Wiadomości

stat

100 miejsc pracy w gdańskiej firmie

Wakacje.pl szuka 100 osób chętnych do pracy związanej ze sprzedażą wycieczek.
Wakacje.pl szuka 100 osób chętnych do pracy związanej ze sprzedażą wycieczek. materiały prasowe

Doświadczeni i początkujący sprzedawcy, studenci, maturzyści, a także osoby związane z turystyką to kandydaci, których chce zatrudnić duża gdańska firma Wakacje.pl. 100 sprzedawców rozpocznie pracę sezonową i stałą, a ich zadaniem będzie doradztwo i sprzedaż wycieczek zagranicznych. 40 najlepszych pracowników wyjedzie jesienią na darmowe wakacje.Wakacje.pl to największy pracodawca branży turystycznej na Pomorzu i jedna z większych firm e-commerce. Zatrudnia ponad 250 osób, na najbliższe miesiące przygotowała miejsca dla kolejnych 100.

- Rozpoczęliśmy rekrutację w lutym i już zatrudniliśmy 40 osób, zostało nam jeszcze 60 miejsc na stanowiska młodszego konsultanta i konsultanta sprzedaży - mówi Ewelina Lewandowska z Wakacje.pl. - Zapraszamy osoby, które już pracowały w sprzedaży czy obsłudze klienta, ale też kandydatów bez doświadczenia, którzy chcą nauczyć się sprzedaży na przyjemnym produkcie, jakim są podróże.
Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę już w marcu, kolejni w kwietni i w maju. Zanim usiądą za biurkiem, przejdą szkolenia z zakresu obsługi klienta i produktu turystycznego, za które otrzymają wynagrodzenie. Część osób będzie pracowała do końca sierpnia, a część zwiąże się z firmą na stałe.

Bez względu na formę zatrudnienia, Wakacje.pl gwarantują 40 darmowych wycieczek dla najlepszych sprzedawców. Tygodniowy wyjazd pod palmy planowany jest jesienią. To już kolejna taka akcja zorganizowana przez Wakacje.pl dla pracowników. W zeszłym roku 40-osobowa ekipa wyjechała na Kretę.

Nie tylko studenci turystykiPraca w Wakacje.pl to idealne miejsce dla osób, które swoją karierę zawodową wiążą z turystyką i chcą poznać tę branżę od podstaw. Wakacje.pl współpracują z ponad setką biur podróży, pracownicy mają więc szansę lepiej poznać rynek zorganizowanych wycieczek zagranicznych, od europejskich wakacji w hotelu, przez egzotyczne wyprawy po rejsy wycieczkowcami. Sprzedawcy pracują nie tylko z produktem, ale w codziennej pracy wykorzystują obowiązujące w branży turystycznej systemy rezerwacyjne, co daje ogromną bazę i doświadczenie, niezbędne w pracy w tym zawodzie.

- Nawiązaliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Turystyki i Hotelarstwa, bo jako największa firma turystyczna w regionie czujemy się odpowiedzialni za pomoc we wprowadzeniu młodych ludzi na rynek pracy w naszej branży - dodaje Ewelina Lewandowska.
Pracownicy call center to nie tylko osoby związane bezpośrednio z turystyką. Nie trzeba być w każdym hotelu na świecie, żeby potrafić doradzić odpowiednie miejsce na urlop. W zespole sprzedażowym Wakacje.pl pracują zarówno studenci Uniwersytetu Gdańskiego czy Politechniki Gdańskiej, jak i osoby z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży w zupełnie innej branży. Dużym atutem pracy w tym miejscu jest przyjazna atmosfera tworzona przez ludzi w różnym wieku, od maturzystów po osoby po czterdziestce. Wszyscy pracują w kilkunastoosobowych zespołach.

"Wakacje to część naszej pracy"Pracownicy Wakacje.pl w ramach pracy wyjeżdżają przez cały rok na tzw. study tours do kurortów na całym świecie, na stoki narciarskie, płyną w rejsy luksusowymi statkami. Co roku kilkadziesiąt osób korzysta z tej możliwości, podróżując m.in. do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Brazylii, Emiratów Arabskich czy na Mauritius.

Ślady obecności pracowników Wakacje.pl można znaleźć w każdym zakątku świata.
Ślady obecności pracowników Wakacje.pl można znaleźć w każdym zakątku świata. materiały prasowe
Wyjazdy są dobrowolne i w większości bezpłatne. Tydzień w Grecji czy w Egipcie to tak naprawdę inwestycja w pracownika, bo poznaje miejsca i hotele, które może potem polecić klientom, ale też ma czas na plażowanie i integrację. Biura podróży na takich wyjazdach zawsze organizują dodatkowe atrakcje, np. lot balonem w Kapadocji, rejsy czy sporty wodne.

Poza wycieczkami firma oferuje pracownikom ubezpieczenia medyczne i na życie, konkursy dla sprzedawców, imprezy integracyjne, kartę Multisport, owocowe czwartki czy vouchery na taksówkę.

Ile można zarobić?Młodszy konsultant, bez doświadczenia w sprzedaży, otrzyma 14 zł brutto podstawy na początek, po dwóch miesiącach ta stawka wzrośnie do 15 złotych na umowę zlecenie lub 2500 zł brutto na umowie o pracę. Stawki te rosną wraz z doświadczeniem i wzrostem kompetencji. 2750 zł i 3000 zł brutto podstawy zarobią pracownicy z doświadczeniem i odpowiednimi umiejętnościami.

Sprzedawcy pracują w systemie premiowym, dodatkowo organizowane są dla nich konkursy. Praca polega na obsłudze tzw. kontaktów przychodzących, a więc nie ma mowy o dzwonieniu do przypadkowych osób i nakłanianiu do wyjazdu kogoś, kto w ogóle nie jest nim zainteresowany. Taki model zwiększa skuteczność sprzedawców, czyli szansę na premię. Wynagrodzenie możemy też zwiększyć pracując przez większą liczbę godzin w tygodniu.

Pierwsze szkolenie dla nowych sprzedawców zaplanowane jest na 5 marca, kolejne na 14 i 21 marca. Następne odbędą się w kwietniu.

Wakacje.pl będą miały swoje stoisko na Dniach Kariery, 6 marca na Wydziale Nauk Społecznych UG. Będzie można porozmawiać i zostawić CV. Kandydaci mogą aplikować przez ogłoszenie na Trojmiasto.pl i na stronie www.karierawakacje.pl. 15 marca firma zaprasza na dzień otwarty do swojej siedziby przy ul. Traugutta 115C zobacz na mapie Gdańska (obok akademików PG).
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (85)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.