to pewnie da się wyzyskiwać dalej !!! tym bardziej, że zawsze można rzucić hasło o domniemanym kryzysie :-) lub o trudnym rynku pracy gdzie przecież "na twoje miejsce jest już 5 następców :-(
  Przecież chyba ktoś dał na to przyzwolenie i teraz ludzka praca jest postrzegana jako niewiele warta, a zarobki 1200 - 1500 zł na rękę to norma zawodowa dla wielu ludzi z wyższym wykształceniem........smutne to

  • 12 1

  • nie biadol tylko do nauki (4)

   sam znam przypadki kiedy inżynier po studiach zarabiał 800zł teraz zarabia ponad 5tys. - ale przez cały czas te osoby się dokształcały i robiły kolejne np. uprawnienia.
   Mnie nie dziwi że pracodawca nie płaci za staż, bo ktoś musi osobę taką która nic potrafi wyszkolić, a to koszuje czas pracy innych już pracowników i co najważniejsze nie wiadomo czy taka osoba po takim szkoleniu nie znajdzie sobie innej pracy.
   Poza tym nie ma w Polsce obowiazku pracy - można wyjechac np. do
   Niemiec i tam godnie zarabiać jak komus 'nie podobaja' sie place tutaj.

   • 1 5

   • (3)

    Ty inżynier (o ile w ogóle masz tytuł inżyniera) nie wyjeżdżaj z takimi głupimi radami. Szkolenie na własną rękę to duży plus ale jak firma na własny koszt już nie chce szkolic to znaczy,że firma do bani. Każda branża i firma jest specyficzna i musi szkolic pracownika zgodnie ze swoimi standardami i wymaganiami. Niestety ale w dobrych firmach jest coś takiego co się nazywa rozwojem zawodowym pracownika, przejrzystą scieżką kariery itp a w firmach do bani jest tak,że masz juz wszystko umiec. No to chyba nie jest normalne

    • 4 1

    • widac ze jestes (2)

     po studiach i jestes naiwny -"jak firma na własny koszt już nie chce szkolic to znaczy,że firma do bani"
     Własnie to jest błąd! Nie czekasz na to!
     Sam sie wyszkolisz/wyszkolisz i potem to ciebie pracodawca szuka, a nie ty jego!

     wiekszosc znajomych po studiach, zaczynala prace za naprawde smieszne pieniadze bo od 800 do 1200 zł. Jakby pracowali fizycznie przy układaniu kafelek wiecej by dostali.
     Dopiero zdobowanie doświadczenia w kolejnych firmach i samo-kształcenie pozwoliło im lepiej zarabiac i się uniezaleznic od widzi-mi-się pracodawcy.
     Nic nie ma od razu.

     • 0 5

     • (1)

      Ciekawe bo ja znam takich co zaczynali od 1200 a dziś zarabiają 4000 ale o przebieraniu w pracodawcach mowy nie ma. Halo Halo....jesteśmy w Polsce. Tu nie Ameryka. A 4 tys to w Polsce nie majątek. A z tym zdobywaniem doświadczenia to też takie ogólne bajeczki. Ja znam wielu inżynierów co z braku pracy podjęli prace związane co prawda z wykształceniem ale to doświadczenie to było wymagane na poziomie handlowym. I są dziś handlowcami ds. technicznych. Nic się nie rozwinęli technicznie bo firm to nie interesuje. Maja robic zyski. Ale inaczej nie mogli bo po studiach trzeba zacząc życ i pracowac a nie przebierac w ofertach bo ich po prostu nie ma. Możesz z tym polemizowac ale faktów nie zmienisz. Pracy nie ma i ludzie z Polski wyjężdzają. I to od lat mamy wielkie fale emigracji. Więc halo halo...obudż się, kilku osobom może się udac i Polska będzie dla nich fajna ale dla większości ludzi nie ma tu przyszłości. Ja też nie mam zle w życiu ale ślepy nie jestem. Polska to nie raj dla wszystkich

      • 0 0

      • "Ja znam wielu inżynierów co z braku pracy podjęli prace związane co prawda z wykształceniem ale to doświadczenie to było

       wymagane na poziomie handlowym. I są dziś handlowcami ds. technicznych. Nic się nie rozwinęli technicznie..." bo widocznie nie są zbyt dobrzy.. Posłuchaj lepiej kolegi inżyniera, z którym tak zawzięcie się sprzeczasz.. Tytuł magistra może zdobyć każdy- żadna filozofia. Tak jak mówisz "jesteśmy w Polsce"- tu trzeba zapracować na awans i podwyżkę, a nie szczekać na wejściu.

       • 1 0

  • No niestety.. bez doświadczenia ciężko o inne wynagrodzenie. Ale mogę Cię pocieszyć, że tylko Ci, którzy sobie nie radzą zostają z takim wynagrodzeniem na dłużej. Jeśli jesteś zdolny, przecierpisz max. rok, w tym czasie bierzesz na siebie znacznie więcej obowiązków, by nauczyć się jak najwięcej i już jesteś 2 razy więcej warty! :-) Ludzie, którzy przez to przeszli naprawdę nie narzekają, zatem życzę powodzenia! :-)

   • 1 0

 • glupota tylko jakis koles z ukladow robi sobie kase to jest chore jak wladza

  normalny czlowiek nie potrzebuje takich glupich warsztatow to samo co w urzedzie pracy robisz kurs obywatele placa za taki kur i dalej nie masz pracy ktos na leb upadl to jest wyzucanie pieniedzy znajomemy z urzedaso do kieszeni skandal ja robilem kurs z urzedu pracy bagatela urzad musisl zaplacic za mnie za kurs 4000 zl i nadal nie mam pracy to jest chore jak robie kurs powinien mi urzad pracy dac zaraz prace po co to sie nazywa urzad pracy pytam podatnikow pieniadze ida do kieszeni jakiegos urzedasa co to glupote wymyslil

  • 3 0

 • (2)

  To ja się zapytam w taki sposób: Ilu będzie absolwentów w tym roku ze wszystkich trójmiejskich uczelni i ile rzeczywiście jest wolnych wakatów oferowanych na tych szczytnych Dniach Kariery? Obawiam się ,że jak zwykle będzie tak, że tak naprawdę potrzeba kilka osób do firmy w danej specjalności a roku o takiej specjalności jest ok 100 osób. Co ta reszta ma robic? Cześc magistrów już zasuwa w Anglii a od 1 maja kolejne zastępy wyedukowanych zaczną karierę w Niemczech i Austrii. No ale pewnie niedługo przeczytam, że Targo okazały się wielkim sukcesem

  • 0 0

  • (1)

   Warto pomyśleć jeszcze o Chinach, Indiach, Rosji czy Brazylii. Z bogatszych i równie dalekich krajów zostają Australia, Kanada i Nowa Zelandia - tyle, że tam będzie akurat wyjeżdżać sporo rówieśników z samej Anglii (u nich 972 tysiące osób do 26 roku życia nie ma pracy).

   • 0 0

   • W przeciwieństwie do Polski rówieśnicy w Anglii nie mają pracy bo są leniami i nie mają ochoty pracowac na niskich stanowiskach. Właśnie dzięki temu Polacy znajdują zatrudnienie na Wyspach.

    • 0 0

 • a świat pędzi dziś do przodu ja w Biedronce uczę się zawodu

  i mam pensji tysiąc trzysta a to wielka pensja jest oczywista
  dni kariery i powodzenia i jakoś mało do jedzenia

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.