Wiadomości

stat

Protest inspektorów ITD. Będą skrupulatnie kontrolować kierowców

Kontakt z inspektorami najczęściej mają osoby prowadzące działalność gospodarczą w transporcie.
Kontakt z inspektorami najczęściej mają osoby prowadzące działalność gospodarczą w transporcie. fot. GITD

Od poniedziałku do niedzieli inspektorzy transportu drogowego mają skrupulatnie sprawdzać kierowców. To forma protestu przeciwko braku podwyżek w inspekcji.Czy popierasz protest inspektorów?

tak, to specjaliści, dbają o bezpieczeństwo na drogach

29%

tak, ale nie sądzę, że przyniesie efekt

17%

nie, ale każdy ma prawo do protestu

20%

nie, ich oczekiwania są zbyt wygórowane

34%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 782
W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą się spodziewać bardzo szczegółowych kontroli, przeprowadzanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze planują przeprowadzenie protestu. Z racji tego, że nie mogą odstąpić od pracy, swoje czynności będą wykonywać bardzo skrupulatnie.

- Lista oczekiwań pracowników inspekcji jest bardzo długa. Otwiera ją kwestia pensji, której podstawa nie była podnoszona od dziewięciu lat - mówi Łukasz Baranowski, przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ Solidarność w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gdańsku.
Ponadto inspektorzy liczą na to, że ich stanowisko nie będzie urzędnicze, lecz zostaną funkcjonariuszami. Liczą również na dodatki w postaci dodatku na umundurowanie.

Nadmieńmy, że protest ma się odbywać na terenie całego kraju. W razie braku odpowiedzi ze strony rządowej, w okresie wrzesień-październik zostanie wprowadzony protest ciągły, który zapoczątkuje manifestacja w Warszawie.

Na Pomorzu pracuje ok. 25 inspektorów transportu drogowego. Pensja nowo zatrudnionego inspektora wynosi ok. 2,3 tys. zł netto. Pracownicy otrzymują też w postaci premii dodatki stażowe i funkcyjne.

Tak pracują inspektorzy ITD nocą

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 109)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.