• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

35 tys. zł dotacji na własny biznes

VIK
9 sierpnia 2022, godz. 13:30 
Opinie (87)
O dotację nie mogą ubiegać się również osoby, które w ciągu 24 miesięcy zamknęły inną działalność gospodarczą. O dotację nie mogą ubiegać się również osoby, które w ciągu 24 miesięcy zamknęły inną działalność gospodarczą.

Gdański Urząd Pracy daje 35 tys. zł na własny biznes. Rusza "Start-UP. Zamień pomysł na biznes!", czyli nowy projekt, dzięki któremu 80 przedsiębiorców otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Program skierowany jest do osób bezrobotnych, poniżej 30. roku życia.Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Gdańskim Urzędzie Pracy, które nie ukończyły 30. roku życia i chciałyby założyć działalność gospodarczą. W przypadku osób poniżej 25. roku życia dodatkowym kryterium jest czas pozostawania w ewidencji Urzędu Pracy. Nie może być on dłuższy niż 4 miesiące.

4 mln zł na szkolenia programistów i logistykówAby przystąpić do projektu, należy wypełnić i złożyć wniosek o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej. Konieczne jest jego pozytywne zaopiniowanie przez doradcę klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Spotkanie z doradcą należy umówić najpóźniej do 19 sierpnia, wysyłając wiadomość na adres:

  • dla nazwisk zaczynających się na literę od A do Ł: sylwia.lopacinska@gup.gdansk.pl lub 58 743 14 40
  • dla nazwisk zaczynających się na literę od M do Z: beata.markowska@gup.gdansk.pl lub 58 743 14 50

Dotacja jest bezzwrotna, pod warunkiem, że działalność będzie prowadzona minimum przez rok. Zgłoszenia przyjmowane są od 22 do 26 sierpnia. Więcej informacji na stronie www.gdansk.praca.gov.pl.

Jakie branże są wykluczone z programu GUP?Pomysł na własny biznes nie może dotyczyć działalności sezonowej, rolnictwa, transportu taksówkarskiego, handlu akwizycyjnego, usług wróżbiarskich, ezoterycznych oraz zakresu medycyny naturalnej. O dotację nie mogą ubiegać się również osoby, które w ciągu 24 miesięcy (licząc od daty złożenia wniosku) zamknęły inną działalność gospodarczą.

Na co nie wolno wydać dotacji?Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są w regulaminie. Określa on m.in. zasady punktowania wniosków, zgodnie z którymi kryterium kwalifikacyjnym do udziału w programie będzie otrzymanie minimum 33 punktów w procedurze oceny przedłożonych dokumentów. Regulamin projektu reguluje też, na co może być wydane 35 tys. zł dotacji. Nie można przeznaczyć tych pieniędzy np. na wynagrodzenie dla pracowników, czynsz, opłaty administracyjne, remont pomieszczeń czy zakup paliwa.
VIK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pracodawcy w Trójmieście

Forum

Najczęściej czytane